Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lorina,si eu am dunga aceea maro pe burta si se vede mai repede de la buric in sus decat in jos; mi-a aparut de vreo luna si ceva.
Si insanatosire grabnica!

Cat despre nunti, si noi am ras, ce sa facem, desi speram sa sarim una : o nunta e a verisoarei primare a sotului meu, unde e musai sa mergem, iar a2a e a unei colege de servici (unde speram sa mergem la biserica cu un cadou si gata). Cum s-au nimerit in acelasi loc chiar ca nu putem sa scapam, trebuie sa mergem la amandoua!
Am zis ca tinem locuri la 2 mese si cand nu ne place mancarea sau muzica ne tiram dincolo, si tot asa!

Ma intreb si eu : la 32 sapt. se vede mai bine/clar fata lui bebe la 3D/4D ? sau se vede mai greu ca e mai mare? nu ma hotarasc daca sa merg acum la 28-29 sapt sau sa astept pana la 32 sa primim si noi o poza, un filmulet, ceva cu bebe! si as vrea sa merg cand se vad trasaturile cat mai clar. CIne stie cand e mai bine?




Andicu 27+Filip Cristian
Poze noi cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by emaaimee

daca vreti sa cititi despre alaptat&co, veniti aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022

site-uri despre alaptat:
www.kellymom.com
www.lalecheleague.org
www.breastfeeding.com

acum cat aveti timp cititi ca dupa ce vine bb mai printre picaturi asa cu taraita mai e timp de una alta




Emaaimee, multumim pt link-uri. Sa-ti traisca printesa.

Te intreb pe tine si pe celelate fete din grupurile noastre, mai stiti ceva despre Giana?
Ultima data scria ca e posibil sa faca un cerclaj si sa trebuiasca sa stea la pat, dar de atunci nu mai tin minte sa fi citit ceva de la ea.

Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

Oana, si tu esti o scumpica si o draguta ca te oferi sa ma ajuti cu husa pt. perna, dar cred ca o sa o dau si eu nasei mele sa o traga la masina ca sa nu te complic pe tine cu trimisul prin posta. Oricum, mersi inca o data, ce drag imi e ca ni le facem. Stii ce-ar fi super, sa punem poze dupa cu ce ne-a iesit, eu cred ca o sa-i pun inclusiv o etichetuta mica intr-o parte, cum am vazut in poza de pe site. Si o sa fac si eu tot 2 huse, sa am de schimb. Hiii, ce drag imi e!!!
Si ma bucur si eu ca un copil cand vad ca imi mai scrie si mie cineva pe forumul asta, ca pana acum eu saream cu tot felul de sfaturi pt. mamici, asa cum ma pricepeam eu, dar mie nu prea imi scria nimeni, stii....nimeni nu intreaba de mine si...chestii din astea. Oi fi eu mai sensibiloasa?
Pentru Brazuca si Lavinia, mie mi-a trecut tusea si gatul iritat cu un sirop naturist de la Fares, se numeste Plantusinsi e numai pe baza de plante, in plus are si un gust bun. Mi-a trecut in 3-4 zile, luam cate o inghititura de fiecare data cand tuseam, chiar si noaptea. Sper sa va ajute!

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetelor,

Vad ca scrieti de zor e greu de tinut pasul.
Eu am decis sa incep un blog dedicat Caterinei asa cand o sa fie mai mare o sa vada cat de iubita si de dorita a fost inca inainte de nastere .

http://salexandre.blog.com/

Barzuca- Felicitari si casa de piatra!!! Sper sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii si sanatate.

Lorinaoo1- e normal sa ai probleme cu vederea in timpul sarcinii dar nu e nevoie sa schimbi ochelarii pt ca dupa sarcina iti vei reveni. Linia neagra e data de hormoni apare in al doilea trimestru de sarcina si dispare complet dupa sarcina.

V-am pupat si aveti grija de voi si de burtici

stefania sapt.24& Catarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetelor,

Vad ca scrieti de zor e greu de tinut pasul.
Eu am decis sa incep un blog dedicat Caterinei asa cand o sa fie mai mare o sa vada cat de iubita si de dorita a fost inca inainte de nastere .

http://salexandre.blog.com/

Barzuca- Felicitari si casa de piatra!!! Sper sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii si sanatate.

Lorinaoo1- e normal sa ai probleme cu vederea in timpul sarcinii dar nu e nevoie sa schimbi ochelarii pt ca dupa sarcina iti vei reveni. Linia neagra e data de hormoni apare in al doilea trimestru de sarcina si dispare complet dupa sarcina.

V-am pupat si aveti grija de voi si de burtici

stefania sapt.24& Catarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by stefania_97
Linia neagra e data de hormoni apare in al doilea trimestru de sarcina si dispare complet dupa sarcina.


stefania sapt.24& Catarina



Cam la vreo 6 luni un an asa, dupa ce nastem.

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Joujou, toate suntem mai sensibile in perioada asta de aceea tre' sa aiba lumea grija cum se poarta cu noi, deci esti in parametri. Cat despre atentie, intra mai des pe forum si mai povesteste-ne despre tine si bb si vei vedea ca ti se va raspunde de fiecare data.

Lavinia, si eu sunt "dungata" de vreo 2-3 luni, iar prietenele mele mi-au garantat ca va trece odata cu nasterea si tot atunci voi scapa si de parul de pe burta.....redevenind astfel om ...ca acum zici ca sunt pui de gaina cu tot parul asta de pe burta.....

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Joujou

Si ma bucur si eu ca un copil cand vad ca imi mai scrie si mie cineva pe forumul asta, ca pana acum eu saream cu tot felul de sfaturi pt. mamici, asa cum ma pricepeam eu, dar mie nu prea imi scria nimeni, stii....nimeni nu intreaba de mine si...chestii din astea. Oi fi eu mai sensibiloasa?

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!



Esti tu mai sensibiloasa, ca si mine, ca si noi toate de altfel. Si in plus suntem asa multe ca e greu de tinut condica.

Uite pupici de la mine

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

JOUJOU uite un de la mine si o . Am sa caut siropul de care spui.

Multumesc fetelor pt raspunsuri Deci ma programez la oftalmo sa vad ce zice si ma bucur ca nu sunt alien cu dunga aia , ca despre parul de pe burta... si eu ca Andra

Ioana tare sunt ametita Asa e, azi e marti. Am facut atatea calcule cu zilele astea de concediu, comisie cap II si iar spitalizare, ca am reusit sa le incurc. Deci eu credeam ca e miercuri
In cazul asta nu mai e valabila lista cu mamicile care schimba sapt azi decat partial. Da' sa nu ma puneti sa mai schimb la semnatura, am furat o zi, sa nu ma spuneti

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 28+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

quote:
Originally posted by AndraZ
...redevenind astfel om ...


Andra, ce bine le zici.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput