Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (15)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Gratiela - eu o sa te innebunesc nitel: cornurile alea merg umplute si cu cremwursti?

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, merci de reteta, am bagat-o in listuta. Cu prima ocazie am sa incerc si eu cornuletele.

Taty, felicitari pentru reusita cu brownies, imi pare bine ca va este si voua pe plac. Ca idei de alte prajituri, iti pot recomanda multe, dar depinde ce gusturi ai. Consulta lista de pe prima pagina, poate te tenteaza vreo reteta din ea. Din pacate, nu pot sa te ajut cu nici o reteta privind prajitura de care zici, pare interesanta cum o descrii, dar n-am vazut/mincat niciodata asa ceva.

Ligia, sa va fie de bine! Burtica e ok, in continua crestere, mai ales spre seara.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Am facut si eu in wk-end brownies capucino..am facut-o de mai multe ori,insa ori cu crema de ciocolata ori fara crema deloc(pt sot) ,acum am facut-o exact dupa reteta.Foarte buna,am dus si la dentista(medicul stomatolog :))si la o amica si a fost apreciata.
Multumesc inca o data Natalia pt retetele minunate puse la dispozitie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

Unde sunteti fetelor?

Nati, am facut Krem si am o intrebare:ce consistenta trebuie sa aiba glazura? Dupa ce s-a racit de tot era tare (deh, ca ciocolata) si se sfarama cand taiam.
Nu stiu de ce aveanm impresia ca o sa fie tot o crema...

Imi suflec mainile pentru Chocolate banana cake.

PS - Mor dupa fotografia in care Vladut sta cu un cutz pe prispa

o zi buna!
roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu n-am mai facut nimic dulce, ca n-am pentru cine, sotzul e plecat in delegatie si eu incerc sa stau departe de tentatii.
Roxanuta imi permit sa-ti raspund eu, sper sa nu se supere Natalia. Glazura de Krem trebuie sa fie molicica, in sensul ca nu curge, dar are tot o consistenta cremoasa si se taie foarte usor.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Roxana, mie glazura de la krem mi-a iesit aproape mereu molicica, dar o data a fost mai casanta. Cred ca depinde si de ciocolata, alta expicatie nu vad.
Merci de compliment, cutzu ala, apropo, a crescut maricel, il poti vedea in acelasi album cum se pupa cu o mitza.

Alina, daca o sa fie vreme frumoasa, mergem miine la gratar, mai multe persoane. Si cu ocazia aceasta am sa fac si ceva prajituri. Mi s-a facut dor de triunghiurile de cocos, nu le-am mai facut demult.
Altfel nici eu nu prea fac. Exceptie, clatite de ieri (e poza in album).

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Am aflat azi ca gratarul la care trebuia sa mergem miine s-a aminat pentru saptamina viitoare, din motive meteorologice. Of, si am 2 feluri de prajituri deja facute (brownies si patratele cu cocos). Va trebui sa mai congelez din ele, altfel e prapad.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

Decat sa le congelezi, mai bine iti dau adresa mea

We fain!

roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by roxanuta

Decat sa le congelezi, mai bine iti dau adresa mea

We fain!

roxana



Roxana, tre sa-mi zici asta cu o saptamina inainte. Brownies au reusit sa scape, stau bine merci in congelator, dar celelalte sint deja pe sfirsite, ups.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Am facut aseara clatite.In sfarsit un dulce pe care am putut si eu sa-l devorez.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput