***LA REDOUTE(19)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetele, sa ma risc sa comand niste www.laredoute.fr/vente-les-4-assiettes-falisa-so-home.aspx?productid=324101751&documentid=321407&categoryid=23113145&single=&hasnext=1&hasprev=1" target="_blank">farfurii de pe redoute? Nu ajung tandari?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Neata...in sfarsit e de acord Sabine sa-mi trimita alte produse.
Lavi, in ce format i-ai trimis cosul de cumparaturi? ca eu i-am trimis direct mail de pe site si acum imi spune "Si vous transmettez les références articles, indiquez moi les prix et la date de consultation sur notre site afin que j'applique l'offre du jour pour que vous ayez les prix réduits."
si nu prea stiu cum sa trimit...tu parca ai aplicat si cod de cadou, asa-i? ca tare as vrea si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

neata fetele!!!
azi ma asteptau la birou 2 scrisori de la LR aduse de postas(ma cunoaste si mi le lasa chiar daca nu sunt aici) sunt tare multumita de tot ce am luat chiar de o pereche de blugi si un pulover sunt foarte foarte multumita

am mai dat acum o comanda destul de mare dar nu sunt toate pentru mine am luat si pt altcineva cate ceva...mai tarziu intru sa dau linkuri cu ce am luat




INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Buna fetele, ce mai comandam azi?
eu nu prea mai gasesc lucruri interesante ,am gasit ceva sosetute pt Sorana ,dragute si o pereche de pantaloni pt. mine .
Felicia74 ,sunt super dragute farfurioarele ,oare se dau la set de 6 persoane?nu cred sa se faca tandari ca doar au mai sosit farfurii de la ei ,la cadourile lila .
eu astept o com .din 28.03, azi nu a venit de dim,deja ma oftica.

Lavi ,eu una nu ma mai risc la lucruri ieftine ,e clar ca multe nu sunt de calitate si sunt chinezisme .17 euro am dat pe o geaca mad .in China ,in conditiile in care aici nici macar nu ma uit la ele.
auma o port ce sa zic da nu ma incanta .

SOSO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lorenza eu nu cred ca magaria a fost intentionata la mine: cred ca pur si simplu cand au primit retur, nu s-au uitat ce si cum ci au impachetat la loc fustita intr-o punguta si au pus in raftul de "dat". S-a nimerit la mine.

cin, eu am facut si print screen si i-am trimis pagina pe mail si i-am pus si o lista in corpul mailului in care i-am scris codul de referinta la fiecare produs, marmea si culoarea precum si pretul.

(Ea vrea pretul ca sa aplice reducerile din ziua in care ii trimiti tu comanda).

Tot in mesaj i-am zis ca vreau si cadoul de la cod .... nu-mai-stiu-cat.
Reducere de trnasport nu mi-ar fi aplicat, mi-a zis clar ca trebuie sa platesc si cei 6 euro.

De cadou (setul de tacamuri cu manere roz) sunt dezamagita: manerele sunt dragute dar tacamurile in sine nu sunt fine, profilul metalului e groscior, nu au cine stie ce calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

soanso, majoritatea sunt facute ori in China, ori in Bangladesh, ori in Hong Kong.

La fel si cele de la H&M si Mothercare, cel putin din ce am eu pe acasa.

Asta-i problema in ziua de azi: toti lucreaza in Lohn cu tari in care mana de lucru e ieftina.

Asa cum lucreaza si in Romania, dar lohn-ul in Ro e cam pe duca pentru ca a crescut pretul mainii de lucru.

Eu nu cred ca ma mai bag la lucruri pentru mine, gasesc destule in magazine. Doar pentru copii, unde oferta e mai mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Am primit ieri comenzi din 30.03 si 03.04.Unele articole nu mai apar pe site,va pun link-uri cu ce am mai gasit.

http://www.laredoute.fr/product.aspx?PresCode=7737505&SizeCode=00056&Quantity=1&PersText=&ItemId=4&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
foarte misto,material bun,parca i-as stramta un pic jos ca sunt cam evazati;pe eticheta scrie ca sunt facuti in Bulgaria!!!

http://www.laredoute.fr/product.aspx?PresCode=9195190&SizeCode=00050&Quantity=1&PersText=&ItemId=5&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
frumosi,material bun,inca nu i-a probat destinatarul

http://www.laredoute.fr/product.aspx?PresCode=9463534&SizeCode=00052&Quantity=1&PersText=&ItemId=6&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
foarte misto

http://www.laredoute.fr/product.aspx?PresCode=9784543&SizeCode=00056&Quantity=1&PersText=&ItemId=1&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
frumoasa,culorile exact ca in poza

http://www.laredoute.fr/product.aspx?PresCode=5479924&SizeCode=00116&Quantity=1&PersText=&ItemId=2&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
frumos,am luat pe kaki

Hai sa va spun ce am gasit printre hartiile de la LR.Stiti ca sunt niste hartoage cu “justificatif de livraison” si “bon d’echange et de retour”.Ei bine,hartia mea lipsea si aveam in schimb hartia unei tipe pe nume TZOU FEN YI din Taiwan.Dupa nume habar n-am daca e un tip sau o tipa,am presupus ca e o tipa dupa articolele pe care le comandase .Data comenzii era tot 30.03,ca si la mine,or fi incurcat astia borcanele si tipa din Taiwan va primit hartiile mele .Uitandu-ma pe hartia ei (ca tot romanu’ curios) am vazut ca intr-adevar pt zona Asia, taxa e de 20%,nu de 10% ca la noi.Tipa comandase haine in valoare de 161euro si avea de platit taxe de 32 euro.

A primit si prietena mea comanda din 2 aprilie,e incantata de produse si a nimerit masurile din prima!

Partea proasta e ca eu inca mai astept o comanda din 25.03,desi am primit comenzi din 03.04.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

sa va arat ce am primit eu azi in cele 2 comenzi :

http://www.laredoute.fr/vente-pull-maille-crochet-on-n-est-pas-des-anges.aspx?productid=324114910&documentid=446907&categoryid=22897253&single=&hasnext=1&hasprev=1 super ...merge purtat si simplu si cu ceva pe dedesubt


pentru ca nu mai apar pe site pantalonii de care eu sunt super incantata va dau link pe o pereche foarte asemanatoare de fapt cred ca sunt aceeasi si i-au scos de la reduceri

http://www.laredoute.fr/vente-le-jogger---ville--molletonne.aspx?productid=324122724&documentid=469207&categoryid=22904855&single=&hasnext=1&hasprev=1 sunt super super faini nu-s largi deloc vin super bine si bata de bumbac cu siret este tare comoda...eu i-am luat cu 9 euro


o pijama un pulover lung(super),un pantalon slim,o pereche de blugi slim...nu le mai gasesc...daca le gasesc va dau linkuri...o rochitza...ma enervez ca nu le mai gasesc si nici nu am timp sa stau sa caut...oricum sunt tare multumita de mai toate produsele primite astazi


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Madau si la mine poate fi trecuta ca rezolvata comanda din 24 februarie. Cea din 7 doar partial. Insa o sa trec in curnad comanda din 21 martie ca nerezolvata (si tocmai am sesizat ca si daca ar vrea sa imi retrimita comanda nu mai sunt disponibili adidasii mei ).
La voi merge bine site-ul? Pe mine ma tot delogheaza si imi apar tot soiul de dreptunghiuri...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Claujro, multumesc. Daca tu la 1.67 si 65 Kg ai luat 40 si iti vin bine, inseamna ca eu am cam dat-o in bara, ca eu am 1.67 si 58 Kg si am comandat 38 si 40. Hm, vom vedea, ca mai depinde si de forma corpului si de croiala. La o adica ii pun la vanzare aici si vedem.

Mie mi-a venit azi si a 2-a comanda din 28.03. La o saptamana dupa prima din aceeasi zi...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput