SUPER DIETA pentru mamici si nu numai (cap.2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Vreau sa MULTUMESC si eu tuturor celor care m-au incurajat si felicitat :


.

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPER DIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Eu sunt aici!
Din pacate timpul nu mi-a permis sa intru la raport mai repede.
Vazand cate floricele au rasarit in timp scurt,pot sa spun ca dieta noastra isi merita numele de Superdieta (de fapt e vorba de dieta caloriilor negative).
Din pacate eu am pierdut doar un kg. Insa daca as pierde saptamanal cate un kg.tot as fi mai mult decat multumita.
Felicitari fetelor curajoase care nu se lasa chiar daca organismul le creeaza probleme
Eu fac in paralel si cura cu boabe de orez,sper ca cele cateva boabe pe care le inghit dimineata nu dauneaza Superdietei


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Luna75


Eu sunt aici!
Din pacate timpul nu mi-a permis sa intru la raport mai repede.
Vazand cate floricele au rasarit in timp scurt,pot sa spun ca dieta noastra isi merita numele de Superdieta (de fapt e vorba de dieta caloriilor negative).
Din pacate eu am pierdut doar un kg. Insa daca as pierde saptamanal cate un kg.tot as fi mai mult decat multumita.
Felicitari fetelor curajoase care nu se lasa chiar daca organismul le creeaza probleme
Eu fac in paralel si cura cu boabe de orez,sper ca cele cateva boabe pe care le inghit dimineata nu dauneaza Superdietei


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.




FELICITARI ..LUNA ..

Primesti din partea

Eu zic ca stai cel mai bine ..adica esti cea mai aproape de TARGET ..
asa ca nu putem sa-ti uram decit TINE-O TOT ASA !!!

Cit priveste cura cu boabe de orez..parerea mea ..e ca e bine sa faci doar o cura ..nu 2 in paralel...
una si buna ..dar tinuta cit mai corect ..asa poti vedea CLAR cum reactioneza corpul tau la ea ..

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPER DIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Cura cu boabe de orez consta intr-o alimentatie cat de cat corecta si inghitirea dimineata pe stomacul gol a catorva boabe de orez dimineata pe stomacul gol.
Am mai tinut o data cura cu boabe si in 6 saptamani reusisem sa dau jos in jur de 3 kg.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Buna, din nou, eu cred ca acele boabe de orez nu au ce rau sa-ti faca, Luna, atata timp cat respecti principiile superdietei si nu calci stramb. Boabele de orez sunt foarte bune pentru persoanele care au probleme cu constipatia.
Despre ananas, va pot spune din surse certificate ca este fructul cel mai bun pentru cure de slabire, avand cel mai ridicat potential diuretic, deci actioneaza asupra retentei hidrice, edemelor, curata rinichii,etc. Asta la un continut caloric scazut. Si ce m-a frapat este ca in dieta noastra apare pepenele verde ca fiind considerat dulce, si nu este permis. Este fructul cel mai slab caloric, poate la acelasi nivel cu zmeura si capsunele, vreo 24 calorii / 100 g, foarte indicat in regimul diabeticilor datorita continutului extrem de scazut de zaharuri si este un vestit diuretic datorita cantitatii mari de apa pe care o contine. Nu conteaza mult, pt ca la noi nu este sezonul pepenilor, dar pentru cine are acces la ei... poate ar trebui sa stie ce caracteristici au (pepenii )
Cat despre oua, cine le papa fierte - slabeste, cine le papa prajite, chiar si cu ulei de masline - nu slabeste. Nu e acelasi lucru sa adaugi ulei unui aliment deja preparat ca atunci cand il supui procesului de prajire, in primul rand, uleiul de masline ridicat la temperaturi mari se depreciaza si devine toxic, practic impropriu consumului, mai ales cel virgin, presat la rece. Plus ca alimentele prajite devin si mai dificil de digerat.

Eu am mai papat o lingura de legume fierte si atat, apa la greu.
Poate pap un mar inainte de somn.
Nu-mi vine sa cred ca nu am calcat stramb timp de 8 zile, sper sa reusesc de data asta ce mi-am propus!!!
Va pup pe toate si sunt aproape!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Marilena,bine ca ai mentionat ananasul,aici avem din plin,am cumparat o data dar nu am fost prea incantata de gust.
Trebuie sa vad daca ananasul e permis in saptamana asta.
Nici eu nu inteleg de ce pepenele galben (care are mult mai multe calorii decat cel verde)e permis in cura iar cel verde nu.
Pepenele verde intr-adevar e recomandat si pentru purificare insa mie imi face pofta de mancare + pot manca si 1 kg.daca e dulce

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna fetele.

Am facut si cele 20 de minute pe stepper si de acuma boiereala pe mine.Bine ca ati zis de ananas ca as vrea sa pap si eu.Eu in schimb ma confrunt cu o constipatie de zile mari si pentru mine asta e ceva nou si nici nu prea stiu ce sa fac.Maine iar o zi cu scoala ,asa de obosita vin ca imi vine sa fug de acasa.

Pup fetele o seara cat mai buna si ne auzim maine.

Spor la slabit.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Si unde mai pui ca la voi ananasul este superior calitativ celui care se vinde pe la supermarket-urile din Romania, e proaspat si plin de vitamine. Si nu e vreo diferenta caloric vorbind intre un mar dulce si ananas. Iar pepenele verde este intr-adevar mai slab caloric decat cel galben. Oricum, aici e mai simplu cu lista de alimente permise pe care o avem, pt ca fructele exotice de care dispunem sunt putine ca sortimente si deci ne putem limita la citrice, Kiwi, pomelo (care este tot din clasa citricelor), mere, capsune, zmeura, afine, coacaze rosii si cam astea ar fi cele mai slab calorice pe care le putem cumpara. As fi adaugat si pepenele verde pe aceleasi considerente, dar nu este sezonul lui.
Si eu, ca si Lidia, am renuntat la ulei, pun un firicel mic la salata la 2 zile, asta pt ca sa nu pierd vitaminele solubile in ulei si sa fac vreo carenta. Ca si asa, eu nu pot manca lactate, oua, peste, si este mare saracie de vitamine si minerale la mine in organism. Am inceput deja un flacon de Actival Max.
Pupici!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Gusta, papa maine dupa apa, un iaurt mic degresat, rece din frigider, apoi mananca o portocala, sau bea o cafea si cred ca o sa scapi urgent de constipatie.

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Gusta,pentru constipatie poti manca si 2 kiwi seara la culcare sau poti incerca cura cu boabe de orez (testata pe propria-mi piele)timp de 6 saptamani,rezultat -scaun zilnic o data sau chiar de doua ori pe zi
Marilena,si aici ananasul vine de afara,mai precis din Filipine.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput