Mamici de septembrie - octombrie 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Marunzika eu am mancat icre pe la inceputul sarcinii... ma ungeau pe suflet cand aveam greturi .. insa ai grija ca sunt oua de peste crude, asa ca nu prea multe



Madalina, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vin cu o veste tare trista din pacate. Despre Nature...Atat testul final din Romania cat si cel din Viena i-au confirmat Sindrom Down.

Nature va mai transmite un mesaj, il va posta si ea de indata ce va avea net. Sa va faceti triplul test neaparat, si amnio. Mai mult, din discutiile cu geneticienele, si de aici si din Viena, a reisit ca 5% din triplu test iese fals negativ - asta inseamna ca nici testul nu da o garantie absoluta. Numai amniocenteaza va poate spune cu siguranta. Mai multe o sa posteze ea.

Nature, suntem alaturi de tine...mai mult ai vazut ca nu am putut sa iti zic.




Rox 20+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Maruntzica, si eu am mancat icre, facute de soacra mea, im ce bune sunt . Nu cred ca am vazut pe undeva ca ar fi contraindicate in sarcina.


Mandarinutza 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Mai ce harnice sunteti la scris!

Carpatina,nu stiu cand imi vor spune culoarea carucioarelor;eu de-abia astept.Insa fiind gemeni bivitelini,mi-ar place sa fie de sexe diferite.

Da,Myral;au placente diferite.

Doamne.saraca Nature...suntem alaturi de tine.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

nature suntem alaturi de tine... off, multa putere



Madalina, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nature imi pare tare rau iubita.suntem alaturi de tine.

si eu am auzit ca nu sunt bune icrele in sarcina deoarece sunt oua crude de peste.nu am mancat...nu m-am riscat...

danielle 17+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Nature, imi pare atat de rau suntem alaturi de tine.


Mandarinutza 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nature, . Multa putere sa treci peste asta.


Sim 20+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Patrice, nu pot sa cred!!! Doamne imi pare atat de rau, e cumplit, nu stiu ce sa iti spun, decat ca asa a vrut Dumnezeu sau soarta si sper sa fii tare pentru Ilinca si pentru ai tai si sa ii spui Ilincai o poveste frumoasa despre bebe, sa nu sufere, si sa dea Dumnezeu sa ai noroc data viitoare daca te decizi ca va exista si o data viitoare.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Nature si Ale ....Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste durerea asta imensa...
Roxana G scumpa ma bucur mult de tot ca baietelul tau e bine

Eu nu prea am intrat,pt ca ma doare capul des,si daca stau la calculator ma doare si mai rau....am apucat sa citesc din urma asa pe sarite....sper din suflet sa nu mai primim vesti rele si toate sa avem o sarcina fara probleme si copii sanatosi!

Azi am reusit si eu in sfirsit sa fac listeria...in zona unde stau eu nu se face pt ca medicii spun ca nu sint probleme....abia am reusit sa gasesc un spital(in alta provincie) care sa faca analiza asta....acum sper din suflet sa iasa bine....o sa am rezultatul peste o saptamina...
Dupa care alte emotii.....ecografia morfologica pe 2 Mai....in sufletul meu stiu ca va fi totul bine ,insa imi fac oricum tot felul de ginduri.... insa Dumnezeu e mare si cred in ajutorul lui cu toata forta mea!

Va pup pe toate si s-auzim numai de bine

Picca 19+ cu


Mergi la inceput