Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

am pus ceva poze noi,verific

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4
Alessia luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Kokorina, ce imagine Te-am vazut cu cocul necentrat si m-a pufnit rasul! O Doamne, tu mai apuci sa dormi? Insanatosire grabnica lui Pascal!

mormelvio, dupa ce se oficializeaza totul o sa stai in concediu de maternitate cu Alin?
In privinta sucului de mere eu te-as sfatui sa intrerupi vreo 3-4 zile si apoi sa incerci iar. Ca si daca-l fortezi nu reusesti nimic. Iar pireurile din borcanas din ce legume sunt facute? Eu pentru inceput i-as da alimente preparate de mine, fie ca e vorba de suc sau de pireuri de legume. Sa stiu eu cat si ce pun, pentru ca sa-mi dau seama cum tolereaza diferitele legume, proportiile, etc.

Am fost la resturaaaant! Am fost la resturaaaant! Ta-na-na-na-na-nam!
Fetelor, va dau un sfat. Chiar daca nu iesiti din casa, machiati-va uneori si priviti-va in oglinda cu admiratie. Vreau sa spun ca m-am machiat cu tot tacamul, fond de ten si pudra si toate alea si nu ma mai saturam sa ma uit in oglinda la tanara doamna care imi suradea asa de frumos. Si stiti ca atunci cand iti zambeste cineva automat iti vine si tie sa zambesti si iti creste moralul si vezi totul mai in roz. Plus ca tot de la doamna cea draguta mai venea o adiere placuta de parfum, asa ca am avut si simtul ofactiv rasfatat.
Sa va povestesc. Am ajuns la restaurant, era pe malul lacului, soarele la apus... o minunatie!
Chelnerita o draguta, ne-a scarpinat in coarne si ne-a facut sa ne simtim ca niste persoane foarte importante. O draguta, avea o personalitate foarte faina.
Si am mancat si am discutat si am ras... si incetisor s-a lasat inserarea si pe mese s-au aprins lumanari si canta un jazz fain in surdina... Mai ca nu ne venea sa mai plecam. In conditii ideale am mai fi stat vreo doua ore, am fi baut o sticla de vin si am fi plecat acasa unde cine stie ce s-ar mai fi intamplat...!
Bine a mai fost!
Si am ajuns acasa, ca sa aflam ca soacra s-a descurcat binisor cu supraveghera lu' ala micu', da' pe aia mare a lasat-o flamanda, adica a mancat ea singurica, draguta, niste jeleu si chifla cu ketchup (!!!)
Ma rog, in definitiv nu a murit de foame, asa ca am decis sa nu ma enervez si sa raman cu amintirea acestei seri atat de frumoase.
Ceea ce va doresc si voua, adica seri frumoase si amintiri pe masura!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

`mneata!

donia, ma bucur ca ati iesit in lume. sa mai repetati, de vreme ce v-ati simtit asa de bine! iar eu, stand acasa, pe scaun, si citind ce ai scris tu, m-am simtit la randul meu bine.

mormelvio nu mai insista daca nu ii place. fa o pauza de cateva zile si dupa aia incearca din nou.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Tot eu, ca parca sunt legata cu lanturi de forum. Trebuie sa fac ceva si sa incep sa merg mai repede la culcare, ca nu se mai poate asa ceva.
Dar in seara asta m-a apucat cititul pe la odisee. Mi-am citit ultima postare inainte de a naste, in care ii spuneam aelitei ca sunt de acord cu ea, adica e prea devreme sa ne facem bagajul. Iar a doua zi am fugit la spital sa nasc, ca bebe n-a mai asteptat programarea. Si ce zombi eram pe atunci! Am si uitat cum am fost, ce bine ca am scris pe undeva, ca uite ce repede se uita.

Oanacat, ce aberatie cu supa de pui! E o dulce fetita, m-a innebunit in poza in care rade cu limba in coltul gurii!

Yagmur, uite de la mine pentru tine si Luchita

dmic, gata maraiala, ca ai' batrana cedeaza psihic, nu vezi? Hai pup-o sa-i treaca si fii baiat de gasca! Semneaza: canadianu'.

Mirona si Dia, ce fain s-au distrat fetele. Pozele cu tinutul de maini si statul pe burta fata in fata m-au uns la inima! La faza cu trasul de par Oana e dezavantajata

quote:
Originally posted by roxanica2006

io una pe tati nu-l aduc sa vada mamici sexoase, ca el crede sarmanu' ca eu sunt etalon de frumusete


Bine l-ai mai invatat!
Saracii barbati, incep sa cred ca de fapt sunt victimele noastre

miraco, imi pare rau ca nu am fost pe faza la momentul in care te pregateai de nastere.

Si m-am suit in dealul Clujului
Ta-ra-ra-ram
Si-am strigat numele asizului
Ta-ra-ra-ram
Asiza, asiza,
De ieri incoace
Forumul nu-ti mai place
Lasa supararea
Vreau sa-ti vad postarea!


