Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Angelicabine ai revenit. Ce plictiseala a fost o perioada ...Erau max 5 mesaje pe zi....
Dar nu am inteles , ai fost plecata?

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme
filme2

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

As fi vrut sa nominalizez multe fete pt care aveam o vorba buna (pe bune!) insa nu vreau ca prima mea postare pe anul acesta sa sperie in asa hal incat sa le determine pe nou venite (carora le urez bun-sosit si sedere placuta!!!) sa evite citeala la vederea inimioarei care ar putea sa ma prevesteasca...

Asa ca: sincere urari de sanatate tuturor (Camelia, Arleena, Gabi ...), de bafta celor cu examene, de spor celor care s-au apucat de curatenie, de ... bine... tuturor!

Noi suntem bine! In limita in care o simtiti pe popria piele cu un bb... Sara se ridica in picioruse, merge tinuta de degetele, am si uitat sa verific daca are masele, raceli am avut in episoade repetate, variate si trecatoare... e o buclucasa, ca de altfel toti bb-i din livada, O IUBESC DE MOR!...

Mai simt putina amaraciune pt aniversarea de maine - se implineste o saptamana de cand nu am mai alaptat-o, insa ma automotivez ca am facut tot ce se putea si poate chiar si mai mult de atat (muls, muls, muls in diverse conditii, situatii, conjuncturi...). Tot e ceva si pana acum... Deh! mami s-a imbolnavit, de data aceasta fara sa poata renunta la medicamente, asa ca... Lasa, sa fie ea sanatoasa...

Eu lucrez in continuare destul de mult. Sper sa-mi revin curand, pt ca au aparut oaresce modificari in viata mea profesioanala. Aceeasi Marie cu alta palarie. Inca mai am restante din 2006, insa, odata recuperate, voi face o alta ordine in viata mea (evident, cu familia pe primul loc!!!).

Acestea fiind spuse, dati-mi voie sa imi exprim inca o data entuziasmul de a va fi reintalnit si speranta ca experienta se va repeta curand.

Va imbratisez cu drag, pe toate, toti, cunoscute, necunoscuti, bb-i si parintei, si sa va indemn calduros: "Iubiti-va mult!" (Ups! Asta parca am mai auzit-o undeva...)

P.S. Sunt sub efectul urmatoarelor buline: Aflamil, Mydocalm si neuro-nu-stiu-ce!!! Daca manifest un comportament ciudat, anormal, hidos, E DE LA ELE!!! Daca nu, inseamna ca e de la mama-natura!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Mikiion, bine ca n-ati scris mult(), poate recuperez si eu. Am fost plecata... cu sorcova! Am muncit si ziua, si noaptea, Sara nu mai dormea dimineata prea mult ca sa pot fura din timpul noptii si sa nu fiu in zori un zombi nefunctional, apoi..., mi-a fost greu sa tin pasul! Sa citesc, ..., sa raspund... as fi avut atat de multe de spus, de urat, si imi era teama ca nu am sa acopar tot, si mi-ar fi parut rau sa nedreptatesc pe cineva...

Nici nu pot sa spun ca m-am intors, pt ca nu stiu cat voi reusi sa acopar toate responsabilitatile pe care, benevol sau nu, mi le-am asumat! Insa am tot fost "somata" sa dau semne de VIATA! (Glumeam, desigur! celor care au incercat sa ma "identifice").

Fetelor, (...si baiatu')traiesc! Si inca merg, mananc, muncesc, iubesc, plang, ma bucur, ma mir, doresc, MA ROG, sper, si va admir pt ca reusiti sa tineti aproape unele de altele!!!

Numai bine! Pe curand!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

angelica ma bucur ca ne-ai mai dat un semn !

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Irina draga, ce bine ca ai reaparut.. Mai aduci o boare proaspata in livada adorminda.. Ma bucur ca sunteti bine (pozite cu Sara?)..
Eu iti urez sa fi sanatoasa si sa mai dai pe aici pe la noi

Si mai lasa sistemu' ala, ca el poate fara tine.. si tie cred ca ti-ar fi si mai bine fara ell..
(sa nu te superi ca ti-am zis asta, dar nu e bine sa te lasi stoarsa de ...un sistem, si sa nu mai treci pe la noi.. na!.. ce ne facem noi fara mamici devotate si dragastoase si sensibile ca tine?)





