burtici de Ploiesti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna tuturor burticilor din ploiesti !
monicoasa, eu am marele noroc sa lucrez intr-o institutie care are servicii medicale asigurate la CMU Bucuresti, de aceea m-am orientat spre Bucuresti, pentru ca practic nu am platit nimic pana acum, totul este suportat de firma. este adevarat ca avem contract de servicii medicale si cu almedica berlin si mediurg, dar pentru ca in ultimul timp au aparut numeroase situatii in care almedica a "trosnit" serios rezultate la analize pentru cateva colege de-ale mele, am preferat sa merg la analize si consultatii in bucuresti, la medicul cu care a nascut cumnata mea anul trecut in aprilie. medicul este dr. radoi de la municipal, inca nu am stabilit cu el cum voi naste (natural sau prin cezariana), oricum ar fi, sunt sigura ca totul va fi bine, mai ales ca am informatiile din sursa certa (cele 2 cumnate ale mele, prima a nascut anul trecut la municipal cu radoi, cealalta a nascut in februarie anul acesta la ploiesti cu cernat; problemele nu sunt doctorii, ci conditiile mizerabile din maternitatea din ploiesti, pentru care oricum a dat spaga la greu si tot degeaba...). personal, eu am oroare de mizerie si microbi (pot sa spun ca am o fobie chiar), asa ca prefer sa platesc putin mai mult la nastere, dar sa am conditii umane in cele cateva zile de spitalizare. de exemplu, la municipal pot sa ma internez impreuna cu mama, care va sta alaturi de mine dupa nastere - eu zic ca e mare lucru sa ai pe cineva sa te ajute dupa...va pup fetelor, scoateti burticile la soare, si sa auzim numai de bine, sa fiti sanatoase si voi si bebeii vostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Gata m-am hotarat sa merg la Bucuresti la alt doctor ginecolog.
O cheama Cristea Rodica de la spitalul Elias. Luni m-a programat.
Mi-e un pic teama ca o sa schimb doctorul , pana ma obisnuiesc, sper sa fie de treaba si comunicativa, ma vede la spital ca nu are cabinet particular.Mi-a recomandat-o o prietena care a nascut cu ea acum 1 an, si mi-a zis ca e OK. Vom vedea.
Maine ma duc sa imi iau si rezultatul la analizele de sange, sa vedem cum stam, dar de ieri mi se umfla rau picioarele. O sa aflu cum stau cu ALBUMINA, toate colegele de la serviciu care au nascut imi zic ca e normal sa mi se umfle, sa nu ma sperii, credeti ca asa e oare??? apasa greutatea pe membrele inferioare???
Ma duc sa ma asez in pat cu picioarele in sus , pe perna
Va si noapte buna.
Monicoasa

monica ghiula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Buna fetelor,
Azi am fost la Buc la Elias la dr Cristian Rodica si a fost OK. E o doctora ff de treaba,comunicativa dar ocupata ......pana peste cap. Mi-au spus fetele care vin la control lunar ca azi a fost foarte liber, cu toate ca am asteptat-o.....cam mult.Deci o sa nasc la Elias. Am facut si eco si bb-ul meu e bine.E cu capu in jos , asa ca tre sa stau linistita sa nu fac efort, si cred ca de saptamana viitoare o sa intru si in Prenatal, asa mi-a zis(COLUL E CAM SCURT SI SA NU RISC).M-a cam speriat un pic (eu sunt si panicoasa).
Sa dea D-zeu sa fie bine
Va pup si sarcini usoare in continuare

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, am o programare la echo pentru 28 martie la Minodora Ghita pe care ar trebui sa o anulez maine. O vrea cineva? Daca da, scrieti-mi PM urgent ca altfel, in jur de 14-16 maine o anulez. Pupici

Andreea 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Buna seara burticutze
Ce mai faceti? Nu ati mai scris nici una nimic. Daca vreti sa ne intalnim sa mai schimbam pareri, astept rapuns de la voi. Eu sunt dispusa sa ne vedem.
si bb-ei sanatosi


Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Valicutza, parca am citit eu bine ca pe 3 aprilie vii in tara. Mai pleci? Daca vrei sa vb si ai intrebari, te ajut cu mare placere
Sarcina usoara si bb -eu sanatos

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

aniast72 te-ai hotarat sa nasti la Elias? si eu tot acolo o sa nasc, tu la ce doctor esti?
si noapte buna

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

monicoasa, inca nu m-am hotarat, dar mai am ceva timp. Oricum, daca voi naste acolo, voi merge la dr Vladareanu cu siguranta. Tu mai ai putin si nasti, nu?

Andreea 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

[quote]Originally posted by aniast72

monicoasa, inca nu m-am hotarat, dar mai am ceva timp. Oricum, daca voi naste acolo, voi merge la dr Vladareanu cu siguranta. Tu mai ai putin si nasti, nu?


Da sunt in sapt 33 si a inceput sa imi fie teama, frica , nu stiu cum o sa ma descurc atunci cand va veni clipa......
Dar sper ca Doamne Doamne sa ma indrume cum stie el cel mai bine.

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Burticutelor va doresc un
PASTE FERICIT!!
si sa va dea D-zeu numai bucurii si sanatate multa voua si la bb-ei
Sa va bucurati din plin de zilele sfinte alaturi de familie

Monicoasa 33sapt cu


Monicoasa

Mergi la inceput