Inimioare de iulie-august 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Multumesc tuturor pentru urari! Sunteti toate foarte dragute!

Noi suntem bine, am fost la munte, copiii s-au simtit foarte bine. Medeea a vazut oi, caini, un magar, purcei din masina. I-a fost cam frica ca nu e obisnuita. Ne-am plimbat mult, ne-am jucat cu mingi, pietre si ce am mai gasit, si au mancat ca lupii amandoi.



Poze
www.dropshots.com/deliameda" target="_blank"> filmulete


dede, Adi 6 ani si Medeea 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Seara buna fetele!

La Multi Ani, tuturor florilor (mamici, tatici si copilasi)!

Dupa o saptamana de cresa, Teo s-a imbolnavit. Chiar nu ma asteptam sa se imbolnaveasca asa repede. Asa ca sta acasa pana dupa Pasti. Nu stiu sigur daca e din cauza cresei sau a avut si mama o contributie. Sambata l-am lasat la ea si l-a scos afara pe la 16 si a stat cu el pana la 19. Am certat-o ca nu se plimba niciodata singura. Trebuie tot timpul sa iasa cu cineva. Normal ca s-a luat cu vorba cu prietena, si uite asa a trecut timpul. Cand m-am dus sa-l iau era, saracu, inghetat. Cica nu si-a dat seama. Imi mai si spune ca a tot stranutat. Cica sa-i dau indicatii precise data viitoare. Auzi la ea . Daca ea face asa, cum o face o bona?

Eu am fost terminata saptamana trecuta din cauz cresei. Ma simt super stresata. As manca intr-una. Simt nevoia sa rontai ceva tot timpul. Sper sa-mi revin ca nu am chef sa ma ingras iar.
Apropos de ingrasat. Am vazut-o pe Teo ieri, la lansarea postului Romantica. Sotul meu, zice: "S-a ingrasat iar Teo. Cred ca a dat-o pe fiica-sa la cresa!"

Cam atat despre noi!


Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Andreea, sa spun drept si eu am facut urit cind a inceput fie-mea gradi, mincatul ca mincatul, dar eram cu nervii la pamint, am plins de m-am umflat si aveam muschii beton, nu dormeam bine...asa ca ai grija, linisteste-te si gindeste-te mai bine la mamicile care ii duc cind bebeii au numai citeva luni. eu asa ma consolam. macar ai nostri sunt mai maricei, se joaca, papa si invata chestii noi.

hai curaj!
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Magda, saru'mana pentru incurajari . Exact asa ma simt si eu. Ai dreptate, ai nostri sunt mai mari, dar tot mi-e greu .
Un dulce Sofiei!

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Acusor, si Christine a inceput sa mearga la gradi de 6 saptamani si nu s-a imbonlavit. Eu cred ca asta se datoreaza laptelui de capra pe care il bea zilnic si despre care am citit ca creste imunitatea. Insanatosire grabnica lui Teo si toate cele bune.



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

wow,Geanina, sa iti traisca fetita si fiti sanatoase.
Katink,tu urmezi,iti tinem pumnii.
mamini,cheer up. nu ma uita cu optimismul ca doar ce am vorbit noio sa fie bine.sigur.ce ma bucur ca vii mai des pe la noi.
uite cum apar si fetele toate ca ciupercile, Ica-long time...
Monica,paste fericit.
la multi ani floriilor
Andreea,hai mai ca o sa fie bine si cu Teo la gradi.
mersic fetele, Oani a mea are tot meritul ea are o memorie fantastica tine minte tot draga de ea.canta Happy birthday numai lui tati, a fost ziua lui si i-a zis Happy b-day de atunci incoace.a auzit pe afara mata(maica-ta) si tot zice maica-ta/mata ce face?a vazut azi pasari si mi-a zis ca a vazut gugustiuc(dupa care zice:"io sunt tu'c"),face puzzle din 4-5 bucati,invata sa zica culori si in engl.
hai ca va pup ca mor de somn,am fost f busy azi la munca.



de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Neata...
ce fac fetele? eu mor de somn. nu stiu ce-are Vlad de se tot trezeste noaptea... ma gandesc ca o fi de vina ultimul rand de masele, dar inca nu se simte nimic la gingie...si uite-asa de vreo saptamana ma trezesc la 5 si nu mai reusesc sa adorm. altfel, suntem bine, vorbaret nevoie mare si innebunit dupa tati. sambata ma dadea afara din camera. ma tragea de pantaloni si zicea "mami peaca"... dar altfel, noaptea cand se trezeste "hai, mami".
Ne place olita...e frumoasa si stam 1 min pe ea ...si atat. "caca" spune dupa ce face...uneori...
Haideti la cafea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Anca, . Imi dau seama ca e greu pana ne obisnuim amandoi cu ideea. Ce haioasa trebuie sa fie Oana cantand Happy birthday. Mai ales strigand mata .

Ica, ma bucur ca nu v-ati imbolnavit la cresa. Eu sunt convinsa ca, daca nu statea afara 3 ore pe vantul ala, nu se imbolnavea asa tare. Poate doar sa-i curga putin nasul. Azi nici nu mai are glas. Ii dau sumetrolim, ambroxol, eferalgan si picaturi in nas. Sper sa-i treaca si sa nu dam pe antibiotice.

Nicoleta, sa va iasa cat mai repede maselutele. Nici noi nu prea avem succes cu olita. O sa invete la cresa.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Neazta fetele

N-am mai scris ca tare greu e...cand vreau sa scriu apare cate ceva, lpange unul sau altul si fug rpd...si uit ideea.

Acum ne pregatim si de botez, duminika chiar in ziua de Paste, vom face, sper sa avem vreme buna. In rest, Maria a facut 2 luni, ieri a facut si vaccinul, a fost ok, chiar ma asteptam sa fie agitata, dar a dormit toata ziua...pe invers E o frumoasa si o grasutza, la 2 luni are 6200 si 57cm

Luca e un nazdravan, vb mult, spune multe, si stalcite si corect. Sunt mandra de el, nu duk lipsa de modestie in privinta lui In rest, canini tot nu vor sa iasa, si noi ne trezim noaptea, din diverse motive banuiesc eu: dinti, alint. Dr zicea c poate sa fie si de la faptul ca el doarme peste zi cam 3 ore. Si sa fie prea odihnit si din cauza asta.

In rest, iepurasul a adus imbrcaminte si incaltari, sper sa ajung sa-i iau si o jucarie, cu toate ca-s tare prinsa cu botezul.



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

Buna dimineata!

dupa cum v-a anuntat si mamini am nascut marti 13 martie o fetita de 2.950 kg si 49 cm, Iulia Antonia. Am trecut de furia laptelui cu bine si astazi la 3 saptamani avem 3,750kg.
Mihai a reactionat f bine, o pupa pe cap, o mangaie si stiga tare bebe, bebe iuia. Imi este foarte greu cu amandoi, mai mult cu Mihai pt ca dupa o saptamana petrecuta cu bunicii "si-a luat lumea in cap"; tipa si nu ma mai asculta...nu stiu ce metoda sa adopt sa se mai cuminteasca un pic!?!
Multumesc mult pt felicitari si sper sa nu ne uitati pt ca nu prea scriu pe forum!!
Cam atat despre noi...fug sa termin ciorbita si ghiveciul.


Gia mamica fericita de Iulia Antonia (13.03.2007) si Mihai (14.07.2005)
Poze http://photos.yahoo.com/ph//liviu_bell

Mergi la inceput