Pitici de Ploiesti 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Neata!

si io-s p-aci!

Laura, incerc sa ne vedem astazi.
tu mai vrei un copil?

Fetele, luni sunt libera ; punem de o intalnire?

o zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Neata clyo si servici usor pe ziua de azi.
Laura,chiar,ai 2 fete mari,esti pregatita sa o iei de la capat din nou?
Medeea ce-ti face fetita?
Ma duc sa-i pregatesc masa lui Cris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Crys, multumesc mult; si si copilasul tau tot Leu e.
cum e ca temperament?

Medeea, ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Azi i-am dat 130 de ml de lapte si m-am orpit. Dar, spre deosebire de ieri, azi nu a vomitat deloc!!! Va multumesc mult pentru sustinere, nici nu stiti ce bine imi prinde!
Laura, si noi asteptam barza, dar dupa Paste, ca in post nu e bine sa vina!
Crys, ce ii dai lui bebe sa manance pe parcursul unei zile? Da-mi si mie, te rog, meniul lui dintr-o zi, ca eu nu stiu ce sa mai incerc, mananca foarte putin, indiferent ce ii dau.
Clyo, la noi greva dureaza cam de mult, dar si din cauza ca soacra mea nu reuseste sa o convinga sa manance si cred ca i-a provocat o negatie in ceea ce priveste mancarea.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

GATA, ne-am hotarat! Suspendam activitatea firmei pentru o vreme!!! Totul merge ok, dar eu nu mai am timp de copil!!! Nu asta imi doresc. Eu vreau sa-mi vad fetita cum creste, cum se joaca, cum invata sa mearga si sa vorbeasca. De cand cu afacerea, nu am mai avut timp de ea, ma simt responsabila pentru ceea ce i s-a intamplat in ultimele doua saptamani, daca as fi fost mereu langa ea, poate nu ajungea aici. Nu merita, desi firma mergea bine, insa nu am pe mana cui sa las afacerea (cineva de incredere si care sa gandeasca in locul meu). Nu-mi pare rau, prioritatile mele sunt altele acum.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Medeea, rabdare multa, bine ca sunteti pe drumul cel bun!
wow, si tu vrei bb 2?
asa de repede?
cred ca sunt in pragul unei depresii

cum sa suspenzi firma????
mai ales ca va merge asa de bine, nu e pacat?
nu te mai simti vinovata, se putea intampla si cu tine acasa.

scoti la concurs postul de director general?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

sa inteleg ca nu vreti sa ne vedem luni????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Ufff,fetelor,am terminat si eu curatenia ca era o debandada crunta.
Medeea-dimineata ii dau fie lapte cu biscuiti,fie piure de fructe fierte (mar,ananas,para)cu cereale,la pranz ciorba de-a noastra cu carne de pasare sau vita (o mananca super,supa nu-i mai placea,cred ca se saturase de atata gust dulce)sau piure de cartofi cu ou sau ficatei de pasare.Nu mananca ambele feluri ca se satura repede (bine,si eu sunt nebuna si ii pun cate o jumatate de bol maricel cu mancare).La 6.00 mar cu banana + biscuti si branzica de vaci,iar seara-cereale cu lapte.I-am dat si iaurt Cremoso cu biscuiti dar a strambat din nas si l-a vomat.Doctorita mi-a zis sa incerc si altul,Zuzu si ce mai e.Ah,marul cu biscuti il mai amestec cu Danonino si ii place.Uneori ii mai dau si piept,dar mai rar ziua ca se satura din mancare.Cam asta ii dau deocamdata,vreau sa incerc si mamaliguta cu branza si smantana,sa vedem.
Nu se poate ocupa sotul de firma? E pacat,mai ales ca incepusei cu dreptul.
Clyo-intr-adevar,cand ii iau ceva din mana sau nu-l las sa faca ceva,se enerveaza,tipa si da din picioare.Si se zice ca sunt mici si nu stiu nimic...
Eu as fi pentru intalnire dar dupa ora 14.00,ca iubitul meu sot e schimbul 2 si nu-i place sa fie singur dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Fetelor am si eu o intrebare: am nascut prin cezariana si as vrea sa fac o ecografie dar nu stiu de care ca de sarcina nu mai poate fi vorba.Am vazut ca este si ecografie genitala dar iar nu stiu daca e cea potrivita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna fetelor si de la noi!
Remember us???
Greu cu netu' asta, cu timpu'...sunt efectiv de una singura cu una bucata copil cumintel- nu ma plang si una bucata catea care trebuie plimbata mai mult ca fi'miu...oooff, e asa de greu!!!

Am vazut ca vorbiti deja de bebe 2...eu mi-as dori sincer inca un bebe eu sunt singura la parinti, stiu cum e sa cresti asa de una singura fara frati..dar la cat imi e de greu acum, nu m-as mai incumeta la inca unu'...cine stie poate peste vreo 2 ani mai imi vine pofta cand poate oi mai uita si eu prin cate am trecut!

Medeea - imi pare bine ca ati scapat de faza aia nasoala cu voma, dar nu te invinovati...si pe bune, mergi inainte cu afacerea, gandeste-te ca multi incep cu stangu si de-abia cu chiu cu vai se redreseaza poate dupa primul an...copilul va creste, poate va veni si vreun fratior...de ce sa suspenzi activitatea daca merge bine?


Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput