***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sadicutza spune:

Ziua buna burtici si proaspete mamici!!!!
Felicitari proaspetelor mamici de baieti si fete, sa va traiasca pruncii si sa va bucurati de ei!!!
Am venit si noi la raportul saptamanal...sambata am fost la control....avam colul inchis, lung si capul bebelinei inca sus(adica ne coborat). Joi o sa aflam si data sigura la care ne va face programarea pt. provocare...probabil ca intre 1-6 mai.
Am citit ca s-a discutat despre recompensa medicului...voiam sa stiu daca este cineva care naste natural, fara epidurala la cantacuzino????
Eu am renuntat la ideea nasterii cu epidurala dupa ce am citit mai multe pareri pro si contra pt. anestezie. Numai cand am auzit de cuvantul "forceps"...s-a zbarlit parul pe mine. Asa ca prefer varianta dureroasa dar mult mai sugura pt. bebelina. Totusi am sa iau trusa de anestezie cu mine( tot o am)...ca nu se stie niciodata ce se poate intampla...
Pupici la burtici si bebici!!!!
Nasteri usoare si sa auzim numai lucruri frumoase

sadicutza 37+ cu Teodora si mamica de Andreea(28.11.98)
POZE CU BURTICI: http://sadicu.plici.ro/mamici/index.htm
POZE ANDREEA: http://sadicu.plici.ro/andreea/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

sunt sotul ellei, si vreau sa anunt ca bebelushul david s-a nascut azi cu doar o saptamana inainte de termen. Apa s-a fisurat dimineata, la trezire, rupandu-se de tot la spital. Nu a avut contractii dureroase. Doctorul Radoi ne astepta deja la spital si ella a intrat imediat in operatie. A fost foarte repede totul. In urmatoarele 10 minute a iesit si bebelushul urland din toti plamanii. Seamana cu ella blondutz si albicios :)


ella 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

WWWWWWWOOOOOW, BUN VENIT BB DAVID!!!!!!!! sa fii sanatos si voios sa ai o viata frumoasa si plina de bucurii!!!

Sa va traiasca minunati parinti!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Felicitari Ella si sot de Ella!!!! Sa va traiasca Davidutz-ul! Ce surpriza ne-ai facut Ella! Ma bucur ca a fost totul ok si rapid Ce dragutz trebuie sa fie bebe cel mic si blond
Multumim mult de vesti si daca se poate asteptam si poze ;)


Azi avem 3 bebei - o domnisoara cucuiata si 2 domni stilati ;)

Anca 35+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Ella,

felicitari pentru bebe blondut si albicios!



Doamne se pare ca toata lumea naste asa de usor!Ma bucur tare mult...

didialex, am "curatat" mesajul, ramane ca si celelalte fete sa re-editeze raspunsurile!

Andreea 31+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mamaaaa, inca o surpriza pe ziua de azi! Fetele, dar grabiti mai sunt bebitzii din grupul nostru!
Felicitari, Ella! Sa-ti traiasca ingerasul si sa va aduca multe bucurii! Recuperare usoara dupa cezariana! David a fost gand la gand cu tine, tot vroiai sa nasti mai repede...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 34s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Uau, ce vesti se precipita pe aici!! Felicitari Ella!!

Madi 37+ si
Asa creste bebe

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

ella, felicitari pt bebe mic si blondut!sa va bucurati de el si sa va insenineze viata!

Recuperare usoara!

Lavinia, 31+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

wow, ella, ce surpriza!!!! felicitari pentru bebe David! Sa va traiasca! Deci nu am pus in zadar majorete si pentru suprize!!!

diana 35+ IANIS STEFAN
asa creste bebe
poze
bebe mai are de stat in burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Woow!!

Felicitari, ELLA!!! Sa fii sanatos si un MANCACIOS, bebe DAVID!!!

Fetelor... ziceti voi ca avem bebei grabiti, numai al meu sta cumintel acolo.. si desi ziceam ca vreau sa merg la KIDEX... rabdarea ma lasa iar!!! Al meu de ce nu e grabit?

HAINUTZE Antonio
Andrada 37+ cu Antonio

Mergi la inceput