Mamici de martie - aprilie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar spune:

Netaza mamici si gravidute!
Moatza asta mica din burtica face o galagie in burtica ,nu are stare deloc.Am asa mari emotii,mai sunt 5 zile si imi vad si io minunea.
Pt ochisori cu probleme stiu ca f bune sunt picaturi tobradex,dar trebuie intrebat bineinteles si dr.


diamar mamica de roxana (11.02.1999)si bb +38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata mamici si burtici!

LuizaS bine ai revenit acasa! Sa creasca mare si frumos bebe David Matei, sa fie sanatos si cuminte!

Raluca 37+4 cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vcarmen spune:

salut
am nascut si eu pe 14 martie dar nu mi-a mers calculatorul si nu am reusit sa va anunt. am un baietel de 14 zile cuminte si frumos.
daca vrea cineva sa ne treaca si pe noi in listuta . a fost anstere naturala cu epidurala, bebe se numeste Andrei -Bogdan,a avut 3350g si 52 cm, scor 9. revin cu detalii mai tirziu ca acum am reparat calculatorul.
FELICITARI CELOR CARE AU NASCUT PANA ACUM . SA AVETI BEBEI SANATOSI SI PAPACIOSI

PT CELE CARE VOR NASTE IN CURIND


CARMEN SI BEBE ANDREI-BOGDAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



KMI,eu am DPN in 7 aprilie,dar nu cred ca mai ajung eu acolo.Eu cred ca zilele astea va fi ziua cea mare,asa ca mersi de majorete .
Am eu asa un chef sa ma bag in fata...

arissa,cat a mai durat la tine de la ultimul control pana ai nascut? Intreb si eu...nu ca s-ar intampla si la mine ca tie...dar sa am si eu asa o idee...

Eu am avut o noapte tare grea...m-a durut burta ca la ciclu,dar nu erau contractii ,pt ca era o durere continua. Eu ma gandesc ca m-a deranjat putin dr pe-acolo,si de-aici durerile astea.
Acum nu ma mai doare.
Si de ieri de cand am fost la dr am o scurgere maro...nu mult,dar este. Stiti de la ce-o fi? Tot de la controlul de ieri oare?

ROXI,bine ai venit acasa cu bb RARES!
Asteptam poze macar,daca tot nu vrei sa ne povestesti cum a fost nasterea...
Eu sincera sa fiu nici nu insist sa ne zici ceva (daca a fost rau),ca pe mine si asa m-a luat frica de ieri de cand a zis dr ca o sa nasc curand.Sunt putin lasa,stiu...dar cred ca acum o poveste infricosatoare ar pune numai paie pe foc!Oricum ,bine ca ai scapat!




Mihaela38+4 bb DAVID

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza fetele....offf ce noapte...iar m-a durut spatele rau tare,dar asta e...burtik mea creste park de la zi la zi si e din ce in ce mai grea,cred k pune bebelina kg...oricum acum ne simtim mai bine!vreau sa ajung si eu azi sa m tund,sper sa reusesc dar asta dupa ce trec pe la doc de fam k imi fac un vaccin (VTA park) si vitamina D...

va pup si aveti grija de voi!

Mady 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut fetele,

Eu iar am adormit greu, parca adorm tot mai greu pe zi ce trece... dar macar nu ma simt obosita... numai ca nu am chef de nimic

alia
vcarmen

Haideti fetele, putin mai este:






Diana 36+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

buna dimineatza la toata lumea....
Roxanici bine ai revenit acasa....asteptam poze cu minunea ta.....

Noi azi noapte am reuisit sa dormim cel mai bine de pana acum.....dupa o portie de plans din cauza colicilor....a adormit pe la 1:30 si a ramas adormita pana la 5:45 bine....zic eu ca pana acuma tot 3-4 ore a dormit.....si acuma s-a trez si doarme de la 7:30.....

Ieri am iesit si noi afara cu carucirul si ne-am plimbat cam o ora...i-a placut si asa de bine a dormit si dupa ce am adus-o in casa....azi iesim iar.....

Va las revin ca s-a trez si treb schimbata

Karra de MARIA CRISTINA 8 martie 2007
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna ziua la toata gasca.
Am intrat sa va salut si sa urez bun venit mamicilor si puiutilor acasa.

Noi am avut o noapte mai agitata adica bebe Victor a papat la 01 la 03 si la 05 si la fiecare masa cate un singur san si si statea al el cate 20 minute.Oare e normal? A mai patit careva asa ceva? Practic 20 min sugea si dormea 1 ora si jumate.Ce puteti sa-mi spuneti?

Sughitulapare si la noi la 3-4 mese din 7 si de cele mai multe ori trece singur in 5-6 minute. Cand nu trece ii dau 1 lingurita de apa fiarta si racita cu 1 picatura de lamaie.Dr. a zis sa nu ii dau lamaia fara apa ca-i stric stomacul.

Meniul zileidaca acum cateva saptamani ceream meniu pentru gravide acum vin si va intreb ce mancati voi mamicile care alaptati? Sunt in pana de idei si nu stiu ce sa mai gatesc.

ELENA CURAJ! ITI TIN PUMNII SA-TI REVII REPEDE DUPA NASTERE.

ELA sa-mi dai de veste cand ajungi acasa.te astept cu detalii.

Acum va las ca trebuie sa ma pregatesc de urmatoarea masa

Marta mamica de bebe Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gore78 spune:

Neatza la fete,

Revin si eu la raport dupa mai mult timp.

Felicit si eu proaspetele mamici si bebelushii lor sa fie sanatosi si mancaciosi

Pun si eu cateva majorete la treaba pentru fetele care urmeaza (nu se stie niciodata)

Fetee ma uitam la bebelushi, parca sunt cei mai frumosi, adevarate minuni, cum spune si Arissa te inteleg perfect, LuizaS sa`ti traiasca feciorasul sa fie sanatos si sa va bucurati de el, cineva acolo sus il iubeste ca doar nu degeaba a ales Doamne Domne sa se nasca intr`o asemenea zi, este si va fi un baiat norocos, ai sa vezi, stiu ce zic.

Am si eu o nelamurire, ieri pe la 10-11 am fost la control, a fost pentru prima data cand nu mi`a mai facut eco, m`a vazut doar pe masa. Probl e ca nu mai stiu cat a luat in greutate de la ultimul control de sapt trecuta, bb meu fiind mai mare si nevrand sa ajung la ceza. M`a vazut pe masa si mi`a zis ca nu sunt inca de nascut, am colul lung si inchis. Buuun, spre seara (dormisem la pranz) cand m`am trezit am gasit pe tampon o pata maronie dar negelatinoasa, a mai fost ceva si dupa si gata. Am avut si intepaturi jos asociate cu senzatii de mers la wc si facut treaba mare. Nu stiu ce sa cred, kestia maronie nu o mai am, sunt mai bine, contractiile s`au mai potoolit de la nospa cu scobutil. Vrau sa va intreb e posibil sa fie celebrul dop ?? repet n`a fost mult si nici gelatinos.
Mihaela, la tine scurgerea maronie e continua, nu?

pupam fetele

cris 37+5 Sabin Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Buna dimineata burtici si mamici!

Bine ai revenit Roxi!Sa-ti traiasca printul!

Suzy78, tare rau imi pare ca te chinui asa...care sa fie cauza? Eu am trait cosmarul acesta doar o saptamana...acum folosesc pompa doar seara inainte deculcare si dimineata...si scot cam 1oo ml. Ai intrebat medicul de ce ai atat lapte? Trebuie sa existe un remediu, prea te chinui...

Printesa mea nu prea se mai trezeste noaptea...doarme de la 11.30 pana la 7. Dr a zis sa o las sa doarma, sa nu o trezesc...asa ca ma odihnesc destul de bine!

Inca nu are colici, insa uneori, se cam screme sa faca kk.A mai patit cineva?

Eu nu am scos-o decat pe balcon, dr. mi-a zis sa o scot afara dupa ce face o luna, mai ales ca e perioada virozelor.

Revin cu intrebarea mea: stie cineva o agentie de recrutare bone serioasa?

Tin puminii gravidutzelor care urmeaza sa nasca.

Florina mamica de martha ioana

Mergi la inceput