haine second hand

haine second hand | Autor: viana

Link direct la acest mesaj

Cumparati haine second?Eu am o prietena care si-a deschis de curind un astfel de magazin.Am gasit o groaza de lucruri de marca altele noi,cu eticheta ,altele f putin uzate.Eu sunt incintata sa dau 10 roni pe o rochie Gap decit 200ron pe una din magazin.Si in plus nu mai are nimeni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Si eu mai "scap" prin secand,dar daca ma prinde sotul....!Orcum gasesti multe chesti dragute si rezonabile la pret!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Nu, nu cumpar. Am avut niste experiente neplacute, in sensul in care, daca se intampla sa intru intr-un magazin second din greseala, imi dadeam imediat seama dupa miros. Si multe pot indura, numai mirosul neplacut nu.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

sigur ca da! gasesc lucruri minunate, unicat, iar calitatea nu suporta comparatie cu turci-chinezismele din oras. de pret nu mai pomenesc. so, da, sigur!
conteaza, evident, si magazinul. sunt unii care le scot din sac si le trantesc pe jos si miros a hruba. dar sunt si oameni inteligenti, ce le sorteaza, curata, calca si, chiar daca sunt cu un leu mai scumpe decat la primul, impactul e cu totul altul. intri cu placere, te uiti cu placere si ..cumperi.
sunt convinsa ca cei care stramba din nas au avut nesansa de a da peste primul gen de magazin..

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Da Liana,am intilnit si eu magazine din alea insa nu intru in ele.Nu stiu cum se face ca ale prietenei mele nu au un miros suparator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu sunt mare fan al acestor magazine, inca de cand au aparut.In Cluj sunt o gramada de magazine de acest fel, iar cateva au haine super-faine si aproape toate noi.Ce-i drept sunt putin mai scumpe, dar merita mai mult sa cumperi e acolo decat din piata sau de la turci si chinezi.
Pacat ca in Spania nu sunt.Dar in Germania de cate ori ma duc, intru in ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Nu imi cumpar haine de la second hand.
Prefer sa port ceva nou chiar daca nu e " de firma" .

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

da si eu cumpar haine de la second...dar nu cumpar lenjerie si pantofi de acolo

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu imi cumpar de acolo haine bune. Oricum, multe haine noi si scumpe dupa primul spalat arata mai nasol decat hainele de calitate putin purtate de la second.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Eu imi cumpar de acolo haine bune. Oricum, multe haine noi si scumpe dupa primul spalat arata mai nasol decat hainele de calitate putin purtate de la second.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



iegzact!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

Da si eu imi cumparam din second-hand, dar la noi sunt putine, si atunci cand primesc marfa, este chemata "lumea buna" din oras, si atunci cand deschid nu mai gasesti decat resturile. De aceea, acum intru foarte rar, nici nu prea mai am timp, de cand cu copilul.

Arta este lunga, viata este scurta
Mamica de printesa

Mergi la inceput