LMA*Ghiocei de martie-aprilie 2006* (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Tina eu una cred ca tu ai sughitat azi caci daca vei citi ultimul meu mesaj tocmai ma plangeam ca nu mai scrii si ca nu ti-e dor de noi,....eu una ma topesc de dorul zilelor cand erai activa printre noi.Nu-i nimic daca viata ta te tine ocupata,dar vino si pe la noi o data la 2-3 luni cu 2 randuri si 2 poze cu David,care se vede din poze tare strengar si fermecator;mie sincer,sper sa nu te superi dar imi pare ca seamana cu tati al lui si cu tine,....dar imi aminteste la figura de iubitul Printesei Diana,...tu ce zici,doar mi se pare mie?

Ciuf,si-au facut azi simta prezenta.....greturile,deci prind sperante mari de tot la un test pozitiv de azi intr-o saptamana.Si daca ar fi si fetita.....ehehe,ma faci sa visez cu ochii deschisi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strudel spune:

Ne inscriem si noi pe listuta ptr ca :ma numesc Alexandru -Robert si m-am nascut pe 2 aprilie 2006.

radacina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura83 spune:

Miha, super pozele si ce tort.......
Strudel, bine ai venit!

LAURA, MAMI DE KARINA SI RAISA.

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/mamici_de_martie_aprilie2006/album?.dir=b741scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura83 spune:

Fetele, am deschis un topic l probleme legislative, despre interzicerea produselor junk food in scoli si gradinite.Daca aveti timp sa cititi si sa va dati cu parerea.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97398

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Mihaser, super party a avut Tzumpininu'! Si tare fain e clubul ala! super! super!si tortul, idem.
Catrinel, Marc e bine mersi acum. febra a facut doar noaptea. S-a trezit singur, de sete. Asa am vazut ca fierbea. Altfel, dormea dus. Si asa cu temperatura. I-am dat 5 ml Panadol si dimineata deja nu mai avea febra. Intre timp a iesit si al doilea dintisor de sus.
Ce fain, poate ar trebui sa ma duc si eu in Germania ca sa ma ingras
Vezi ca ai postat la cap. trecut
Delia , iti tin pumnii sa fie okisori!
Tina, pfai, in sfarsit te-ai indurat de noi sa ne scrii cteva randuri! Da' chiar, numai atata? vrem noutati! mai multe!
Strudel, bine ai venit. Dar spune-ne mai multe despre voi: DPN, spitalul in care ai nascut, dr., sa te trecem pe lista!
Catrinutza, Cat , MP, ce faina intalneala ati avut voi! super!

Fug la naneala, ca maine avem o zi plina!
daca am uitat pe cineva, ma scuzati!

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

ALINAALEX, am vazut si io acuma... tot ma miram de ce nu mai scrie nime' dupa mine. Ma bucur ca e bine Marc

si postez din nou mesajul:

Hai sa scriu si io repede. Sa vedem cat de “repede” ca nici nu am mai citit ultimele pagini.

Intai:

LA MULTI ANI CRISTI-buclici distrugator de inimi de gagici, VLAD, STEFAN si RAISA!!!si la multi ani TEODORA!!!

ALINAALEX, cum se simte puiul? Tu te scoli noaptea si il mai controlezi? Sau ii era sete atunci pe la 4 si cand i.ai dat ai vazut ca ardea… intreb si io, ca atunci cand Oana a avut febra, am culcat-o si cand m-am dus eu sa ma culc, am intrat la ea sa vad, am trezit-o, s-a necajit… am zis ca nu mai intru. Si pe urma dimineata imi tot faceam ganduri. Doctorita mea zicea ca cu trebuie noaptea controlati, ca daca e ceva, incep ei sa planga… io stiu???
Papa acuma laptele?
Asa eram io in Ro… 1,68 si 48 de kile. De cand am venit in germa, am puuuus cate ceva. Trebe sa vad cate kile am mai nou. Vin socrii sambata (pleaca mama) si incep sa arunce cu mancare in noi si eu nici nu am chef. Ma simt bine asa.

SERJ, unde ai poze noi?

CIUF, NOE, aici nu se recomanda lapte de vaca inainte de un an, nici iaurturi, etc. Io i-am dat iaurt de la la 9 luni jumate. Si daca ii dai iaurt, ma gandesc ca agreeaza si laptele de vaca. Oricum ala l-am dat numai dupa ce am primit OK de la doctor. Si ii face tare bine, eu zic ca s-a mai “ingreunat” de cand a inceput cu laptele. In plus, s-a facut un studiu si au ajuns la concluzia ca formulele dupa nr 2 sunt “superflue”, ca numai umfla cu vitamine pe care oricum le iau din alte mancaruri pe care ar trebui sa le pape deja.

NOE, nu stiu cum a fost cu SMS-urile. Trimite numarul nou……..
Cu mutatul… de bine de rau ne-am mai aranjat. Mobila in sufragerie (rafturile) tot nu avem, dar mi-a pierit energia sa ma ocup. Acuma vand mobila veche pe Ebay
Cum papa Bia? Daca ies dinti, nu te agita, va papa ca naiba de rau, asa a fost cu Oana in ianuarie, de dadusem in depresie. Si-a revenit, dupa ce au iesit SASE dintisori in 6 sapt!

TILI, ciudati doctorii astia…. Cum va simtiti?

DELIA, tin pumnii! Esti o curajoasa, pe cuvant!!!

MICAALSA, noi am petrecut mai in liniste, au venit nasii la o felie de tort, apoi cumnatul meu si mama. Atat. Nici cine stie ce cadouri nu a primit. Macar am facut poze cu tortuletzul. O sa pun “poza oficiala de 1 an” in album zilele astea
Ah, da, de pe tava a ales un USB stick si un ruj cica o sa faca software pt industria cosmetica









Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

am vazut pozele de la marea intalneala!!! Super misto! ce n-as fi dat sa vin si io!

CAT, ce fete frumoase ai! Daria e asa de mare si frumoasa!!!

MONICA, arati minunat! si ai 2 baieti super! ce rau imi pare ca nu am ajuns sa ne vedem. Mare pacat..............da nu se stie niciodata!

CATRINUTZA, poti sa fii mandra de Mariuk. Da' stii si tu asta! Iubire mare la voi 2!

si vreau sa fiu prima, poate nu ajung maine sa scriu:

La multi ani MARC, ANDA si THEUTZA!!!
Sarbatoriti de seama maine, nu gluma! Sa cresteti mari, frumosi, si sa aveti noroc cu carul!!! Numai de bucurii sa aveti parte!








Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna, fetelor!

Am culcat copilu' de vreo 10 minute si incerc sa-mi fac curaj sa ma apuc sa fac ordine pe aici, ca e dezastru ... dar mai intai o pauza . Ieri noapte ne-am chinuit cu un dintisor (sau mai multi, dupa cat a plans), s-a trezit la fiecare jumatate de ora. Cu ceilalti dintisori nu a fost asa nasol, la primii 2 a plans putin, iar urmatorii 2 au aparut pe nesimtite. Dar vad ca recupereaza acum :(.

M-am uitat la ultimele poze de la petrecerile piticilor, vad ca a fost super distractie. Mihaser, faina petrecere. Imi plac asa de mult buclele lui Cristian!
Micaalsa, ce dulce e Iulia in rochita rosie! Si ce jucarii dragute a primit!
Claudia, am vazut pozele de la un an si pe cea din prima zi, ce diferenta... Si eu ma tot uit la poze de-ale Sarei de cand era mica-mica si ma tot minunez ce mare s-a facut.
Alinaalex, la fel cred si eu despre bona, nu se poate ocupa asa cum ma ocup eu... Macar la gradinita socializeaza, au si activitati mai interesante. La modul ideal, as fi preferat sa gasesc bona perfecta si sa nu o dau la gradinita pana pe la 3 ani, dar pt ca nu am gasit-o, e mai bine asa.

Si pentru ca imediat e maine, le urez LA MULTI ANI bebeilor sarbatoriti, Marc Alexandru - Alinaalex, Thea Antonia - Andreea Georgiana si Anda -Loranda.

Pupici, noapte buna!


Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, THEA SI MULTA, MULTA IUBIRE!!!!



LA MULTI ANI, MARC!

LA MULTI ANI, ANDA!


petrecere frumoasa si cadouri super!

Noe si Anne-Bianca(14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

1 an, 1 an+
www.dropshots.com/day.php?userid=198885&cdate=20070317&ctime=110911" target="_blank">dansez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biuta spune:

LA MULTI ANI THEAAAAAAAAAAAAAAAAA ANTONIAAAAA!!
cu foarteeeeeeeee mult drag pe printesuca mica si frumoasa
LA MULTI ANI MARC!
LA MULTI ANI ANDA!!
Va doresc sa va dea Dumnezeu sanatate multa, oameni buni in jurul vostru..si sprijin in orice situatie..
va pupam cu mult drag..
By the way..Andreea, l-am intrebat pe fiul meu de imi da voie sa scriu si eu un LA MULTI ANI..si o zis primul ihi din viata mea..am simtit ca lesin de ras


Bia+Anthony
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/mamici_de_martie_aprilie2006/album?.dir=/1087&urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput