Nascut pe 13 ?

Nascut pe 13 ? | Autor: AlinaCan

Link direct la acest mesaj

Ca tot e azi Vineri si 13 se cuvine urmatoarea intrebare: voi aveti cunostiinte, rude, prieteni, sau poate chiar voi insiva nascuti pe data de 13 a oricarei luni? Eu una sincer in cei 30 si ceva de ani de viata nu am intalnit/auzit macar un singur caz care sa fi fost nascut in aceasta zi... considerata in general mai cu ghinion.
Sa fie oare cei nascuti in 13 trecuti ca nascuti in 12 sau 14 pt a nu fi marcati pe restul vietii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

Da, am cunostiinte nascute pe 13...un unchi si cateva foste colege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Intr'un interval de 400 de ani data pe care o veti intalni cel mai des este - Vineri 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

sora mea este nascuta astazi : face 38 de ani si e o femeie fericita ! si cred ca aceasta cifra chiar ii poarta noroc //

ma iam si alte cunostinte care sunt convinse ca aceasta cifra le paorta noroc.. bine ca nu te-ai nascut tu in aceasta zi.. cred ca traiai cu frica. sau ma-nsel?!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Eu sunt nascuta pe 13 iulie, dar in acte sunt trecuta pe 14, numai pe fisa medicala sunt trecuta pe 13.
Daca am avut ghinion sau am ghinion??? NU cred. AM ajuns in viata acolo unde mi-am dorit.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie-mi aduce noroc cifra..bine , de fapt imi e indiferenta din punctul asta de vedere , dar oricum nu asociez ghinionul.
E numarul meu de la baschet , cifra de la loto , primul an de adolescenta , samd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by ardeiash

sora mea este nascuta astazi : face 38 de ani si e o femeie fericita ! si cred ca aceasta cifra chiar ii poarta noroc //

ma iam si alte cunostinte care sunt convinse ca aceasta cifra le paorta noroc.. bine ca nu te-ai nascut tu in aceasta zi.. cred ca traiai cu frica. sau ma-nsel?!

s-auzim numai de bine! si



La Multi Ani Surorii tale! Multa sanatate si fericire!
Mie personal numarul 13 nu pot spune nici ca imi aduce noroc dar nici ghinion. E ca toate celelalte, poate fi bun sau rau.:)
Daca m-as fi nascut pe 13... nu stiu ce sa zic... dar sigur nu m=am nascut ca nu sunt nici pe 12 nici pe 14. :)


Si apropo de 13, aici in Canada, nu stiu dc peste tot, dar de exp unde am locuit la inceput in bloc erau 23 de etaje dar lipsea etj. 13, se sarea de la 12 la 14, apoi si numerele de strazi, unele nu au si 13, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Super, chiar azi dimineata ma gandeam "Femeie,tine picioarele stranse ca azi e vineri,13- sa nu naaaaaaaaaaasti!" Prietena mea a nascut luna trecuta, pe 13 martie desi avea termenul pe 20 :) . Si atunci a fost MARTI -13

Laura cu
LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Mamica mea draga este nascuta chiar azi, pe 13 aprilie. Implineste 52 de ani si uite inca o ocazie sa-i spun LA MULTI ANI! In legatura cu subiectul, nu mi s-a parut ca aceasta cifra i-a adus ghinion, ba dimpotriva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La mine au inceput contractiile tot intr-o vineri 13, seara. Dar am nascut pe 14 la prima ora.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Sotul meu e nascut pe 13 ianuarie, a fost si este o persoana foarte norocoasa, cam ghinionista cu prieteni/rude, carora le-a mai imprumutat bani si nu i-a mai vazut inapoi, in rest e norocos ca ma are pe mine si printesa noastra mica.




Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput