Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Giova -am fost si i-am luat Luanei rochita rosie.
In urma cu vreo 2 sapt am "ochit" intr-un magazin o pereche de sandale si neavindu-l pe sotul meu acasa am rugat-o pe mama sa vina cu mine sa isi dea cu parerea.I-au placut si ei asa ca le-am cumparat.Asa ca am mai trecut o etapa.Mai am luminarile si am cam terminat.Mai am ceva de facut?Asta ca sa stiu sa ii dau si sotului de facut ceva cind vine.A lasat totul pe spatele meu, el vine la gata.Bine ca nu m-a pus sa ii cumpar eu costumul.Azi vor fi nasici: Diana Mirela, Adameasca si Mihaelutat.Va asteptam sa ne povestiti.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Distractie placuta tuturor celor care nasiti astazi, sa va traiasca finii si casa de piatra pt ei, luni va asteptam cu poze si impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Miramar lummineaza-ma si pe mine, unde vad pozele tale?

Asa, v-am intrebat si eu ceva si nimicsa inteleg ca nu a fost nici o nasha cu copilas baiat sa imi spuna si mie cu ce l-a imbracat?In costum cu papion sau ceva mai simplu.Victor o sa aiba aproape 2 ani atunci!

Felicitari proaspetelor nashici!

Si eu sunt la prima nunta in calitate de nasha si am emotii, ma gandesc sa nu fac vreo gafa!

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna nasici!
Am cumparat si eu in cele din urma, dupa toate examenele si calatoriile pe care le-am facut in ultima luna,toate cumparaturile pentru nunta.Lumanari ,costumatii de zi si de seara ,incaltari,camasi si cravate pentru nasu...cadou la fini si au mai ramas pantofii pentru nas care e cam pretentios si nu vrea pantofi noi ca zice ca are...la urma urmei bine ca s-a aranjat nasa.
Desi e prima data cand cununam nu prea am asa emotii..,sincer abia astept...chiar mi-e dor de o petrecere.Sper ca totul o sa iasa bine.
Cat despre dar....noi o sa dam 500 euro +5.5 mil tranport pentru nuntasi ca nunta e la Galati+100 euro lumanari+2.5 mil preot+2 mil coronita si voal si palarie+2 mil cadou in total vreo 900 euro.Si peste astea toaletle care au fost destul de scumpe.Efortul e destul de mare....dar sa le fie intr-un ceas bun....si sa le fie cu noroc.
Hai va pup...si va urez bafta la cumparaturi ca la mine urmeaza o saptamana foarte aglomerata....coafor, manichiura, pedichiura pffff..tare greau pe caldurile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Multumesc pentru felicitari!

A fost f. frumoasa nunta, imi pare rau ca nu mai dureaza inca . Finii sunt deja in Turcia, noi am ajuns acasa.

Cununia civila a fost la 10.30, iar cea religioasa la 17.00, insa timpul nu a fost mult, abia ne-a ajuns. Totul a decurs bine, a iesit aproape perfect si asta e meritul finilor care au organizat si programat totul ca la carte.

Ne-am distrat, am dansat de avem febra musculara, a fost superb.

Incerc sa pun cateva poze intr-un album. Pe cele oficiale le primim in 2-3 saptamani.

Este frumos sa fii nas de cununie, ne-a placut tare mult si probabil vom repeta experienta daca se va ivi ocazia . Acum asteptam sa fim nasi de botez, poate da roade luna de miere .

Felicitari nasicilor Adameasca si Mihaelutat! Asteptam impresii!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ilenutza, in Cocor am vazut f. multe costumase pt. baietei, cu papion sau cravata. Erau tare dragute, eu as fi cumparat daca as fi avut baietel .


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Se mai "poarta" cosul ptr mireasa? Daca as lua un buchet ptr cununia civila? Pe 7 iulie sunt 7 nasici...vai buzunarele voastre

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Dragele mele va multumesc pentru urari. Totul a mers ca pe roate....
Cununia civila a fost vineri, 29.06 , doar cu familia, pe urma am plecat la Sinaia noi si finii pentru slujba religioasa si petrecerea de sambata.
Desi vineri noaptea am petrecut pana la 4 dimineata, samabata am reusit sa ne montam si sa foe totul ok. Deocamdata nu am poze dar spre sfarsitul sapatamanii o sa le am si vi le arat.
Daca mai vreti sa stiti ceva intrebati-ma...
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am pus si eu aici cateva poze facute cu camera noastra.
Eu am avut o tinuta alb-negru dimineata, iar seara o rochie rosie cu accesorii aurii. Sandalele m-au tinut pana la pozele oficiale, dupa aia le-am schimbat cu o pereche de pantofi crem ca nu mai puteam de picioare. Modelul a fost simplu, de sub sani ca sa ascunda ceva sunci . I-am pus o catarama cu strasuri la fundita de sub sani, iar pe decolteu si bretele strasuri cumparate la metru (pe schelet auriu). Rochita e facuta la croitoreasa, m-a costat f. putin si e accesorizata de mine.

Lulu, noi am avut un cos cu flori, mi se pare ca da bine la poze .


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut! pe ultima suta de metri cu nasitul...abia ne-am intors din concediu duminica seara..si deja m-a apucat o oboseala..
cat mai e onorariul la preot, cel platit de nasi? orientativ..auzisem ceva de 250 lei..m-ar interesa un minim..



Burtik
Cristina 23+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput