Stelutze de ianuarie februarie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Seara buna!

Mihacarm, asa sunt astia pe aici, nu stiu ce e bun. Am avut ce cauta azi ficati de pui, 5 ore am colindat supermarketurile! Pana la urma am gasit in Tesco. Asa ca abia acum il prajesc...

Dana si a mea mananca tot cam de 6 ori pe zi, la 3 ore sau chiar mai putin, cate 150 ml o data. Chiar ma intrebam daca nu e momentul sa ii dau si altceva, am impresia ca ii e foame mereu saracuta...

Bai i-as pune si eu la a mea cercei, am inteles ca nasa i-a cumparat cercei de aur, sora-mea mi-a trimis o pereche pentru dansa, dar nu reusesc sa imi conving barbatul sa ma lase sa ii fac gauri. Cred ca iau fata pe sus intr-o zi si o duc la gaurit...

Marina de unde ai luat caciula aia cu Steaua? Ca vreau sa ii fac la al meu o surpriza. Nu pot sa zic cum stau amandoi la meci, barbatu cu gura cascata si fata foooarte interesata in brate, fix ca la tine in poza! Vazut si oute frumoase foc...

Alinuk multumim de felicitare.

Poate pun si eu poze cu rezultatul muncii mele cand o fi gata...


Pup la fete



Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Fetelor va doresc un PASTE FERICIT FERICIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Alinuk super felicitarea.
Ivona eu am facut gaurele bubulinei in ultima zii in maternitate ca si marina.....Mi-a luat fetita si mi-a aduso cu gaurele in 2 min...Nu a plans deci asta inseamna ca nu a durut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Multumesc, Alina. Cred ca fac eu cumva cand domnul nu-i acasa.



Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Ce frumoasa-i printesica Robertica toata in roz, Alina...

Am vazut si iepurasul Messei, ce haioasa e! Nu-ti mai trebuie alt cadou Messutzo...

ma duc s-mi prajesc ficatii

Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Multumim ivona...Nici cu eluta nu imi e rusine
Mai eu vad aici ca mare mai de care faceti dropuri ,mancaruri alea alea.
Eu nu fac nimicccccccc.Mancarica rece la frigi,legume cat cuprinde,am carne in congelator daca i se scoala omului de vreo friptura ceva si asta e.Nu o sa stau acasa si oricum mamaia face cozonac si pasca,oua ,toate cele.Miel deja cred ca stiti ca nu diger ,de altfel in casa eu nu am asemenea carne.
Mie treaba asta cu mielul ma face sa imi pierd orice urma de apetit.
Nu mai imi palce sa gatesc de cand sunt mamica nu stiu de ce....Ma gandesc sa ii insuflu si bebelinei un regim alimentar sanatos de micuta.Sper sa imi reuseasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

da, kate, dar Anelin e si mai iepure cu doi dintzi... eu cred ca de-aia i-au si iesit, sa te poti juca cu el de-a iepurasul de Paste

marybell, si asa-i ca am iesit corcituri misto? Ma intreb ce era daca era tata vreun negrotei, ce mulatra cu fundul rotund gen Pussycat Dolls iesea din mine...

Cu gaurile din urechi, eu zic pas... sa-si faca daca vrea cand o fi mare. Parca o vad cu cercei in buric si in limba... vai de capu' meu... si cand mi-o aduce gealatul la usa, si ala cu guler cu tzepi si mai stiu io ce alte alea...

Alinuk, haioasa felicitarea Arianna pupa Teo.

Ivona, asa am fost azi la plimbarica, in forma de iepure. O scot la fel si maine, pana trece Pastele Da' sa stii ca am primit si alt cadou, o utza la ora 5 dimineatza... dupa o plimbare la METRO la ora 3 noaptea

Alinutzo, mercic de urari

Fetelor, paste fericit la toata lumea! De-abia astept sa plimb ploada la miezul noptii printre luminite pe strada! Anul trecut a ratat Craciunul, ca era in burtahan, dar acuma Pastele nu-l mai rateaza, e afara din burtaaaa, deci primul ei Paste

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cana spune:

LIUDA eu am o nostalgie pentru galati tata a fost inmormantat in acest oras fiind bastinas la cimitirul eternitatea si deobicei mergem in fiecare an pe acolo poate ne-om intalni cine stie






AncaDelia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fetele, inca o data saru'mana mult de toate urarile. Sunteti super.
Doamna Marinar, vazut domnu' Marinar si placut inclinatiile microbiste. Acu' sa inteleg ca mai incolo primim si poza cu doamna Marinar si cu Emi cu caciula alb-roshie?

Io incerc sa ma adun de pe jos, ca sunt absolut franta, nu stiu ce am, si sa ma apuc de spalat geamuri si perdele. Perdelele le bag la masina, in 15 min n-am ce alege dintr-una. Doar ca Matei a inceput sa planga de azi noapte de la 3:45 si ghiciti cine a stat protap. I-am dat sa manance si l-am schimbat si avea chef de joaca ... . Am mai prins o ora dar ... nu-i ca somnu' de la 10 la 6.

Eu nu prea ma pricep la urari. Dar va doresc sa aveti liniste in case alaturi de cei pe care ii iubiti, sa savurati din plin primul Paste alaturi de cei mai dragi ai nostri si sa aveti mesele pline ca sa aveti de unde da si la cei ce nu au. Nu cred ca mai intru pana marti ca deh, azi treaba si de maine haleala. Sa va iubiti mult ... bre!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata

Diana frumoase oua!

kate haha..ce dragut e cu ochelari. smecheras tare!

ce dulce e si arianna cu urechiuse!

ivona multumesc. am crezut ca nu a vazut nimeni pozele. bandana am luat-o ieri de la o taraba cu chestii de paste. si eu am vrut sa-i fac surpriza sotului, l-am si intrebat daca o ia pe stadion . noi plecam maine de dim la munte...nu de azi pt ca el merge la meci.

alinuk multumim de urare!

cata . poza aia nu o sa urmeze pt ca eu nu sunt suporter infocat...sau cine stie. pup mateutzu frumusel.


Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput