*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Dianalaura multumim de noul capitol! Bebelusul tau nu are cum sa se plictiseasca! E foarte bine ca va avea companie!
Gabiu multumesc de lamurire!

Alina-Mirela 27+ cu MARIA
Poze burtica

Pozele mele


cu o completare..ca vad ca nu ai vazut mesajul de mai sus..si daca in contractul colectiv al unitatii nu este prevazut nimik despre acest salariu se aplica automat cel de la nivel national2007 care prevede acordarea lui.
In capitolele precedente s-a vorbit inclusiv cu punctarea articolelor in cauza. Cauta si sigur te vei lamuri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilky spune:

Dianalaura, multumim pt capitolul nou!

Cristinamaria E un magazin online C H I C B E B E .Scriu asa ca nu ma lasa astia, tot imi baga reclama. Eu de fapt vreau sa comand de pe B E B E L U S U L T A U , tot magazin online.(pune www inainte si ro dupa).Ca am comandat aseara pe la 1-2 noaptea:
1. Tigex - Termometru electronic cu varf flexibil
2. Tigex - Fase ombilicale
Si m-au si sunat azi sa ma intrebe cd sa vina, f seriosi!Firma este din Franta am vazut, deci e buna!
Dar pe mine ma intereseaza chiloteii, va rog ajutati-ma fetele care v-ati luat!

Gabiu Am fost miercuri la doctor, cu aceeasi problema cu mainile amortite, printre altele.Mi-a spus ca e normal, ca e vb de un hormon care este in exces acum(am uitat cum se numeste ) si ca sa nu ma speriu ca trece dupa ce nasc…

Poohy La mine e nasol, ca mi-a zis doctorul ca pot naste oricand, de asta stau in pat! Dar cum intru in sapt.38 vreau sa se nasca, ca pleaca sotul in strainatate in Mai asa ca eu ca ma fac?Nu trebuie sa-si recunoasca copilul?
Alyna 24 Nu ti-ai luat tu chilotei de la Tigex, de ce nu ma ajuti?Cum sunt?I-ai probat?Sunt elastici?Cate kg ai, scuza-ma dc sunt magarita…


Liliana +35 cu micuta Diana Gabriela
Pozele mele 1
Pozele mele 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilky spune:

Si nu-mi raspunde nimeni!Ok atunci ma apuc de si ma rad in cap...

Liliana +35 cu micuta Diana Gabriela
Pozele mele 1
Pozele mele 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta spune:

Cristinamaria stiam ca nu e tocmai bine cu streptococul asta... Ai vb cu dr. Anca? Poate ar trebui sa-l suni si sa vezi ce-ti recomanda, desi la telefon e destul de grabit... Tie dumnealui ti-a recomandat analiza asta sau ai facut-o singurica? Te intreb ca mie nu mi-a zis s-o fac si sunt doar cu 3-4 zile mai mica decat tine (ca sarcina)??!!
Si acum noutatile: vineri am implinit 35 sapt. si mi-au aparut primele vergeturi pe burta. E drept sunt micute acum, dar mai au timp sa creasaca... Si cum niciun rau nu vine singur, azi am constatat ca am un plus de 16 kg , deci 1 kg luat in mai putin de 2 sapt si, mai mult, abia mai incap in cabina wc (pardon ca sunt asa directa) de la serviciu ... Asa ca stau prost cu buna dispozitie azi!
Vestea buna e ca am cam terminat dotarea camerei bebelinei si a baii noi, mai e doar de finalizat curatenia si gata.
O saptamana frumoasa si sarcini usoare in continuare tuturor!
Carmen 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Salutare, ce faceti?Noi suntem bine si suntem in continuare la datorie.
Gabiu si Abras(sorry cu intarziere)sa fiti sanatoase si fericite alaturi de sotii vostri si de bebei
Paflo esti nascuta in aceeasi zi cu mamica mea si iti doresc tot binele din lume si un bebelin sanatos


Paula35+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

buna burtici,

Lilky,
poate te lamuresc eu cu chiloteii de unica folosinta; eu nu am Tigex, ci Mothercare, insa nu cred sa fie diferenta; asa cum am mai spus, nu-i pot desface din punga fiindca sunt sterili; din ce-am vazut eu prin punga in care sunt ambalati, sunt din hartie si cu elastic in talie, cum sunt cei de la cosmetica in care stai cand faci parafango;in ceea ce priveste marimea, eu purtam inainte de sarcina 36/38 si asta e si marimea lor; io ii am de la sor-mea care sta in LO, si ea daca n-a fost gravi niciodata nu si-a dat seama ca trebuia sa mi-i ia mai mari; in mod normal , cu kilogramele pe care le iei in sarcina, tre sa iei un numar, poate doua mai mari cel putin, mai ales ca trebuie sa fie lejeri.

Da' intreaba dr inainte, ca io am intrebat si mi-a spus ca nu-mi da voie cu ei imediat dupa nastere si atunci cand o sa am voie, pot folosi din aia de bumbac, asa ca nu stiu cat rezolvi daca ai sau nu din astia.

ella www.flickr.com/photos/7556221@N02/442728408/" target="_blank">burtica 34s5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Salutareeeeee, am revenit si noi dupa un weekend super aglomerat, sambata ne-am luat patutul , am facut modificari in camera sa incapa si mobilierul noului membru. Duminica am fost la biserica cu gandul sa ne spovedim si sa ne impartasim, da de unde, sambata noapte la mine a fost program de insomnie ..... am adormit in jur de 7 si la 11 sotul meu imi zicea"hai mami ca 11, trezeste-te," iar eu eram chioara de somn, bineinteles ca am pierdut slujba si ce mai vroiam eu, apoi am mers si am papat la magic pizza, si intr-un final am fost la aniversarea celor 2 anisori a baiatului prietenei mele.Am ajuns acasa rupta in doua si (de oboseala bineinteles).
Azi intram in 31 de saptamani si am si eu probleme cu oasele... mai ales dimineata si mai am o problema ciudata tareeeee, ma electrizez foarte des in rest e bine, mai am inca doua saptamani pana sa merg la obstetrician (mi se pare o vesnicie, mi-e dor sa-mi vad odorasul).
Dianalaura felicitari si sa fie sanatosi , mama si copilul din familia ta.
LA MULTI ANI PENTRU ZIUA DE IERI TUTUROR "FLORILOR".

Byu 29+ cu CASIAN

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

AM SA PUN POZE IN SEARA ASTA CA SOTUL MEU A UITAT SA DESCARCE CAMERA...(POZE CU PATUTUL SI CE AM MAI LUAT PT BB)

Byu 30+ cu CASIAN

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Lilky merci pt raspuns!! Eu o sa-mi camand chilotetii respectivi! O sa-ti spun impresiile! E ok sa ai de unica folosnta in spital pt ca nu te lasa cu cei clasici insa pe astia ii poti rupe imediat!!
Bebeta eu am facut o urocultura si un examen de sectretie si asa am aflat Dr mi-a recomndat Ospen si vb Joi sau Vineri pt a schimba antibioticul!! Iti dai seama ca-mi vine sa mor de ciuda .. m-am ferit pana si de raceli si -am dat peste asta tocmai acum a final!! Sunt foarte ingrijorata pt ca stiu ca e foarte periculos pt bebe!! Nu stiu daca ajuta faptul ca fac cezariana?? Abia astept sa vorbesc cu doctorul ...
Andrada pe unde esti???

cristina 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManuC1010 spune:

buna fetelor

am fost si noi azi la eco si suntem foarte bine :)
putin dolofane chiar :)
avem deja 2,5 kg! cu o saptamana mai mari

am o intrebare pentru fetele care si-au luat patutul. Ce fel de saltea ati luat? din fibra de cocos?

multam de info

34+

Mergi la inceput