SUPERDIETA "Maninci sanatos;Slabesti frumos"(cap4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by gusta

Buna din nou.Am baut o cafea si incep sa fac ochi mai mari si sa vad lucrurile maqi bine.

Cornelia sper sa primesti floricele.

Lidia si eu am pofte asta spuneam si in mesajul trecut si nici numai stiu ce sa fac evit pur si simplu sa mai intru in bucatarie.

Anky am gasit si branza si o alta branza cu 0,2% grasimi si tare imi place am incercat-o.Cred ca la cereale am sa incerc musli ca ce am acuma sunt corn si deja nu mai imi trebuie.Iaurtul l-am gasit fara grasimi.Zi-mi niste nume de cereale ca asa sigur as sti ce sa cumpar.

O intrebare de sambata dupa amiaza ma confrunt cu o problema.Nu am terminat folia de anticonceptionele si mie mi-au venit rusi .Nicicodata nu mi s-a intamplat asa ceva ce parere aveti despre asta,se poate de la dieta sau o fi altceva.Eu iau pastile de 8 luni si asa ceva nu am avut niciodata.

Hai restul de fete va astept la cafea.Schimbatul asta de ora m-a debusolat total sper sa imi intru in ritm inapoi.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta




Gusta,cereale gasesti la Albert Heijn, la standul de produse dietetice,trebuie sa citesti sa nu contina zahar,cit mai putini carbohidrati si sa nu contina grasimi.
Daca vrei poti minca dimineata si o omleta din 3 oua.Vad ca nu prea sti ce sa mai maninci.Faci omleta asa:1 galbenus de la un ou si albusul de la 3 oua,poti sa adaugi in omleta ardei, ciuperci.Totul e sa nu maninci cu piine,poti minca cu castraveti sau cu rosii.
Vad ca maninci cam putin,trebuie sa ai trei mese principale si cam la aceeasi ora,poti avea si o masa de fructe daca iti place de ex. dimineata sau seara sau sa maninci fructe intre mese.
Ar fi bine, daca vrei sa iti cumperi o tigaie wok pentru calirea legumelor la foc mare,poti cali impreuna cu creveti,fructe de mare,bucatele de pui sau curcan.Pentru carne sau peste iti recomand tigaia tip gril(gratar) pentru ca nu ai nevoie de ulei.

Reteta

legume proaspete(broccoli,ardei,ciuperci,etc.),o lingurita de ulei de masline.
creveti,fructe de mare sau peste
coriandru
lamiie
sos de soia light(il gasesti tot la AH)la produse dietetice

Pui ulei in tigaia wok(la foc mare),pui creveti,bucati de peste sau fructe de mare.Calesti bine(la foc mare),pe urma pui legumele(calesti tot la foc mare).Pui sos de soia,coriandru si lamiie.
Pofta buna!

P.S Legumele calite rapid in wok la foc mare isi pastreaza vitaminele.Wokul si tigaia grill iti vor prinde bine si pe viitor ca doar tre sa te mentii.

si keep up ca vei reusi



Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

repede cat imi doarme pitica.Am zis ca-ncep si io de azi sa scap de ultimile kg,alaturandu-ma voua.
Am inceput sarcina de la 55 kg si vreau macar la 57 sa ajung...
La sf sarcinii aveam imensa greutate de 86 kg,din care,fara nici-o dieta,ci cat mai multe lectii si cu fi'miu si cat mai multa plimbare cu fi'mea,am reusit sa scap de aproape 20 kg.

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

7-8 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Cred ca tb sa va spun c-am 1.68 si 67,300 kg.Ce alte date ar tb sa va mai dau pt a completa listutza?

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

7-8 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Dragele mele...

Sper sa nu fie cu suparare ..dar ..
DIN MOTIVE DE ABSENTA INDELUNGATA
25miky a intrat in listutza de PRIETENE .


