Malformatii fetale multiple... Ce sanse in viitor?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nickybr spune:

andrrada, vreau sa stiu ce ai mai facut. am citit mesajele tale. Eu sunt insarcinata in 4 saptamani dupa calculele mele ( nici nu stiu exact pentru ca medicii mi-au calculat sarcina ca si cum as fi ramas insarcinata in prima zi a ultimului ciclu). Am fost la control pentru ca am avut o mica scurgere de culoare maro.Doctorul mi-a zis ceva de selectie naturala a sarcinilor . Am mai pierdut o sarcina in martie anul acesta si atunci am sangerat puternic- a trebuit sa fac intrerupere. Vreau sa stiu daca la inceputul sarcinii ai avut ceva scurgeri maronii , ai luat tratament pentru ele sau pur si simplu fara nici un simptom ai facut ecograful. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrrada spune:

Buna!

Scuze ca raspund atat de tarziu. Nu am avut nici un fel de simptome. Ecografia a fost cea de la 12 saptamani, recomandata de toti medicii ginecologi. Imi pare rau ca ai probleme. Sper ca totul e ok acum.

Andrada, mama lu' Razvan (31.10.2005)
photos.yahoo.com/balcescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Andrada, aceleasi intrebari mi-am pus si eu in 2004, cand la eco de 22 de saptamani am descoperit ca al doilea copil pe care il asteptam avea multiple malformatii cardiace..Daca pot face altul sanatos, care e cauza,ce sanse am ca si urmatorul sa aibe asemena pb...Tot asa un copil perfect sanatos acasa...fara contacte stiute de efecte teratogene...Toti dr dadeau din umeri..unii spuneau sa fac teste genetice, altii ca nu e cazul daca avem un copil perfect sanatos...unii ca sa nu mai fac alt copil ca am 50% sanse sa fie la fel...altii ca pot face inca 10 copii si probabil nu vor avea nimic... Am mers inainte, asa cum am simtit EU, ca o sa am al doilea copil, perfect sanatos...la 4 luni dupa avortul terapeutic de la 5 luni(declansata nasterea fatului cu malformatii) am ramas iar insarcinata...si iar n-a fost sa fie, am avut avort spontan la 6 saptamani...iar chiuretaj,,si exact la 10 zile dupa chiuretaj am facut sex cu sotul, cu acordul dr., si s-a prins o minune de fetita blonda cu ochi albastri care acum implineste 2 ani jumate, perfect sanatoasa.Deci se poate, ai incredere in D-zeu ca totul va fi bine, si va fi.A fost un accident pur si simplu pe aceasta sarcina,nici dr nu stiu de ce, dar sarcina urmatoare ai sanse ca la fel ca o alta sarcina sa fie ok.Iti urez mult curaj si sanatate si sa aud ca ai facut si al doilea copil mult dorit si sanatos.Cranguta

Mergi la inceput