Mamici de septembrie - octombrie 2007 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Loredana felicitari pentru fetita.

Mada felicitari pentru baietel.

Roxana ma bucur ca totul este bine, era timpul sa vi si tu cu vesti bune.

In ultimele zile am auzit numai vesti bune, sper sa fie asa in continuare.

Eu am ajuns la concluzia ca acele dureri de care va spuneam sunt din cauza oboselii si a pozitiei incomode atunci cand stau pe scaun. Dupa ce am ajuns azi acasa iar a inceput acea durere, eram moarta de oboseala, am facut mai multe drumuri cu masina si am stat la calculator, cum m-am asezat la orizontala dupa 15-20 min a cedat si nu am luat nimic.Sper sa nu mai apara, o sa am mai multa grija de mine, sper sa reusesc.

toate

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Am uitat sa va intreb, voi dormiti noaptea???????????
Eu ma trezesc pe la 3-4 si nu mai adorm, ma fura somnul pe la 6-7 cand tb sa ma trezesc. Asa se intampla de la inceputul sarcinii. Voi sunteti sau ati fost intr-o astfel de situatie, ce ati facut????//



cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, bravo pentru rezultat, ce ma bucur .

Loredana felicitari pentru fetita si Mada felicitari pentru baietel.

Mandarinutza 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana, ce ma bucur ca bebelusul e bineee...mi-au dat lacrimile de fericire.imi inchipui ce fericire e in sufletul tau si pace. Dumnezeu e mare si bunnn!!!

carpatina, mi-as fi luat de ala cum avea moasa,dar de unde??? ca nu gasesc in magazine asa ceva.

loredana, felicitari ptr fetita. offff ce sper sa am si eu fetita.
cecilia, si eu mai am dureri de spate,burta,rinichi chiar,dar ma asez repede in pozitia care imi e cea mai comoda si stau asa pana imi trece.bine macar ca ti-a trecut si tie.
sabina, multa sanatate Sofiei si sa nu mai auzim ca e bolnavioara.

toate burticile.sa dea Dumnezeu ca de acum incolo sa auzim numai vesti bune!!!


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gata mi-a trecut si mie mai ales ca am citit vestile despre RoxanaGabrielaSabina sa se faca repede bine Sofia! Eu am fost norocoasa cu fetita nu prea a fost bolnavicioasa.Mai apare si cate o fetita dar tot baietii sunt la putere. Sa fie sanatosi bebeii!Cecilia he he eu am obiceiul asta cu trezitul aiurea dinainte de sarcina deci nu pot sa ma plang.Myral19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sabina mii de stii ce sa spui ca sa faci omul sa se simta mai bine. Ai mare dreptateMyral19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

back ;-)
nici sofia nu-i prea bolnaviacioasa, de fapt pana la 3 ani si 3 luni n-am auzit-o tusind...acuma la 3, 4 luni tot mai trage cate o raceala....



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aha, si eu aveam probleme cu somnul cam pana pe la 14 saptamani ma trezeam aiurea-n tramvai si nu mai reuseam sa adorm. Mai ales ca baiatul meu sforaie si trebuia sa stau in conerte, cu nervii intinsi pe bigudiuri. Cu timpul m-am reglat si acum ma trezesc si pe la 11-12. Bine, eu nu ma mai duc la munca... Traiasca puturosii din Romania! Din lumea-ntreaga de fapt...
In legatura cu vitaminele si acidul folic - eu am avut probleme cu dezvoltarea bebelui la inceputul sarcinii si am mers in paralel cu amandoua. Cert e faptul ca acidul folic e foarte inportant, iar excesul nu are contraindicatii, acesta eliminandu-se in mod natural, prin urinare. E bine ca acidul folic sa fie luat pana pe la 14 saptamani; ajuta la dezvoltarea creierului bebelusului, ceea ce e foarte important, nu?!

Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

.... trebuia sa stau in ”concerte” si acidul folic e foarte ”important” - asta ca sa va ajut sa descifrati ce bananai eu pe aici. Si ca sa nu ziceti ca sunt analfabeta... Desi lipsa activitatii profesionale poate dauna grav intelectului!

Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor am fost in seara asta la eco,nu am mai putut rezista pana marti cand am programare bineinteles ca totul este OK ai batea bine inimioara cred ca eu sunt PARANOICA....DAR m-am cam speriat cand am vazut ca la toate va miscat bebe numai mie nu,acum m-am linistit ca este bine.
probabil ca o sa miste cat de curand,urmatoarea eco o fac la 4D peste o luna si mia dat sa iau ELEVIT.

si inca ceva e FETITA exact ce si-a dorit taticul.

ROXANA ma bucur mult pt tine ca ai rezulatul bun ai grija de tine.

LAVINIA19+

Mergi la inceput