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Chris, am mai merge, dar pleaca soacra si n-o sa mai avem cu cine sa lasam copiii (si chiar daca n-ar pleca nu stiu cat m-ar mai rabda inima sa stiu ca eu pap la restaurant in timp ce Roxana papa chifla cu ketchup ). Eh, asta e, o sa mai vina vremuri din astea.

Plec la culcare in ritm de invartita "ta-ra-ra-ram"... nu stiu daca o sa adorm ca e obsedant cantecul asta. Vezi asiza, daca nu apari eu raman cantand pe dealul Clujului...


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Auzi, Chris, noi ar trebui sa facem o ceremonie, ceva, ca schimbam garda aproape zilnic. Sa-ti predau drapelul?
Ha, drapelul ar putea sa fie un bat cu un pampers fluturand. Intrebarea e: pampers murdar sau curat?


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Donia, e limpede ca braga .. ca tare bine ti-a prins iesirea. Asa tonica si fresh, se simte din plin! Ma bucur tare ca fost o reusita.
.. si soacra s-a descurcat onorabil. Roxana a supravietuit, draga de ea.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


cine a trecut deja la Humana2! Laptele acesta, comparativ cu Humana1 nu e cumva mai gros sau mi se pare mie..


Aka, f frumoasa idee cu intalnirea.. da Bucurestiul a asa de mare si de aglomeraaaat ca pana ne adunam si sa fie si convenabil pt toata lumeaaaaaa... cred ca realist ar fi ca macar o data pe luna sa punem de-un meeting.

Kokorina, multa sanatate lui Pascal. Ce bine ca Sophia rezista eroic.

Mormelvio, si eu as zice sa renunti temporar la suc daca nu-i place. fa o pauza de cateva zile, o saptamana, si incearca eventual cu suc de morcov. Sau suc de mere combinat cu suc de morcov. Cat despre borcanele nu stiu daca o sa ti le accepte daca face mofturi la o simpla lingurizta de suc, dar nimic nu te opreste sa incerci mai incolo. Ar fi preferabil ca pt inceput sa fie borcanele simple, cu un singur fruct. Si relax, pana la urma toti copiii invata sa manance. Ai vazut tu adult care sa bea numai lapte din biberon?

Dia, tu-i bagi Oanei in biberon Reisflocken de la Milupa (acele de orez simple, fara lapte)? Cum se dizolva? Ca mie mi se par mai degraba pt dat piuree, cu linguritza.

Adina, superba Alessia. Cat despre dat sare la bb pt aportul de iod e prima data cand aud de teoria asta. Curioasa m-am dus sa verific rezervele lui Grigore si ce-am aflat: toate prafurile (lapte praf si cereale) au iod in compozitie. Iar borcanelele (Hipp) au ceva sare, dar cantitatea e infima, intre 0,01 si 0,08 g! Ah, si borcanelele au si adaos de iod. Asa ca si eu as zice, atentie la sare.

4 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

tocmai ce vroiam sa raspund si eu ca in laptele praf si cereale exista iod,dar mi-a luat-o ruxandra inainte.iar mamicile care alapteaza nu trebuie sa se ingrijoreze ca exista iod si in lapticul lor.
si eu sunt de acord ca o intalnire mare e posibila o data pe luna,ca suntem prea multe,dar intre timp se pot organiza intalniri si pe cartiere,nu?deci cine se plimba in IOR?
doina,ma bucur ca v-ati simtit asa de bine.si noi am inceput sa iesim-cu seba e drept,macar pe teo o pot lasa la mama in weekend-am mancat si in oras,si el e ff cumintel doarme linistit in carucior de imi vine sa il mananc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Noi am trecut la Humana 2 si nu mi se pare mai gros, dar am observat ca se dizolva mai greu...si cu apa mai calda un pic...

Eu azi am cazut in butoi....sunt plina de nervi am de luat 10 mil de la serv si ma tot amana de pe 5 martie...nu mai suport si nici nu mai stiu ce naiba sa fac de bani...ca cerinte si nevoi avem slava domnului...

Am inteles ca azi se face o lista cu prioritati(la servici), sper sa fiu si eu pe ea ca altfel o iau razna...in casa am dezastru, parca au trecut turcii si n-am chef de nimic si trebuie si sa gatesc si uite asa arat ca dracu, ca n-am mai avut timp pentru mine deloc, ca ala mare este la grupa pregatitoare la gradinita si invata sa citeasca si trebuie sa ma ocup si de el si eu nu mai pot....vreau sa se faca mari si eu mica sa inversam un pic rolurile sa mai urlu si eu din cand in cand si sa-mi cante si mie in struna...

Hai ca ma opresc , ca va indispun de dimineata... voi nu ma luati in seama, luati exemplu de la Donia.

La multi ani! tuturor sarbatoritilor de astazi.

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
slide Stefan
poze
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput