Mamici de iulie-august 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

mamii, cred ca toate fetele isi fac diverse ganduri in aceasta perioada de asteptare si transformare prin care trecem! nu iti face griji, si incearca sa nu lasi grijile sa devina mai mari decat bucuria pe care o simti. oricum nu poti schimba nimic la momentul nasterii, si intre noi fie vorba, mai sunt cateva luni bune pana atunci. cel mai bine ar fi sa iei lucrurile asa cum vin si sa nu iti faci griji inutile. stiu ca asat este mai usor de zis, decat de facut, dar e bne sa incerci
o zi buna si fara stres!
Iulia

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Da? Atunci nasii ar trebui sa te respecte pe tine ca mama si sa spuna ca numele ales de tine e cel mai frumos! Asa sa-i spui soacrei!

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mihaela, eu stiam ca nu in toate zonele tarii exista traditia cu nasii de cununie = botez. In multe zone din Moldova exista, si cum si noi si nasii de cununie sintem moldoveni, nu a existat nici un moment in care sa ne punem problema ca Miruna ar avea alti nasi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

hmm nashi ca nashi p mine ma terorizeaza ideea cu numele:)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ma scuzati ca m-am aprins, dar ma enerveaza la culme nasi care uita ca acest gest se face CRESTINESTE si ca ei fac o pomana, asta nu inseamna ca trebuie sa le saruti poala o viata! Pana la urma din ce stiu eu lor li se iarta niste pacate pentru ca boteaza un copil!
Varul meu are astefel de nasi ...bleah!...toata nunta a fost in jurul nasilor, copilul botezat obligat de ei si unul din nume tot ei l-au dat! Sincer, ma lipsesc!
Ca femeie astepti toata viata sa ai un copil al tau pe care sa il tii in brate si sa il iubesti, sa ii dai un nume, o educatie...nu are nimeni ce cauta in treaba asta decat invitat, cu un sfat.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu sunt putin mai revoltata k tine dar incerc mereu sa nu ma exteriorizez....nush cum o sa fie dar sper sa fie bine:D ALEXANDRU IS MINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepi spune:

Ba da amnio este 99.99% sigura intrucat nu este nimic de interpretat dupa cum i se pare doctorului.E simplu ,exista sau nu un cromozom in plus.Daca exista atunci copilul are sindromul Down daca nu, atunci e sanatos.E adevarat ca se poate manifesta mai mult sau mai putin vizibil,in sensul ca sunt copii care nu au malformatii la nivel de infatisare insa pot avea probleme grave dupa aceea,cu tulburari cardiace,respiratorii,pe sistem nervos,etc.Din pacate malformatiile la nivel mental nu se pot vedea la morfofetala.

pepi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

La urma urmei, tatal copilului declara numele la primarie, asa ca n-au decit neamurile sa-si faca ce planuri vor, dar .. sa-si nasca singuri copii pentru acele nume.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

La urma urmei, tatal copilului declara numele la primarie, asa ca n-au decit neamurile sa-si faca ce planuri vor, dar .. sa-si nasca singuri copii pentru acele nume.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)





Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Si eu pun la bb numele pe care il vreau eu si tati si daca la nasi nu le place treaba lor.Si nu este o regula ca cei care va cununa sa si boteze copilul,asta numai daca vor ei(adica nasii).

edith18+ si Andreea

Mergi la inceput