Si am o mare RUGAMINTE

Intrati macar o data pe saptamina ...LA RAPORT ..

si in caz de ANUNTATI CIT MAI REPEDE ..

pentru ca LISTUTZA DE SA FIE REALA .


MULTUMESC

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Mada,sanatate fetitei! Si noi la fel,spre dimineata am ajuns la urgente.Acelasi lucru,a vomat toata noaptea,din ora-n ora. Are faringotraheita,a ta ce are?Acum doarme,dar tot nemancat e...

Scuze fetelor pt of topicul de mai sus...dar ma mai descarc si eu.


Pana acum am mancat o portocala ,nici foame nu-mi e!

Spor la slabit!

EDWARD 29.11.2004
poze->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

fetelor eu ma apuc de azi chiar daca m-am inscris de vineri.deci START.sa vedem ce o sa iasa.
e super ca o sa avem meniuri diversificate pt ca toate scrieti tot felul de combinati si ma incanta.
azi am in meniu

-o cafea,cu zaharina
-sucul de la trei morcovi
-2 mere
-2 rosii si o jumate de castravete
-ceaiul meu verde de 0.5 ml de care nu pot sa ma lipsesc
-varza dulce calita in un pic ulei cu masline f putin sarate si rosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Madachan

Mada,sanatate fetei! Si noi la fel,spre dimineata am ajuns la urgente.Acelasi lucru,a vomat toata noaptea,din oar-n ora. Are faringotraheita,a ta ce are?Acum doarme,dar tot nemancat e...

Scuze fetelor pt of topicul de mai sus...dar ma mai descarc si eu.


Pana acum am mancat o portocala ,nici foame nu-mi e!

Spor la slabit!

EDWARD 29.11.2004
poze->




SANATATE MULTA PUIULUI TAU ..
Nu te necaji ..lasa ca o sa treaca si asta ..

FII TARE ..SI chiar daca suna cam ciudat ...ALIMENTEAZA-TE ..

PUIUL TAU ARE NEVOIE DE TINE SANATOASA SI PUTERNICA

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by lucians

Cred ca tb sa va spun c-am 1.68 si 67,300 kg.Ce alte date ar tb sa va mai dau pt a completa listutza?

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

7-8 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici





O fotografie mai relavanta ..facuta zilele astea ..daca ai ar fi buna
daca nu ..poate te pozezi chiar azi ..
si pui link-ul intr-un mesaj ...apoi il preiau eu de acolo ..

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Buna fetele!

Am intrat si eu rapid sa va zic ca azi dim cantarul arata 61,2 deci e bine se mai duce greutatea. In weekend mi-am cumparat o centura din aia pt taliutza slendertone flex max, mi-a recomnadat-o cineva sper sa fie buna pot sa o folosesc si fara sa fac efort si are si program care daca fac abdomene ma ajuta sa fie intensitatea mai mare al exercitiilor si deci si efectul sa fie mai vizibil.
In rest nu pot sta mult pe net am sa incerc sa recuperez ce ati mai scris pt ca fata este bolnavioara samb noaptea am fost cu ea la urgente am ajuns acasa pe la 3 dim fata nu a dormit decat in etape a vomat la fiecare ora deci suntem terminati de oboseala si eu si Flo.

Ok va pup ep toate spor in continuare la lupta eu incerc sa nu calc stramb si mai intru poate mai pe seara cand e si Flo sa recuperez.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)




SANATATE MULTA ..PUIUTEI TALE ..
HAI ..FII TARE ..CA O SA FIE BINE ..
SI SA NE DATI CURIND VESTI BUNE

Am preluat greutatea de azi la raportul saptaminal
ca nu am alta ...daca o stii pe cea din ziua raportului ..sa ne scrii .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Lidia,multumesc mult!Am facut o supa pt pui si o sa mananc si eu putina.E prima oara cand a vomat toata noaptea si m-am speriat.

Ieri am tras chiulul la sport,azi nu stiu daca o sa fac,dar de maine iar pe baricade....

EDWARD 29.11.2004
poze->

Mergi la inceput