Stelute de ianuarie februarie 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Dana pana la urma asa a ramas si la mine, ca ar fi vomat maroniu de la ceai. nu te speria, daca nu se repeta prea des, nu e nimic rau. iar cu aerul pe care il simt direct in fata bebelushii, cred ca toti se manifesta la fel.

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Cleopiciu,eu zic sa stai calma ca nu e putin 180g in zece zile.Aici se spune ca e normal intre 100g si 300g pe saptamana.la mine Lucas a luat 140g in prima saptamana si era ok.Nu e regula ca trebuie sa ia la fel in fiecare saptamana.
Mai asteapta sa vezi urmatoarele zile.Mai rau e daca nu lua deloc sau scadea,asa e ok.




Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopiciu spune:

MARINAR,MADY,DACONST VA MULTUMESC PT.RASPUNSURI

MARINAR ,la inceput ii faceam baita inainte sa pape ,dar era circ la baita ....,dupaia am ajuns sa-i dam sa pape si dupa o ora ii facem baita ,circ dupa baita ....,nici noi nu stim cum sa facem sa-i fie mai bine ,probabil oboseste si plinge de somn ,acum citeva zile i-am dat papa dupa baita ,plingea cu bibe in gura si dupaia circ....

MADY ,Dariuca mea are 3 luni si 10 zile ,oare din cauza asta nu mai creste in greutate cum crestea pina acum...?Eu credeam ca dupa 4 luni....



http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762386910260

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Marina si eu am un obsedat dupa boxe,statii de casa de mashina linii si alte nebunii.Mi-a umplut casa de cacaturi de astea.Am cred ca in debara 6 statii de mashina si nus tiu cate tomberoane din alea rotunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

quote:
Originally posted by marinar

aaaaaaaaaaa sa va spun de sotul meu: el s-a obisnuit ca sunt forumista si nu are si nu a avut niciodata obiectii, ma intreaba ce se mai discuta, ii mai arat poze cu bebicii nostri, pe unele dintre fete chiar le cunoaste in persoana. si in fiecare seara intra pe mess-ul meu ca sa se mai uite la pozele cu bebicii fetelor pe care le am in lista...cine nu are bb in poza e neinteresant. concluzii din seara asta: adinush nu ai mai schimbat poza si e florin suparat; alinatexa robertica e o dulce da a observat el ca pe fundalul pozei sunt nu stiu ce boxe...i-am zis eu ca nu o sa se vindece de boala asta, ad boxe, statii, etc; nadiutza tu intri cam rar pe mess si abea in seara asta ti-a vazut bebelina frumusina. in rest toti bebeii sunt niste scumpi.
ce ziceti de asta?!

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)





de juma de an ma plang ca nu ma adaugati in listele voastre de messenger. de pe vremea cand mi se bloca comp. de la serviciu;eu o am doar pe lili, si pe gabriela, pe helenutza si pe jordash(chiar, ea nu prea ne-a mai scris)

ia , maine sa gasesc 50 de invitatii la steliana.rodino (ptiu, m-am deconspirat )

Shine si BB Alexandru (02.02.2007)
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/14/Default.aspx" target="_blank"> Povestea Noastra

www.rodino.ro/Photos/tabid/54/Default.aspx" target="_blank"> Poze Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

fetelor, liuda, ioanaN, kate, daconst,marinar,cristiana70,nadiuta, mediterana, mady, rali; va multumesc pentru vorba buna
M-am linistit acum.
a venit si barbati-miu si i-am pove cu lacrimi in ochi toata tarasenia, si a zis: mami te consumi prea mult, uite, stau eu maine cu bb si teduci si o intrebi tot ce aveai pe lista.(asta crede ca io nu stiu ca si-a luat concediu ca trebe sa meaga la banca).
acum l-am pus la munca, sa pot sa va pun poze .

Pana acum, efecte la INFANRIX. SOOOMN. a dormit de la 6la 10:30.
papat, acum somn iar.

nu v-am zis pana acum, dar toata luna m-am stresat ca manca 5-10 minute la san si atat. la 3-4 ore. Uneori de frica, la o masa ii dadeam biberon cu lapte praf, fara sa il mai pun la san, dar nu manca mai mult de 60 de ml. Si uite ca a crescut cu 800 de g.


Shine si BB Alexandru (02.02.2007)
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/14/Default.aspx" target="_blank"> Povestea Noastra

www.rodino.ro/Photos/tabid/54/Default.aspx" target="_blank"> Poze Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

Cleopiciule, asa face si Mateias al meu...inca...nu mai face chiar ca inainte si nu mereu, dar mai are serile lui...e deja baietele mare a 2 luni jumate...explicatia e simpla...bebicii au energie acumulata si sters peste zi...seara tre sa scape de ea, sa obosesca cum ar veni...o poti lasa sa planga daca te lasa inima cca 10 min apoi s-o culci..si eu il mai las cateodata pe Mati dar nu mereu...de obicei dupa baita, papa putin ca-l apuca crizele si il pun pe picioare pe o pernuta, pun pernuta un pic mai sus de genunchi cam cu o palma sa-i tin spatele drept si sa stea comod si-l legaaaan pana adoarme...in cca 10 min adoarme, apoi pt ca nu mananca bine dupa baita, deci pe la 7.30 gata, e deja pe piciorele mele cel tarziu 8 in zilele naspa, adoarme...pe la 10 se trezeste si papa iar si adoarme cu titi in gura...dar nu mereu se trezeste la 10...cam atat.

Hai ca mai e un pic si se fac ei mari si nu-i mai doare nimic...nu mai bazaie din orice...si o sa rasuflam si noi usurate...

quote:
Originally posted by cleopiciu

N-am mai apucat sa citesc ,am citit tot printre rinduri...
Nu stiu ce sa-i mai fac dupa baita ca daca nu zbiara ...,cit timp ii fac baita ii place sta cuminte ride da din picioare dar dupa ce iese o apuca nervi ....acum a reusit sa adoarma un pic sper sa nu se trezeasca..
mai de zece zile Daria a luat in greutate doar 180 grame ,maine o sun pe dr sa vad ce-mi spune ,de mancat maninca 6 mese cite 130 ml....,nu vrea mai mult...
iar a inceput circul..........
I-am dat-o pe SUZY sper sa adoarma inapoi..........offf,aseara a facut un circ pina la unu noaptea de am spus ca ma trezesc cu vecini..

v-am pupat sper sa reusesc sa citesc din urma...

CLEO SI BEBE DARIA (24.12.06)
http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762386910260



Ioana, mamica lui Matei Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

hai ca zici ca pun litere pe paine...matei are aproape 2 luni jumatate si era vrb de stres nu sters :( scuze...sper sa intelegi

trebuie sa ies, ma duc sa ma imbrac sa plec la cumparaturi...asta mic sughite ...si tre sa-l las sa planga putin ca altfel nu-i trece....am renuntat de mult la lamaie si pt ca nu mai dadea rezultate si pt ca e destul de acida...

va pup,

Ioana, mamica lui Matei Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

marina, interesanta analiza face sotul, multumim pt complimente, o sa incerc sa nu uit sa deschid mess mai des, si sa schimb poza de cate ori e nevoie ;
Shine, ai vazut cum ne-am conformat, Da sa traiti

pupam mamicile si comorile
nadia de
Lidiuta 08.02.2007
o nastere cu miros de cafeavarsta Lidiuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

fetelor nu stiu cum adorm ai vostri dar a mea nu poate sa adoarma daca nu are mainile legate, pt ca la inceput se speria rau de manutele ei o pun intr-un scutec si il aduc asa leger peste manute, asta seara dupa masa de la 19.00 statea pe canapea in sufragerie si se maraia asa haios ca de fapt voia sa doarma si nu putea, se mai linistea cateva minute si apoi iar scancea dar totul cu ochii inchisi de ma prapdeam de ras, cum am infasat-o si-a facut siesta cam 45min si pe urma a fost gata de baita.

pupam mamicile si pe cei mai dragi bebici
Nadia de Lidiuta
o nastere cu miros de cafea 08.02.2007
varsta Lidiuta

Mergi la inceput