Mami de Codrin - prier 2002, Olguta - undrea 2003 si Cornelie mica - ciresar 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Buna dimineata livada!!

Dana lui Horia merci - intr-adevar a meritat (mai fusesem la NY si inainte dar e intr-adevar un oras fain si imi face placere sa merg). Cat despre venit incoace s-a facut, va astept pe toate!! Da' hai repede ca incepe festivalul florilor de cires!!
Cat despre baby Einstein noi avem deocamdata un dvd ( Baby Noah.. ceva cu animalute) mie personal mi se par tare simpatice si educative, Sofia inca nu e foarte incantata de el ( se uita putin dupa care se plictiseste) e adevarat ,insa, ca este recomandat copiilor peste 1 an.

Arabela merci, zau ca daca nu facea asa scandal saptamana viitoare mergeam la Washington la festivalul florilor de cires dar acum nu mai am curaj..
micutul vrajitor!!

Camelia.t acim micutul bolnavior. Multa sanatate sa scapati repede de "cocktailurile" cu pastilute!!

Alina drum bun si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!!Va asteptam inapoi cu povesti si pozici!!

Luana m-a distrat teribil cum povestesti tu despre luptele sosetelor!! Eu am renuntat deja sa ii mai pun sosete in picioare, in casa ca nu le tine mai mult de 5 minute.

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Miti super fain ca veniti asa in plimbare, totul culminat cu o petrecere!! Plus ca daca veniti cu ai tai atunci cred ca o sa iti fie mai usor si cu Alex, in sensul ca o sa aiba patru parteneri de joaca la drum. La Niagara e super fain( ai mai fost?) noi am locuit langa vreo 6 ani( in Buffalo - asta e cam la 30 de min cu masina) si am fost de foarte multe ori( uite am aici si cateva poze).
Si Philadelphia e un oras fain.. ce e drept abia il descoperim. Sunt multi studenti e adevarat, este insa mult mai european decat restul oraselor pe care le vazusem pana acum( exceptand NY) - adica muzee, expozitii, oameni interesati de cultura nu numai de shopping si fotbal american( no offence pt nimeni.. toate au farmecul lor dar in moderatie), si.. ce imi place cel mai mult oameni pe strada!! Eu de asta am suferit cel mai tare cand am venit aici ca nu vedeai picior de pieton!!
Cat despre ce facem noi aici pai initial am venit ca sotul meu a fost student graduat la Buffalo, anul trecut in vara a terminat doctoratul si acum este visiting assistant professor la o universitate aici in Philadelphia. Eu stau pe bara ( mai intai ca am avut viza de insotitor care nu prea te lasa sa faci nimic si acum ca e Sofia mititica inca si nu vreau sa o las la gradi.)Voi ce faceti? Tot studenti?
Hai ca m-am intins si dau fetele cu pietre ca le plictisesc!![icon cu mine cerand iertare anticipat]

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ella bine ai revenit!! Ce zambet fermecator!!

DianaR merci. Cam scurta plimbarea dar cum sotul incepe luni iar sa predea n-am prea avut incotro..

Dana(Zax) cum ti-a zis si Miki paseaza si incearca sa ii dai avocado simplu ( Sofiei ii place desi mie mi se pare cam bleah) sau in amestec cu un alt piure de fructe( mar, piersica)

Arleena felicitari lui Alex superstar plimbaret!!
Si iepurashul meu mai face nazuri si eu rezolv problema dandu-i ei o lingurita in manuta( cu care bun inteles improasca cu mancarica) si eu tin alta lingurita cu care ii dau sa pape.

Angelica bine ai revenit!! Ce in verva esti!! tine-o tot asa!!
Merci de felicitari!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Gata ma oprec aici cu mesajele pentru moment!!
Pupacim livada si o zi super!!

PS: am pus cateva pozici de la plimbarica: excursie la NY

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

heeeeeeeeeeeeeeeeeei!
astazi e cea mai frumoasa zi a anului, cea mai importanta sarbatoare ramaneasca, dupa sistemul meu de valori!

ASTAZI E ZIUA LUI NICHITA STANESCU

Insotiti-va si fiti fericiti!
Io astept pranzul si o luam intr-o plimbare luminoasa pana la Belu. mai vrea cineva o intalneala?!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput