Nasici de 2007! (2)

Nasici de 2007! (2) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

GRUPUL NASICILOR DE 2007!

APRILIE
14.04. FELICITARI april!!!- Bistrita
21.04. FELICITARI abibrinza!!!
28.04. FELICITARI Alinus25!!! - Oradea
29.04. FELICITARI ralucris!!!- Oltenita



MAI
05.05. FELICITARI Ramonella!!! - Cluj Napoca
19.05. FELICITARI Miramar!!! - Bucuresti
19.05. FELICITARI Alinus25!!! - Oradea
20.05. FELICITARI nature!!! - Bucuresti, Bis. Icoanei


IUNIE
02.06. FELICITARI Dory232002!!!!- jud. Teleorman
02.06. FELICITARI Crixia!!! - Rest.Ibis, Catedrala, Constanta
02.06. FELICITARI Ralumat!!!- Bucuresti
02.06. FELICITARI ramona jianu!!! - Constanta
03.06. FELICITARI blanca000!!!- Rest. Ramada Majestic, Bis. Cretulescu
17.06. FELICITARI Crixia!!!- Bucuresti
23.06. FELICITARI Loreg!!! - Bucuresti, Rest. Templu
30.06. FELICITARI Diana Mirela!!! - Focsani
30.06. FELICITARI adameasca!!! - Buzau
30.06. FELICITARI Mihaelutat!!!- Bucuresti


IULIE
07.07. FELICITARI Alinus25!!! - Oradea
07.07. FELICITARI kriss79!!! - Iasi, Bis. Sf. Nicolae Domnesc, Rest. "Plopii fara sot"
07.07. FELICITARI Carmena!!! - cununia religioasa, Bucuresti
07.07. FELICITARI elfy!!! - Sibiu (miresica 30.06.2007)
07.07. FELICITARI Bee!!!
07.07. FELICITARI adirys21!!!- Bacau
07.07. FELICITARI adameasca!!! - Buzau
14.07. FELICITARI Crinia!!!
14.07. FELICITARI printesa_roz!!!
14.07. FELICITARI Loreg!!! - Bucuresti, Bis.Sf. Petru si Pavel Baneasa, Rest. Del Ponte
15.07. FELICITARI Pisik06!!!
21.07. FELICITARI anca2506!!!- Bucuresti
21.07. FELICITARI Carmen Marieta!!! - Bucuresti
28.07. FELICITARI lulu_boches!!!


AUGUST
18.08. FELICITARI greierash 78!!!
18.08. FELICITARI ramona jianu!!! -Caransebes
18.08. FELICITARI grati.ela!!!

SEPTEMBRIE
01.09. FELICITARI Crixia!!! - Rest.Modern, Mamaia
02.09. FELICITARI Crinia!!!
08.09. FELICITARI Crisu!!! -Casa Doina, Bucuresti
08.09. FELICITARI Giova!!! -Alba Iulia
08.09. FELICITARI pusichet!!! - Iasi
29.09. FELICITARI Mihaelutat!!! - Bucuresti

OCTOMBRIE
13.10. FELICITARI nastasie!!!- Constanta
13.10. FELICITARI serenaxxx!!! - Bucuresti, Bis. "Domnita Balasa", Rest. Marriott (sala Constanta)


NOIEMBRIE
03.11. FELICITARIilenutza!!!- Rest.Colonadelor, Constanta
04.11. FELICITARI marinar!!! - Bucuresti

***
nasica de cununie
nasica de botez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bine v-am regasit!
Vizualizat si eu site-urile cu rochite postate in ultima vreme, dar tot nu m-am hotarat!
Ma bucur ca ne-am strans mai multe viitoare nasici!
Poate trec si veteranele pe aici, sa mai invatam si din experienta lor!


La biserica veti purta ceva pe cap? Asa e crestineste, nu-i asa?!?
La mine sigur va fi canicula, sau destul de cald sa zic, iar eu sunt transpiroasa rau, nu prea ma gandeam la ceva pe cap; la fel cum spuneati si voi, fara maneci... mai aerisit, in anumite limite!

La noi, ambele perechi de fini au mers si au rezervat biserica, ba chiar au achitat si taxa, ca semn de rezervare! Le vom da banii inapoi, normal!
Vreau sa va spun ca se vehiculeaza niste tarife neoficiale la biserica de +10 mil! Chiar asa?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La Multi Ani nasicilor! Sa aveti o primavara insorita si sa fiti iubite!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

LA MULTI ANI NASHITZI SI MAMICI!SA FITI, SANATOASE SI IUBITE!SA PETRECETI FRUMOS DE ZIUA VOASTRA!

