Mamici din Cluj (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

RAMONELLA tu unde stii ca se fac cursuri pentru gravide???
Si eu vreau sa fac dar dupa 1 mai cand intru in prenatal. Eu am gasit undeva in Zorilor NeoGym, dar inca nu i-am sunat sa aflu preturi, etc...

Poza 23 saptamani
Mioara 29+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramonella, Mioara, in afara de NeoGym din Zorilor, mai exista tot in Zorilor, la Castelari o fundatie care face cursuri prenatale. eu acolo voi merge, stiu mai multe fete care au facut acolo si sint foarte multumite! Insa acolo te primesc doar de la 21 saptamani.


Gabriela, 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mioara si eu am auzit de Neo Gym.Am un pilant de la ei si arata bine.Au si pagina pe net www.neogym.ro.
Gabriela si de cel care zici tu am auzit,acolo cred ca e gratuit.Trebuie sa vedem unde e cel mai bine.Voi o sa mergeti mai repede si-mi spuneti,eu maia m timp sa ma gandesc.

Acum ma duc acasa,mai vorbim maine.
Va pup.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moberi spune:

Ei de cand asteptam eu acest topic!!!!!
Eu am 35 de saptamani, in curand parasesc tabara gravidutelor si nu prea am avut partenere de discutie.
Eu merg la cezarin todea si probabil peste trei saptamani imi va face cezariana la stanca..(la mine e a doua cezariana).
Eco 3D-4D n-am facut am mers doar la consultatii ecografice la cabinetul medicului, tare bine era de stiam mai devreme de ISO X.
Gimnastica de gravide/masaj la neogym in zorilor, dar putin pentru ca nu am timp (eu inca sunt in campul muncii).Clubul e super ok...preturile pe masura, dar mai cereti si alte pareri despre calitatea serviciilor nu de alta dar eu am fost putintel de tot pe la ei, iar cursurile si instruirile pentru mamici nu le-am frecventat..
Bafta multa si va urmaresc!

+35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Moberi, chiar daca tu imediat nasti, poti sa ramai partener de discutie si sa ne impartasesti din experienta ta! Ce bine de tine ca in curand iti vezi puiul! Te pup si tin pumnii! Neaparat sa ramai langa noi!

Ramonella, o sa vad si eu ce si cum e cu gimnastica...
Ne mai auzim! Ai avut o idee f buna! Si eu imi doream sa mai pove cu fete din Cluj!

Pa! Va pup!

Gabriela,
19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

No servus mamici clujence.

Vin si eu fuguta sa vad cu ce pot ajuta / cu ce ma puteti ajuta. E fte bine ca ai deschis subiectul, Ramonella, sper sa ne lase sa il continuam.

Cat despre TT, eu zic sa il faci neaparat.

Ripley 14+ mazarica (DPN 17.10.2007) si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Buna burticilor
Si eu sunt o viitoare mamica din Cluj. Am sunat la Neogym, un abonament complet costa 160 ron, spunea ca prin luna a 6-a ar fi recomandat sa se inceapa cursurile, dar pana atunci se poate participa la programele de exercitii fizice. Eu m-as cam duce, ca am o activitate tare sedentara...
Si mai vreau sa merg la inot, da tot nu reusesc sa ma mobilizez, ar mai vrea cineva?
Va pup



Nicoleta 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

No serus burtici!!!Ce mai faceti???
nrl eu din pacate nu stiu sa inot,dar m-as duce si eu la niste exercitii ca stau toata ziua la birou.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Prezent si subsemnata cu burtica de 14 saptamani...dr nostru e d-na Puscas -Gine I.
In cadrul TT- ti se face echo 3D la gine I.

Gimnastica ptr. gravidutze si cursuri de care stiu eu: neoGym-Zorilor si scoal unor maicutze in zona Pata-cam aici trimit dr. din GineI gravidutzele.

Mai vin,

Raluca (DPN 20.10.2007) si mama Ilincai de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Raluca ecograful de la Gine1 e 3D,sau se face la cerere???

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput