Fericire de nedescris

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!
Va multumesc pentru toate cuvintele frumoase pe care mi le-ati spus. Ma bucur ca v-am impartasit fericirea mea. Am facut si al doilea test care, bineinteles, ca a iesit pozitiv imediat. Merg cu masina si imi vine sa scot capul pe geam si sa le spun tuturor ce mi se intampla. Mi se pare ciudat ca nu simt nimic in burta. De abia astept sa simt cum misca. Ma enerveaza ca am o perioada cumplita la serviciu (eu lucrez in recrutare) si alerg toata ziua la interviuri, imi suna tel non-stop, mi-au plecat 2 colege din departament si eu le tin locul. Dar tot timpul il am in cap pe bebele meu. Ma rog pt toate fetele de pe forum care isi doresc bebei sa ajunga cat mai repede sa simta ceea ce simt eu.
Cam peste o sapt.-doua o sa merg la dr. Voi ce parere aveti? Cred ca este prea mica sarcina ca sa merg acum. O sa mai apelez la sfaturile voastre si sper sa nu va plictisesc cu intrebarile mele banale.
Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Felicitari Roxxi, si multa sanatate, tie si lui BB. O poveste cu happy-end, e minunat.

http://tt.lilypie.com/o7kBp3.png

bio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

felicitari! le doresc tuturor sa li se indeplineasca dorintele cit mai repede!

la doctor eu zic sa te duci peste 2-3 sapt, si eu bucuroasa m-am dus la 5 sapt, mi-a facut eco transvaginala unde se vedea sacul gestational, dar nu se zarea embrionul. Sacul gestational avea abia 8 mm.

Tamara 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc foarte mult, Tamara. Asa o sa fac. O sa mai astept vreo 2 saptamani, desi nu mai am deloc rabdare. Vroiam, de asemenea, sa va intreb daca ar trebui sa ma doara sanii sau sa simt ceva in zona ovarelor (intepaturi etc) pentru ca nu simt mai nimic. Parca ma simt ceva mai obosita, dar recunosc ca la cat muncesc nu prea imi dau seama daca e de la sarcina sau de la multitudinea de activitati pe care le fac zilnic. In plus, de cand am aflat ca sunt insarcinata, nu prea mai am somn (eu care de obicei ma culc o data cu gainile, adica pe la 22.00). Cred ca sunt surescitata. Maine plecam la socrii la Pitesti. Sunt fericita ca nu o sa fac mai nimic. O sa mananc si o sa dorm. Va mai scriu sapatamanile viitoare. Va pup dulce. Sa aveti sarbatori fericite si sa petreceti un Paste minunat alaturi de bebeii vostri!

Mergi la inceput