Fericire de nedescris

Fericire de nedescris | Autor: Roxxy80

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
Desi sunt fun DC, recunosc ca intervin foarte rar in dicutii. Azi sunt atat de fericita, incat simt ca trebuie sa impartasesc aceasta stare tuturor prietenelor (pentru ca eu asa va consider)de pe DC. O sa va scriu pe scurt povestea mea (o poveste destul de obisnuita). Am 26 de ani si un pic. M-am casatorit de un an (stateam impreuna de 4 ani). Din totdeauna mi-am dorit un copil. Imi aduc aminte de jocurile mele din copilarie, in care tot timpul eram mama. Am tot amanat momentul. Niciodata nu te consideri 100 % pregatit (ba nu ai aia, ba vrei sa-ti termini casa de zugravit, ba vrei sa-ti iei si o masina). In octombrie anul trecut am decis ca sunt pregatita sa fac bebe. Planuisem deja sa iasa leu (iubesc aceasta zodie: si eu si sotul meu suntem in leu). Eram sigura ca raman insarcinata in noiembrie si ca in august voi naste. Am uitat sa mentionez ca am pregatiti acest moment din timp: am renuntat de 2 ani si jumat la tigari, anul trecut am renuntat sa mai beau cafea, cola, am inceput sa iau acid folic. Am hotarat sa merg mai intai la ginecolog (pe care nu-l mai vizitasem de un an, si anume de cand am renuntat la anticonceptionale si cand nu aveam nici cea mai mica problema). M-am dus ca o floare la control, fiind sigura ca o sa-mi spuna sa ma pun pe treaba. Am plecat de acolo cu moralul la pamant: mi-au descoperit un chist de 5 cm (nu mm). A fost nevoie sa vina 3 doctori sa-si dea seama ce tip de chist este. Am facut vreo 3 eco. cu sonda, vreo 2 externe. Mi-au spus ca in nici un caz nu tb sa raman insarcinata. Mi-aun dat Duphaston si un tratament cu anticoncept. In ianuarie am revenit la doctor. Am astepta cu inima la gura sa-mi spuna ca s-a retras. Dumnezeu m-a ajutat. Chiar se retrasese. Mi-au dat unda verde sa raman insarcinata. Si ce credeti? Din februarie m-am pus pe treaba. L-am extenuat pem sotul meu. Aseara am facut un test si mi-au iesit 2 liniute, desi ciclul trebuia sa-mi vina azi. L-am facut mai mult la plesneala. Eram convinsa ca va dura mult pana voi ramane (dupa toata experienta cu chistul). Am citit atatea povesti triste pe DC, despre tinere care incarca de f mult timp sa ramana insarcinate. Am suferit si sufar alaturi de ele. Sunt atat de fericita. Am impresia ca visez. Mi-am mai luat un test. Vreau sa-l fac maine. oare este posibil sa iasa 2 liniute si sa nu fiu insarcinata? Am avut cateva semne (dar m-am gandit ca dorinta mea mare de a avea un bebe le provoca): de cateva zile simt nevoia (dar nu exagerat) de a manca ardei iuti. Mi se pare ca sunt putin mai sensibila la mirosuri (dar nu mi s-a facut niciodata rau). Cateodata am vagi senzatii de greata.
Cred ca v-am plictisit deja, dar sunt atat de fericita incat imi vine sa strig in gura mare. O s ava scriu si maine sa va spun dac asi al doilea test mi-a iesit pozitiv (de data asta am luat un test mai scump).
Va pup pe toate. Sa stiti ca imi sunteti tare dragi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Eu una n-am mai auzit sa iasa testul pozitiv fara sa existe sarcina... asa ca, felicitari! Si sa-ti indeplinesti dorinta!



13+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

felicitari!sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

Bravo.felicitari!sa fi o mamica fericita,sa ai grija de tine si sa en mai povestesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Felicitari si sarcina usoara! Daca ai un test pozitiv,cu siguranta esti

Flori
Noi

Sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si uite asa citind, iar imi dadura lacrimile.......

Mii de felicitari, mamico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Felicitari mami si sa stii ca este normal sa te intrebi daca este adevarat sau nu si eu am facut la fel,nici dupa 2 teste pozitive nu am putut sa cred ,abia dupa ce am facut testul de sange m-am bucurat cum trebuie.

anca 9+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Felicitari si te asteptam la noi la odisee.
Draga mea, nu va fi leu dar va fi sagetator, tot zodie de foc. Eu tare mult mi-am dorit sagetator si se pare ca am reusit!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

felicitari roxy !!!!!!
ce zodie e? :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Felicitari! Un copil e intotdeauna un prilej de bucurie, in special atunci cand este asteptat indelung.
"La plesneala" am facut si eu testul de sarcina anul trecut in august, neprogramand un copil din cauza altor probleme de rezolvat(povestea seamana cu a ta, nu? ) si Dumnezeu ne pregatise surpriza vietii: eram insarcinata.
Acum, dupa noua luni de sarcina usoara, imi tin in brate puiul si nimic nu se compara cu zambetul lui senin si cu multumirea ca e sanatos.
Asadar, sarcina usoara si un bebel sanatos!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:


frumos.... felicitari

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput