Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Giova, nu m-am putut abtine sa nu "comentez".....numai 10,600 kg are Marco? Nu prea cred dupa cum arata in poze. Cand l-ai cantarit ultima data? Eventual sa incerci si pe un alt cantar.....
Sa va zic de Razvan care manaca la fel ca si pana acum, adica mai nimic, are 4 mese/ zi:
- dimineata la 7.00, 200 ml lapte (el ar bea 300 dar nu-i dau pt ca altfel nu mai mananca nimik pana dupa ora 14)
- 12.30-13.00, 250 gr supica/felul doi + 150 ml lapte (musai, altfel nu vrea nani daca nu bea lapticul)
- 17.30-18.00, 250 lapte prins (ii fac tot din lapte Monor, de 1 saptamana bem exlusiv lapte din magazin)/gris cu lapte/out fiert moale/cremwursti etc.
- 21.30, 200 lapte si nanel
Printre mese baga ceiut, in jur de 400-500 ml/zi.
Problema este ca ar bea numai lapte piciul. Dar de la lapte s-a mai si implinit, acum are 11,500 kg si 84 cm. Face numai tampenii aferente varstei, in rest un veselos si un zambilici si un dulce. E tare cumintel si linistit si mi-e ciuda ca nu e prea sociabil, adica prefera sa se joace singur si cand sunt alti copii prin zona se cam retrage. Ii plac mult adultii si mai ales blondele si am o prietene (blonda, evident) dupa care e efectiv topit.
In rest nu face nimik iesit din comun fata de ceea ce fac alti pici de vartsa lui....in continuare baga in gurita tot ce prinde si trebuie sa fiu tot c ochii pe el, e obsedat de matura si mop si toata ziua sterge prin casa si cel mai naspa e cand avem musafiri si numai ce ne trezim cu el in mijlocul camerei cu mopul intr-o mana si matura in cealalta...
Cea mai mare "prostioara" facuta a fost acum 2 saptamani cand a deschis usa de la intrare si a plecat in expeditie si cand l-am descoperit urcase deja vreo 6 trepte sper etajul 4 (noi stam la 3) si zambea foarte fericit la mine si la Cristi. Nici nu stiam ce sa facem, sa radem, sa plangem......oricum, e clar ca e musai sa inchidem mereu usa cu yala ca altfel il gasim prin vecini. Dar in 99% din cazuri e deosebit de cuminte si ascultator.
Cam atat despre minunea mea de copil!
Pupici!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

T ioana ce dor imi era de tine ca n ai mai scris de mult .....parca i copie la indigo spiridusul tau cu al meu

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Cand va aud ca la peste 10 kg sunt pricajiti,imi vine sa ma mut la subnutriti cu strumfa mea de 8,5 kg cu tot
Si nici nu mai vrea lapte de vreo luna ,o rog frumos si ea zice "nu nu" si imi intoarce capul Nici in somn nu vrea,ca am incercat,bea o gura si intoarce capul da' ia sa-i dai suc ca bea la orice ora si apa bea si lapte batut sau iaurt de baut ,numai lapte nu si nu ,tot ma intreb cum le deosebeste pe astea din urma,pana nu le gusta

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

MONICA lasa bre fata ac appa cat ii tb si cat poate .....si nu te mai agita cu kg ca sa vezi cand o fii fotomodel ce drag o sa ti fie

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Mai fetelor aveti copii mancaciosi
La noi masa de dimineata incepe la ora 9:30-10:00 pt ca atunci se trezeste...230ml lapte Nestle Junior
13:30-14:00 avem masa de pranz: supa+felul 2, sau daca ii este lene lui mami, doar felul 2
17:30-18:00 iaurt cu biscuiti, sau Milli bulgarasi cu gem, sau danonino, sau orez cu lapte...
20:30 incepe masa de seara care se termina la 22:00. Bibe 330 ml laptic cu cereale, dar il mamanca in 3 etape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cosmina
Voiam sa va zic de laptele prins. Eu am inceput sa-i fac de vreo 2 saptamani si sunt super fericita ca papa si mult si il prefera asa, simplu. La un moment dat nu manca decat Danonino sau si mai bine, Casa Buna (care mie personal mi se pare o porcarie)iar alt fel de iaurt de nici o culoare. Si ajunsesem la un moment dat sa nu existe zi de la Dumnezeu in care sa nu (Maraki, sper ca nu esti cu mancarea in fata). Asa ca am renuntat la iaurtul cumparat si bagam la greu lapte prins facut in casa, si am scapat si de vomitat.......luni, la tara la bunica-mea a mancat tot borcanul pe care-l luasem cu noi, de 450 gr, si ar mai fi vrut.............

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai, papa ea binisor,dar sa nu vrea taman lapte??? Ca vad ca multi sunt pasionati rau dupa el. Macar pana acum mai bea si ea macar 300 ml pe zi ,dar de cand cu raceala asta i s-a pus pata ca nu vrea si basta.
In rest cereale cu fructe dimineatza (nelipsita banana cu mar sau alte fructe) ,peste zi supa si felul doi legume cu/si carne sau alte cele (sunca,branza topita,peste ... ce se mai nimereste...) astea de multe ori date separat inainte de somnul de amiaza si dupa ce se trezeste,seara cereale instant de obicei,sau iar ce se mai nimereste.Intre mese ba iaurt,ba,cascaval,ba pufuleti,ba te miri ce de rontait pe traseu.Plus apa si suc la greu. Nu cred ca mananca mult ,dar nici putin de tot...

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bia papa asa
6...240 de lapte
10:30...200 fructe
15...200 piureu de ceva cu carne, ou sau peste si vreo 100 supa
18:30...200 iaurt
20:30...350 lapte cu 4 masuri cereale..si totusi stagnam..pardon mai si slabim..de la 11300 la 1 an la 11100 la 1 an si 3 luni..
Am uitat..mai bea si niste suc intre mese

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Chestia e ca Diana nu a stagnat deloc,a pus super regulat, cate 200 g pe luna incepand de pe la 10 luni ca inainte a pus si 3-4-500 g pe luna.Numai ca ea a pierdut startul,in primele luni, unii puneau un kg,ea doar 500 g pe luna

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

HRISTOS A INVIAT!
Sa va povestesc si io despre programul lui dav,de masa:papa 5 mese:3 solide,2 lapte.
dim la 6:250g lapte cu 2 masuri cereale;
la 10.30- fructe cu branza cu biscuitzi;250 g
14.30-borsulica,carnitza,piure,de astea;250g
18.30-mamaligutza cu branza si smantana sau piure de dovlecel,certf cu samantanica,sau iaurt cu fructe;250g
22.30-250g lapte cu 2 masuri cereale
in rest ceai cat incape,f multttttttttt.
Mananca f bine,intodeauna a papat f bine,sa nu vb intr-un ceas rau....si are peste 11 kg,nus exact cat,,,,,,ultima oara avea 11,dar acum sigur a mai pus ca e mai greu,in schimb e mic de statura,nu cred ca are 80 cm.
De inviere am fost la o manastire a fost f frumos ,iar in prima zi de pasti am fost la iarba verde cu tot cu dav ,a stat 8 ore afara,fara sa doarma,numai s-a jucat,de la 12-la 20.a fost super,a adormit acasa la 20.30,era rupt de somn.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput