Stelute de ianuarie februarie 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Gio- noi nu am servit nimic, cruciulite nu am avut- la noi la Bv nu am vazut la niciun botez.


Raluca lui Vlad-Matei(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

rali

gio asa e, cruciulitele le ia nasa sau le plateste ea daca nu poate sa le cumpere (noi am luat si cruciulitele si lumanarea, dar nasa ne-a dat apoi banii pe ele). in biserica nu am dat nimic.

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

buna amiaza!

raspunsuri repede
mihacarm - nu prea sta ea in fundulet in sensul plin al cuvintelor.... Diana sta foarte mult culcata - pentru ca ii place si inca nu se cere in brate. In brate cand sta ii tin mana sub fundulet sa i se formeze muschii de la fundulet. Nu credeti ca sta ea in fund.... vine vorba, dar nu e chiar atat de categoric.

Eli - fetita diversificarea se face la lingura, ca altfel nu mai inveti copilul sa manance cu lingurita, nu baga suc in bibe, te chinui la lingurita, chiar daca se murdareste.

laura Ionescu - am si eu siropul ala de calciu dar nu ii place, oricum dr. mi-a zis ca e mai bun calciul lactic la pastiluta pisat in ceai.

anis - sa nu te superi pe ce scriu eu acum - dar nu cred ca ai dreptul sa reprosezi ceva.... intri odata la nu stiu cate saptamani, scrii doar de tine, nu scrii niciodata un raspuns la nici o fata, si dupa atatea zile de lipsa - intri - ceri parola exact in momentul cand toata lumea e plecata cu copiii la plimbare.... sau poate fiecare cu problema lui, si te superi foc ca nu ti-au raspuns! Pai ti-au raspuns si tie exact atatea persoane la cate ai scris si tu un mesaj! Nu te supara, poate e prea dur, dar vad ca ultima vreme sa cauta nod in papura ca sa nu fie bune, uite ca noi cele care intram pe forum zi de zi, nu am observat ca exista bisericute - tu care scrii din paste in paste iti permiti sa ne reprosezi - si exact aiurea, ca nu te-a bagat nimeni in seama. cer scuze dar meriti o morala asa pe fata!

Daconst - fetita mama ce papaceste baiatul tau!!!! Vreau si eu fata sa manance bine. Dar nu mananca ea nici chiar asa ! vezi ai grija de baiatul meu!

diversificare.... eu totusi merg inainte cu sucul de morcov, ca il primeste bine, nu are nimic, nici dureri, nici colici, ii place si kk face mai usor cu el, nu mai vreau termometre... e timpul sa intram in normal. Pana la 4 luni cred ca mai mult cu sucuri o sa ne jucam, oricum pediatrul mi-a zis ca avand in vedere ca nu este mancacioasa - o sa trebuiasca sa trec mai repede la mancare- ca altfel numai cu laptic dupa 4 luni nu mai facem mare branza!

Aelitoooooo - te astept !!!! Vin-o inapoi in bisericuta noastra !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

daconst sa stii ca eu vreau un baiat dar dupa experienta mea formidabila dupa nastere, am jurat ca nu mai fac copiii, acum ce sa zic, mai las sa treaca vreo 3-4 ani si daca o sa pot uita ce am tras eu la prima nastere, poate incerc sa accept si a doua.... daca nu Baiatul tau o sa fie si baiatul meu! De acord?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

liuda si tu faci sucul de morcov pe razatoarea de sticla? am incercat azi si dintr-un morcov a iesit o lingurita. pai in ritmul asta............

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Laura- si eu cred ca au reaparut colicii si la noi (mai blanzii totusi decat pana acum)... nu ii mai dau Sab Simplex dar am scos din cutie compresa cu gel Shiffa si functioneaza... Iar cu vantul cred ca are dreptate pediatra... l-am scos ieri afara pe zan si batea un pic vantul si cine avea nasul plin de mucusori cand am ajuns acasa?!!

Lili - hai pe aici sau nu ai terminat vasele? Si striga si catalogul ca la tine fetele spun prezent!


Monykk- felicitari pentru micutul crestin... asteptam pozele

Marina- nu te mai stresa cu mulsul... ca asa cum au mai spus fetele Emma scoate mut mai mult

Loremunteanu- ce neserios e proprietarul.. dar poate reusiti sa-i faceti si voi figura... Apropo de pampersi- pai e mult mai ieftin cu ei decat cu scutece de bumbac ce trebui spalate, fierte, calcate ...daca socotesti detergent, apa, curent si mai ales timpul pierdut ... clar iesi mai ieftin cu scutecele de unica folosinta--- parerea mea!

Diana- ca bine zici- o sa incerc si eu sa-i stimulez simtul olfactiv lu' gaza

Dana- si la mine au inceput scurgerile ...dar eu aveam si inainte de sarcina si ma gandeam ca poate totusi am scapat de ele, dar se pare ca nu
Ce cadou frumos a primit Lucas... felicitari pentru nasi

Oana- bine ai revenit... din ce ai povestit sa inteleg ca stai la intrare in Racadau... poate o sa ne intalnim cu carucioarele prin parc... tu, cleo, eu- mai e cineva din Brasov?..


Raluca lui Vlad-Matei(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Marinar - chiar asa numai o linguritza dintr-un morcov? Pai in ritmul asta o sa bem suc de la hipp si mancarica la borcanase cum zicea Liuda.

Messa- ce mai face Arianna?






Raluca lui Vlad-Matei(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

aoleuuuu feteleeeee.... am fost la plimbare rapida si pe drum ma gandeam la ce e pe aici pe la noi, care se supara , se contrazice... alea alea si mi-a venit in gand ca..... suntem deochiate
DANA, RALUCA care mai stiti fetelor, haideti aici de stingeti niste chibrite in pahar si bagati un descantec de deochi sa plece dracu dintre noi hai sa facem o sfintire sa fie din nou liniste si pace...
am plecat sa fac supa de pui cu taietei. va pup

diana si thea
www.dropshots.com/dianamizzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by marinar

liuda si tu faci sucul de morcov pe razatoarea de sticla? am incercat azi si dintr-un morcov a iesit o lingurita. pai in ritmul asta............

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)



Hehehe marina...e chin mare cu sucul de morcovi.
Eu dadeam morcovul pe razatoarea mica si apoi il puneam intr-un tifon si il strangeam pana iesea si mama sucului.
Si asta e un motiv in plus sa ma apuc cat mai tarziu de diversificare ca pt mine a fost chin mare diversificarea asta.

Referitor la dintisori iesiti devreme=carii nu e adevarat. Alexiei i-au iesit dintii/maselele devreme si nu are nici urma de carie. Cariile se fac de la biberon, de la adormind papand la bibe.


Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Marinar, mersi mult de raspuns.
Inca o intrebare, la voi cat a fost lumanarea de botez? Ca noi tot asa, o facem noi ca sa nu vina pe drum cu ea, insa mi se pare cam scumpa - 180 RON - si sper sa nu le cada fatza cand vor afla.

rali, pai cred ca nu vom avea nici noi cruciulite in piept, so...

Cu riscul sa va supar, fetele pls nu mai puneti bblusii in funduletz -la varsta asta ii puteti ridica la max 45 de grade. Am o prietena care are problema cu copilul din cauza asta - de altfel bble f precoce, dadea semne ca vrea sa stea in funduletz, incerca sa se ridice - a fost pus in funduletz de pe la 4 luni si acum la aproape 4 ani are scolioza. Chiar nu e de glumit, incercati sa intrebati dr. Ca asa cu diversificarea, un morcov, mar nu reprezinta o problema. Spre ex la un bb mic-mic in regimul pt diaree e acceptata supa de morcov - chiar si la o luna.

Pupici

Mergi la inceput