Multumesc ca m-ati trecut pe lista!.mai stiu si alte amanunte: rest. Colonadelor, Constanta


POLL": Ce cadou ati vrea sa primiti de 8 Martie!

Ile 20 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

La multi ani tuturor! Pentru listuta, io-s ralucis, nunta e pe 29 aprilie la Oltenita. N-am apucat sa iau materiale pt rochie, cerd ca o las pentru saptamana viitoare. Nu s-a mai hotarat nimeni pt rochite? Eun am vorbit azi cu viitoarea fina, ca a venit pe la noi, si mi-a zis ca nu e pretentioasa la buchet si lumanari. Asa ca eu m-am hotarat sa imi fac mie un buchet mic din cale si ei din trandafiri combinat cu ceva, inca nu stiu exact, sau trandafiri simplu, simplu, fara vedeata. Ce ziceti, merge? Sau trebuie musai, musai sa fie la fel ca floare buchetele? ca sunt un picut in ceata, eu taaare imi doream cale pt mine, dar asa, dca ea nu vrea cale deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

crixia, nu ma speria cu taxele la biserica.si daca nu dai cat iti cer ce o sa-ti faca.mare mafioti popii astia.
eu as vrea sa-mi gasesc de-a gata rochia.nu stiu daca sa-mi fac doua toalete.inca nici nu stim daca cununia civila va fi la rand cu celelalte.
eu am avut un buchet cu trandafiri albi cand am fost mireasa cu niste frunze subtiri si lungi de design.frumos foc.al nasei a fost galben , iar lumanarile tot asa un alba si una galbena asezate in dreptul buchetelor.si a iesit frumos numai cu trandafiri.
la multi ani de 8 martie, fetelor.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

nastasie, la noi buchetele le face finu, asa se obisnueste in partea locului, lumanarile vreu sa le fac din tranfafiri, numai sa-mi garanteze ca vor tine, caci presupun ca va fi cald, le voi face aceeasi culoare pe amandoua.Fina mi-a spus sa fac si buchetele tot unde fac lumanarile, din aceleasi flori, si le vor plati ei.Am vorbit cu sotul si am hotarat ca imediat dupa Paste sa ne apucam de cumparaturi.
Fina mi-a spus ca a fost pe Lipscani sa vada rochitele de mireasa, si sa uitat si de coronite, sunt de la 600.000 lei in sus+ voalul., deci cred ca vor costa undeva in jur de 1.000.000 lei.



http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Buna!

Vreau si eu sa ma inscriu pe listuta! Tocmai am aflat ca voi fi nasa de cununie pe 2 iunie, la Bucuresti. Niste prieteni de-ai nostri au ramas fara nasi, iar eu cand m-am casatorit am spus ca nu voi refuza niciodata pe nimeni care ne-o va cere...asa ca iata-ma-s viitoare nasica! Bineinteles ca acum a inceput sa ma preocupe subiectul, pentru ca vreau sa fiu cat mai informata - astfel incat sa iasa totul perfect, iar mireasa sa fie fericita, pentru ca eu sunt de o parere ca o nunta trebuie facuta dupa dorinta miresei. Noi vom suporta taxa la biserica (m-ati cam speriat cu alea 10 mil, sincer- la botez a fost 3, eu ma gandeam undeva la maxim 5-6 mil pentru o nunta...), vom cumpara lumanarile si buchetele, voalul si coronita miresei...cam atat, nu?
Oricum, prioritatea este acum sa incep sa fac foamea.....am ramas cu multe kilograme dupa sarcina (oricum aveam multe si inainte), si as vrea sa incap si eu in pozele de la nunta .

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a treia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

AM reusit sa ajung si eu la Agnes Toma, macar sa ma uit si n-am vazut nimik, plus ca noua colectie n-a sosit!
M-am uitat un pic si la materiale si am constatat preturile: intre 50-300 lei/ml(tafta-dantele...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


saluatre nasici!!!
scuzati absenta, bun venit noilor nasici!!!
N-am mai intrat aici ca nu am noutati,nu stiu ce rochie voi purta.
La AT am tot fost si eu. sunt rochite frumoase, dar ai nevoie si de corp pt. ele. + ca sunt cam mari preturile.
va . ma intorc la treburile casnice.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput