Cirese de Mai-Iunie 2006... La Multi Ani (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

LA MULTI ,MULTI ANI,MONICA!!!!!!!!
O SARCINA USOARA SI MULTA IUBIRE DIN PARTEA CELOR DRAGI !

Alina si bb Delia (9,5 luni)

http://http://new.photos.yahoo.com/cireaseaf/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Monicutza LA MULTI ANI sa ai parte numai de fericire, dragoste, putere, sa te descurci cu doi pui mici, sa fie sanatosi copii, tu si sotul, sa ai numai bucurii de la familie!

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:




La multi ani, Monica! Sa ai parte numai de bucurii, nastere usoara, cu bebic sanatos alaturi de Alex!




Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI MONICA .Sarcina usoara in continuare si 2 puiuti cuminti si sanatosi



Ildi si David (2 mai 2006 )
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

LA MULTI ANI MONICA!



Arta este lunga, viata este scurta
Catalina - Mamica de printesa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Salutare!
LA MULTI ANI, MONICA!!!!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta! Sa ai un bebe sanatos si nastere usoara!

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Carmina, bafta multa la orele de conducere! Si eu am permis dar nu prea conduc. Oricum, imi amintesc ca la primele 2 sedinte de traseu nu puteam sa merg drept, imi tinea instructorul volanul. Si la un moment dat m-a intrebat, asa in sictir, daca am mers vreodata pe bicicleta. Si i-am raspuns ca nu am mers, ca parintii mei sunt din aia exagerati, sa nu se intample ceva rau copilului. Si mi-a raspuns sictirit ca ' da...e clar...'si, spre surprinderea lui, am luat din prima.
Adela, unde esti? Hai, mai spune ceva , ca m-am obisnuit sa vad in fiecare zi scrisul grena si acum lipseste cam de mult...
Luana...ce faci?
Virgi?? Hai, nu fi suparata...mie imi este dor de tine...mai spune ceva de Luana mica, mai arata-ne poze...hai, vino!

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)



/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Catalina, bine ai venit in livada!!
Ce smecherie si cu concursul unde votam pe Razacila...asta e, romanul nu poate pana nu fura cumva...Am inscis-o si eu pe Alexandra pt luna viitoare si acum imi pare rau.
Astazi ar fi prima zi in care am putea iesi afara dupa 10 zile de stat in casa si ce credeti....ploua torential si bate un vant nebun...si imi planificasem sa merg la targul KID'S Mania...de unde...
Am si eu o intrebare pt fetele care au dat antibiotic la bebei. I-am dat Alexandrei Augmentin, pt ca la spital nu au diagnosticat corect roseola infantum si i-am dat 3 zile antibiotic. Are limbuta f. incarcata, alba. E posibil sa fi facut vreo candida? Oricum am de gand sa merg la medic, dar poate stiti si voi cate ceva.

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by oana.iat

Adela, unde esti? Hai, mai spune ceva , ca m-am obisnuit sa vad in fiecare zi scrisul grena si acum lipseste cam de mult...




Oana suntem aici, in umbra, n-am mai scris dinainte de Paste, e drept.....
Eu sunt intr-o stare de apatie deocamdata.....Nu prea am noutati de spus despre noi, poate doar ca Andrei are 8 dinti si merge singurel cativa pasi.
Revin si eu cand o sa fiu mai vesela, multumesc oricum ca nu ne-ai uitat.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

MONICA iti doresc multa sanatate si sarcina usoara si bucurie alaturi de sot si alex. tot ce-ti doresti tu mai mult sa ti se indeplineasca. LA MULTI ANI!!

cum merge sarcina??mai pune poze cu burtica ca m-a apucat nostalgia....cred ca nu sunt singura....va vine sa credeti ca era acum un an?mai putin papa....

vai imediat e ziua lui victor si a gemenelor medeea si cosmina si noi n-am gatat modelul tricoului

vreau sa va intreb daca ati folosit careva metoda www.supernanny.co.uk/TV-Show/Clips/Clips/Stay-in-Bed-Technique.aspx" target="_blank">supernanny. eu l-am pus pe alex aseara sa adorma asa, ii era super somn, si nu vroia sa doarma deloc, desi ii picau ochii in gura...tot showul a fost cam 20 min, plangea cu ochii inchisi si cu nasul in perna dar nu vroia somn...normal ca intr-un finala cedat, DAR....ma durea sufletul, si imi reprosam ca l-am lasat sa planga.sotul a insista mai ales ca ne confruntam cu o problema destul de nasoala si anume crize de nervi ale lui alex, cand nu-i convine ceva e tot o maraiala un "mmmmhhhhhhh" continui care te face plus ca stange din dinti (cei 4 care ii are) si din pumnii si tremura tot.sau loveste cu mainile in stanga si-i dreapta asa ca un apucat, violent... astept sugesti cum sa-i cizelez comportamentul

ahhh, si inca o chestie...e tot plin de gaze, toata ziua tot un part e, si noaptea e nasol ca se trezeste si din cauza asta....plus suptul de rigoare => sunt cheauna dimineata si ii fac un obicei prost....il las sa doarma cu noi spre dimineata ca sunt prea obo sau adorm si nu-l mai pun in patut si sotul imi reproseaza ca-l invat prost...e bine sa fie asa besinos?sau e ceva problema de tranzit? astept sfaturi sugestii

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput