Piticlonti de iulie-august 2004 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, Maria mea are 110cm si vreo 17-18kg. Mie mi se pare ca arata bine...pentru un baietel de 4 ani e perfect cred...hehehe
Are acelasi meniu de cand avea 1 an.
(si cand zic acelasi inseamna zi de zi la fel, fara variatiuni)
Cu caciulile noi avem o problema, la capatzana Mariei e greu sa gasesc caciulite potrivite. Recunosc ca nu am avut curiozitatea sa-i masor capatzana dar si ea se incadreaza la marimea corespunzatoare varstei de 4-5 ani...analizand ochimetric .

Dana, super cu trendurile...m-am distrat citind...
Frumoase poze, frumoase modelele...:)...Sa-ti traiasca flacaii!

Carmen, sa ne zici cum a fost la hairstilist...:)))

Un weekend odihnitor la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Fetelenu trebuia sa ma luati in seama,piticul din cap este de vina,da-mi trece repede,mandra are vreo 92 de cm si aproape 14 kg,si-i capatzanoasa,are vreo 51 de cm. Gabi eu zic sa stai linistita ca Stefan se dezvolta bine,pe noi la 6 luni un doctor ne suspecta de nu stiu ce boala ca avea cupilul capul prea mareio am fost linistita si nici nu l-am mai vizitat de atunci.
Roberta vezi d'aia imi place mie sa citesc mama si copilul in varianta antica,pentru ca in cartile noi,copii is mai inalti si mai grasiCum se mai simte Matei??
Cristalina am uitat sa-ti spun ca este o dulceatza "baietzelul "taumie mi-a placut poza intitulata "surorile"...deci ne lasi sa ne odihnim si week-end-ul asta sa avem fortze pentru mai tarziu pentru galerie
Olivia cum te mai simti?

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Va multumesc ..pt ca va interesati de mine:))
Ochiul..nu am fost la dr..ca m-am cam saturat...cred ca am o blefarita si o tratez cu picaturi de ochi si eritromicina unguent oftalmic (noroc ca am in casa asa ceva!).
La hematolog..nu am mai fost..Mi-a venit mie ideea sa verific daca chiar am programare..and guess what?? Mi-o anulasera pt ca officeul dr de familie..nu a trimis de o saptamina dosarul meu...cums a ajunga daca pe post de fax ele foloseau nr de telefon! Dar nici nu s-au omorit cu firea..ele incercau!

Joaca cu apa...ma credeti ca nici nu stiu in ce consta? pentru ca eu iil duc pe Uka ...tati il ia...Azi imi zicea educatoarea ca de 2 zile se tot loveste la coloana...si ca se mira la cit este de activ...cum nu are mai multe accidente

Gabi merci de up date..mai pune si niste poze..Ai dreptate cu circumferinta..io te inteleg...eu am avut fixul ca-i prea mare Eu as merge la un neurolog pediatru...
Alice asa am sa fac..data viitoare le fac mai lungi..
Dana ce sensibil este Serban!Vazut calaretul..super! Frumoasa pasiune...
Roxa atit cred ca este si Uka..14.8kg si 96 sau 98...nu mai tin minte..io ma bucur ca noi amindoi sintem mai mici de statura fata de voi...Si zici ca daca este miercuri ...este Calimanesti? Cit stai?
Ioana....Maria este super bine...tu ai pasarici :))
Monica...tu cind m-ai nasti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, ilinca a evoluat in citeva saptamini cum n-as fi crezut
ashe... fusei la hair stilist, vocsaua iesi bine, in sfirsit scapai de suvita aia blonda din frunce care-mi minca tineretea si nerfii:)) si fin`ca pin` la coafor mi s-au intimplat numa` minuni l-am rugat sa nu se atinga cu foarfecele de capu` meu. lucru de care a tinut cont si nu prea pen` ca nu-i placu bretonu` cum sta si iaca-ashe ma trezii cu breton a la betty, da` ma consolez la gindu` ca bretonu` creste;))
in alta ordine de idei uitai papagalu` pe geam as`noapte, l-am descoperit azi cind m-am intors de la servici
si fin`ca muream de plcitiseala barbatu` meu puse zuzu in frigider fara sa inchida capacu` bine, sa curat locu` faptei

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2126454770100032467EpnMls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by kim222

Ioana....Maria este super bine...tu ai pasarici :))


Sigur ca am..dar cred ca-i din cauza lui Coco care emigreaza noaptea...
Si io m-am vopsit acu' vreo 2 saptamani si de atunci zilnic ma trimite Maria sa ma spal pe capsa mi se duca vopseaua.

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

eu mai intru cate un pic sa verific daca a nascut Monica.....hm, mai asteptam deci..

carmen, papagalul mai e(semnul intrebarii).....a luat-o razna tastatura mea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Felicia, am vazut pozele, ce scump e bb Liviu cum doarme la soare... iar Andreea am crezut ca il tinea in brate dar era o papusa... sunteti frumosi cu totii

Carmen, am vazut si eu pe Ilinca, si mie mi se pare schimbata are niste foarte frumosi, si vorba Oliviei, sa nu o mai tunzi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anca, felicitari pt casa si s-o stapaniti sanatosi. sa iasa profit cat de repede vreti voi. noi nu ne hotaram, am mai inceput sa gasim cate una alta, dar ne lasam greu :) acu i-a tunat lui andrei ca vrea foreclosure ca e mai ieftin si apoi sa se ocupe el de reparatii. sa vedem ce-o iesi
pupici la toata lumea, intru si maine dimineata scurt, apoi plecam la pescuit

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Am intrat si eu sa vad daca facem sau nu galerie in week-end, MONICA, ce zici?
CARMEN, sa-ti fie de bine frizura, baga poze!
OLIVIA, vazut poze cu Uka cel ochios!
FELICIA, voi ce faceti, cum te descurci cu 2 bb?
LIA, cum mai esti? Ce face Deea?
NORICO, absente, absente...

Noi am fost aseara in Selgros sa ne luam un nou fier de calcat si copilul meu a facut spectacol pe acolo, dansa, alerga, spunea :"Scuzati-ma, va rog", la toti pe care ii intalnea, ne-a umplut cosul cu tot felul de chestii (noi ii dam deserturi gen budinci cu frisca sau crema de branza cu capsuni si ii spunem ca mananca inghetata ), asa ca azi s-a trezit de dimineata cerand inghetata. Am zis ca-l duc mai des, poate ii creste apetitul de lactate, la coada pentru certificatul de garantie a baut o jumatate de sticla mare de iaurt, el care nu serveste de multisor din astea.

Eu va pup si va doresc un week-end frumos, noi asteptam cu interes evolutia lui Matei cu tusea pentru a vedea ce facem de luni cu el. Eu sunt pentru ca m-am obisnuit asa de mult sa fiu trup si suflet langa el, ca deja am un mare gol in stomac...

Mergi la inceput