Mamici de septembrie - octombrie 2007 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

LA MULTI ANI! multa sanatate si numai bucurii alaturi de bebicii nostrii sanatosi si frumosi si numai.....

lilirusu imi pare tare rau pentru ce ti se intampla, curaj si te asteptam la odisee.

Referitor la crema pt vergeturi eu deja ma dau de vreo 2-3 sapt cu o crema SANOSAN. Mie mi-a recomandat-o o prietena care a nascut in octombrie anul trecut, si pot spune ca sunt foarte multumita.



cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, mai e putin si simti si tu. Eu stiam si la ce sa ma astept. Si oricum e perioada aia in care se simte usor, putin si destul de rar.

Cristina, te inteleg perfect si e normal sa faci la 12 sapt. Credeam ca vrei mai des.

Rox 14+si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:



Am ajuns la birou si toata lumea ma astepta cu hartii de facut . Offf. Abia acum am scapat putin si am intrat s ava spun ce si cum.

Bubu este bine merci, dormea cand ne-a asezat tanti dr la control, asa ca a putut fi masurat ca la carte si toate masuratorile sunt in grafic.
Este un lungan, are 7,1cm si corespunde ptr 13sapt si 1 zi, deci e mai mare cu 5 zile fata de cat este sarcina lui mami.
Nu ne-a spus ce sex este, a zis ca este prea devreme, dar ne-a facut programare in saptamana 20, si atunci cu siguranta ne va spune si ce este bubu. Sanatos sa fie. Avem si pozici pe care le voi pune sa il vedeti pe strengarelul nostru de bebe.
Era atat de miscator dupa ce s-a trezit, s-a intins,a dus o manutza la cap dupa care s-a intors pe burtica.
Cam atat despre noi.
Mirella iti tin pumnii, cred ca acum deja ai ajuns la dr.



Nana, 12+
In asteptarea lui
Bebe la 9 sapt si 4 zile.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nana, ce frumos!ti-ai vazut bebele!
nici mie nu cred ca o sa imi spuna ce este fiindca e prea devreme!
ma bucur doar sa stiu ca e bine!
roxana,


danielle 10+
http://bd.lilypie.com/yaSIO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

LA MULTI ANI! dragi burtici, sa aveti o primavara frumoasa si insorita.

Andreea 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

La Multi Ani!!!!! va doresc o sarcina usoara si onastere la fel de usoara.

Eu maine ma duc la eco si sper sa aflu daca bebe este sanatos, daca este fetita sau baietel.
la toate
Betty14+



bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bun venit noilor dute!

Na ca m-au apucat si pe mine greturile.... ca tocmai am inceput saptamana 10, si n-ar fi fost "fair" sa scap fara, nu-i asa?

Succes celor care merg maine la echo.



9+

Vestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Dragele mele, azi, de ziua mamei, am aflat ca bebica din burtica e BAIAT.

Mai mult de cit atit, e super ok - are de toate pe la locurile lor: maini, picioare, degete, nas, buze, rinichi, vezica, ce mai, toate cele.
BB este mai mare cu vreo citeva zile, masuratoare care este constanta la mai toate ecografiile (astazi am 13+3, iar conform eco are 14+0).

Placenta este antero laterala, grupa a 2-a, jos inserata, gradul 2 de maturitate. Evident, nu stiu ce inseamna grupa a 2-a si ma intreb daca gradul 2 de maturitate nu e cam mult.

Pliul nucal are 1,23 mm, colul o lungime de 35 mm, inchis la orificiul intern, IR dr = 0,52 si IR st = 0,60.

Lungime cranio caudala 8,06 cm, cu tot cu picioare vreo 12 cm, aprox. 93 de grame, inima bate de 158 de ori pe minut si ne-a cucerit complet.
Sintem terminati de emotie si bucurie. Chiar de par foarte tehnica, este pentru ca nu-mi gasesc cuvintele care sa exprime ce e in sufletul meu, acum ca stiu ca-i bine.

Morfologia fetala am facut-o la Iosup, la clinica Fortis, a costat 1 500 000, si m-am dus cu CD-ul meu, ca sa nu risc sa n-aiba. Apropo de preturi, cred ca depinde de varsta sarcinii. O gravida in 20 de sapt de dinaintea mea a platit 2,5 mil, desi tot morfologie fetala a facut.

Cam asta. Daca aveti intrebari sau curiozitati, sint aici. Sint super happy.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé | 2in1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Felicitari, Ale!

27+Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR
Ce de vesti bune pe ziua de azi! VAd ca ploua cu baieti la mamicile mai avansate in sarcina. Asta inseaman ca mai spre sfarsit se va echilibra balanta si mie-mi va veni randul sa fac inca o fetita? Sanatoasa sa fie. SI toti bebicii la fel fie ei fete sau baieti.
SI eu vreau in echipa cu greata! Non stop. Bebe nu tine cont ca e dimineata, pranz sau seara, ca-s pe strada sau acasa. El vrea la ratzuste. Noroc ca-s obisnuita de acum un an si ceva. Mi se parea ca nu se mai termina si totusi cand a miscat fata s-au dus greturile. Bine ca-s optimista din fire, asa ca nu are cum sa-mi fie rau mai mult de inca 2 luni. Numai in prima parte a noptii cand ma trezesc, realizez ca nu mi-e rau. Daca insa ma scol pe la 4, s-a zis cu senzatia placuta.
Sabina, minunat montajul tau!
Azi, mi-am facut si eu analizele de sange uzuale. Fara toxo, rubeola, CMV sau alte alea. Am eu fixurile mele: cu cat te cauti mai mult, cu atat sigur gasesti ceva in neregula. In schimb mi-am facut coagulograma sa vad daca e totul ok, c-am avut probleme si am niste ameteli suspecte (nu-s de la tensiune mica! ba dimpotriva, tensiunea mea a luat-o iar in sus si ieri era undeva pe la 125 cu 85, cand toata viata am fost hipotensiva rau).
fetele si bebeii din burtici!

Bee 8+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput