Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Sanatate si la mai mare. Asta pentru cei care au parasit cu nonsalanta clubul relaxatilor....adecalea si noi, mai, si noi...caci s-a rostogolit shefa di pi burta pi spate cu o ravna iesita din comun..iar eu, mama idioata, ii explicam "nu mama, stai asa cu cotul, ca altfel iar pici pe o parte..."..mai e nevoie sa adaug ceva?

am citit. repede ca ar trebui sa frec casa, vine nenea popa in sfarsit sa o sfinteasca ca muulte se mai intampla aici..de aia de tinut perdele (zau de stiu cum ii spune...o teava...cum ii spune mai..corniza..garnisa..da...are cineva un creier de schimb..si uzat e bun...) care a cazut cu perdea cu tot si cu ale ei multe kile pe comoda de infasat shefa la 5 min dupa ce am luat-o in brate v-am spus?..NU??? iaca...

sa o luam catinel.

1. cu LMA (recunosc cu mana pe inima ca mi-a trebuit o vreme sa ma prind ce aia...) zic si io sa zica cine vrea cui vrea cand isi aduce aminte, ca daca o sa ne tot gratulam la fiecare luna vai de popoul nostru..

2. cu diversificarea...eu ...cu creierul de mana ...in ceata..citesc si citesc si ma gandesc..si sa vedeti voi cum o sa o dau pe suc de morcovi juma de an pana ma hotarasc..nu ca am fi inceput, nuuu..ca are fond alergic...mai sedem nitel pe Pregomin (intre timp cred ca a inceput sa imi placa si mie..)..


3.poze cu copii frumosi ...vazut, minunat de frumosi, de pletosi, de adormiti, de vorbareti (alexandra a mai spus Mark mama?)..sa ne traiasca, ca mai de mai de mai decat ai nostrii ....nicaieri..

4.Chris felicitari pt. apartament, sa il stapaniti fericiti.

5.dat de supa/tort/friptane/sarmale...eu..toleranta...neutra..cine vrea sa dea...si eu am halit castravete murat la 6 luni(sa moara maica-mea cand m-a vazut molfaind, iar buna-mea linistita ninea...)...shefa nu pupa..

6.nu mai stiu....

7.ce mai era mai....
8.
9.
10.

am vrut doar sa va demonstrez ca pot sa numar pana la 10.
iar mananc prea multa ciocolata.si beau prea multa cafa.
piromanul meu de sotz imi cumpara si imi cumpara si eu ii tot spun sa termine cu tampeniile ca nu mai dau jos in veci suncile...

aha!!! MI-AM AMINTIT!!!
11. na ca pot si mai departe.
desprecarti e bestial...da am o intrebare, avand in vedere ca sunt din epoca de piatra si imi iau cartea la subtioara, cafa in aripa si ma priponesc unde vrea muschiul meu...iau si calcu cu mine tot asa??? printez??? miliarde de pagini?????

ma duc sa mai beau o stacana de cafa sa prind curaj. de curatenie.

LMA Cristinel, sa cresti mare si voinic!

chinico de Bea (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nu ma lasa alex sa ma uit in gurita ei: scoate ditamai limboiul!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI, ADINA !!! SA FII FERICITA ALATURI DE FAMILIA TA, SA TE BUCURI DE MICUTZA ALESSIA, SA FII SANATOASA SI LA FEL DE FRUMOASA!!
LA MULTI ANI FRUMOSULUI CUPLU DE SARBATORITI AI NOROCOASEI ZILE DE 13: CRISTINEL SI SHEFA BEA !!

Am 4 luni !!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Monicabb, bine ai venit!

Foarte bine ca ne citesti, sunt multe fete dragute care te pot ajuta oricand cu un sfat. Nu e musai sa postezi des pentru ca bebe al tau sa se afle in listuta. Dar cum doresti tu....te asteptam cu drag oricand!

Noi plecam acu la spital la control cu bb, am fost la plimbare in parc ca trebuia sa ne meet cu 2 foste colege de clasa...fete tare dragute care i-au luat Anei Maria un halat de baie...doamne, mor...cat de frumos poate fi....Noaptea visez ca-i pun cercei in urechiuse, la 5 luni dam musai gauri!

Va doresc o dupa amiaza minunata!

mamica de bubamara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Felicitari, vorbaretului David de Ralumat, manuitorilor de suzete Denis si Octavian si tuturor bebeilor rostogolitori!

Am 4 luni !!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

...si pentru Shefa Bea de Chinico...sa cresti mare si frumoasa....!
Cred ca Mirona e in pragul pregatirilor....maine e botezul Karinei...Asa ca sa fie intr-un ceas bun crestinarea Karinei....sa aveti maine o zi frumoasa....
Monicabb...ma bucur ca ne-ai scris...intra mai des pe la noi...si povesteste-ne mai multe despre voi!
Raluca_u....bine ai revenit...acum vei putea fi mai mult timp alaturi de noi!cum e Adinutza?Sa ne pui poze cu voi!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Faceti loc, faceti loc, vine tortul! Avem tort de ciocolata azi, poftiti fiecare cate o felie pentru inceput, dupa care mai vedem.
Multumim pentru felicitari si tot ce ne-ati urat sa se intoarca la voi inzecit!
Cristi ofera cate o floricica si colegelor de sarbatoare: Bea si Ana-Beatrice

Si cate o floare si pentru doamnele care se sarbatoresc azi: adinazot si madana La multi ani si numai bucurii!


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Donia,eu vreau o felie...cu ciocolata..dupa care ma duc la Adina..tu de care tort ai Adina?

hai ca m-am pus pe mancat..azi am stat 3 ore afara si am mancat asa: una bucata strudel cu mere.una bucata bascuta cu branza dulce si una bucata negresa .....in ritmu asta in curand nu o sa se vada ca am nascut...

fetelor, eu I-AM DAT CACIULA JOS AFARA ASTAZI ! nu stiu daca am mai discutat despre asta..dar i-am dat-o jos..la 20 grade...si s-a simtit super bine si a dormit 2 ore jumate in carutza..aveam cate o strangere de inima la rafalele de vant dar am rezistat eroic

bebeii nostri sunt nascuti pe timp rece si eu una eram invatata ca afara sa il scot foarte bine imbracat ( nu si in casa)pentru ca nu te joci cu gerul...

cred ca daca l-ar fi vazut mama azi..facea apoplexie...(vai de mine daca raceste? e vant...daca face otita?)

desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

..hai ca m-am zapacit..
intrebarea era: voi cum ii tineti afara ?


l-a prins si soarele pe fatza..e rozaliu...si asa de dragalas !



desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

alexandra, acum am citit de patania cu laptele, draga de tine... te-ai ars rau? Te doare? Sa nu pui leacuri babesti pe rana, gen ou, ulei, sare sau mai stiu eu ce... Daca se face basica sa n-o spargi, ci sa o lasi sa se sparga singura si tine mereu rana pansata sa nu se infecteze.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput