*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

chiqui multumesc.stiu ca e greu sa stai in pat...dar gandeste-te ca acusica intram in luna a saptea si suntem in zona sigura cum ar venii...mai un pic si ne tinem bebelinele in brate.

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Pauly, Andrada, Motanel, multumesc ptr urari! Sa avem toate parte de bbei sanatosi si frumosi!

Acum ma gandesc cu groaza cam ce o sa fac eu in astea doua luni juma de concediu? Si mai mult in pat? Dr nu mi-a zis ca e obligatoriu sa stau mereu in pat, dar azi am incercat sa fac mancare si m-a cam intepat zona operata...Si ma mai gandesc si la copiii mei de la scoala pe care i-am lasat de izbeliste...

28+ si Tudor(5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

fetele voi aveti dureri de spate??in seara asta m-o lovit o durere de-a lungul coloanei de a trebuit sa stau numai culcata in pat.parca ma ardeau muschii spatelui...am luat un no spa si ma simt mai bine.bine ca nu m-a durut burtica ca atunci chiar ca ma speriam...al meu sot tot misuna pe langa mine si incerca sa ma lnisteasca..."ii normal puiu , creste bebe si trebuie sa se mai lateasca casuta.."

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna seara!

Aseara am intrat si eu sa vad ce mai faceti si sa mai scriu si eu cate ceva. Nu am reusit sa citesc toate paginile si mi-a picat netul. Noroc ca scrisesem mesajul intr-un fisier si l-am pastrat.

Week-end-ul asta m-am hotarat sa nu fac absolut nimic in casa si sa ma relaxez. Si bineinteles, i-am pus in vedere sotului ca voi tine ocupat net-ul A fost un dragut si a facut ordine si curatenie peste tot - un pentru el.
Week-end-ul trecut l-am sarbatorit pe sotulica (a facut 26 de ani) si am trebaluit ca nauca, de ma durea spatele ingrozitor. Cam asta e problema mea, cum stau mai mult in picioare ma apuca o durere de mijloc, de nici cu Nospa nu imi trece.
Ca sa ma intorc de pe o parte pe alta noaptea, trebuie sa ma ridic in fund si apoi vine rasucirea... In afara de asta, pot spune ca am in continuare o sarcina usoara. Aaa, era sa uit - nu-mi dau pace arsurile, nu mai trec cu nimic

Urez si eu bun venit noilor mamici venite in odisee si ma bucur ca se mareste listuta noastra.

Stiu ca spun cu intarziere, dar nu am apucat ieri: La multi ani, Pauly! Sa fii fericita si sa ai parte de o nastere cat mai usoara! Ce haios a fost sotul tau cu latitul casutei

Am vazut pe prima pagina anuntul cu intalneala burticutelor. Vreau si euuuuu! Din pacate nu pot veni ca sunt departe de voi. Sa nu indrazniti sa va intoarceti fara poze!!!

Fetelor, am pus 10 kg pe mine. Mi se pare enorm, sunt uriasa... Burtoiul il puteti vedea in poze.

Andradap, eu nu reusesc sa vad poza cu Antonio Nu se incarca deloc pagina respectiva... Si m-ai facut asa curioasa... Mi-a placut tare mult povestea micii tale familii

Liviana, imi pare rau sa aud ca ai probleme acasa! Sper sa se rezolve toate cat mai repede si bine.

Chiquitita, felicitari pentru fetita! Din cate imi aduc aminte iti doreai foarte mult o fetita, nu?

Florentina Roman, imi pare rau ca ai facut cerclaj, dar daca asa sta mai bine bebe... Lasa, ca nu mai ai mult si scapi.

mica, super burtica ai! Si imi place tare mult tricoul. Cum de nu l-ai purtat pana acum (a trebuit sa se ia sotul de tine)?

Lauracatu, ce burtica draguta de 2 bebei ai!

Fetelor, cred ca am inceput sa am pofte. Dintr-o data imi vine in minte ca as manca ceva anume, fara sa vad sau sa simt miros. Ieri parca m-a lovit cineva cu ceva in cap si mi-a strigat: covrigi calzi cu iaurt. Cand m-a luat sotul de la munca i-am spus: "Nu merg acasa pana nu imi iei covrigi calzi cu iaurt". Bineinteles ca s-a conformat. Au fost suuuper buni!

Ufff, ce dor imi era sa mai scriu pe aici cate ceva. Cand intru in prenatal promit sa fiu mai activa

Valentina 30+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetele !
eu ma plimb intr-una de citeva zile. si cu folos, ma capat. materiale, croitoreasa, pantofiori.....floricele, e bine in general sa te rasfete sotu.
da las ca si pe el....dragutu !
AM SCHIMBAT SI SAPTAMINA, URRRA, timpul zboara.
va pup, IULIA

26+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

IuliaBraila, tu iti faci acum hainute de graviduta sau pentru dupa nastere?
Ca eu asa mi-as cumpara haine de ne-gravida, dar nu ma incumet. Cand vad cat m-am facut... nu am curaj sa imi cumpar. Mai intai sa vad cat reusesc sa dau jos si apoi imi voi cumpara...

Valentina 30+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

vali5 ce bine ca ai mai trecut pe la noi.mai un pic si intri in prenatal si o sa vorbesti mai mult cu noi.ma bucur sa aud ca esti bine...

iulia braila felicitari ptr saptamana noua.sa ne pui poze cu hainute.

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Seara buna!
Chiqui felicitari pt fetita!!
Florentina sanatate multa ! Sa stai linistita sa ai grija de bebe!
Liviana imi pare tare rau ca ai probleme si imi pare rau si ca nu ne putem vedea!!
Andrada frumoasa ovestea ta! Eu anul asta in august fac 5 ani de casnicie si 12 de cand suntem impreuna... in decembrie!!

cristina 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Mi-am schimbat si semnatura, si dupa cum puteti vedea, pe baietelul nostru o sa-l cheme Andrei . Ne-am hotarat intr-un final. Daca ne razgandim cumva o sa va spun

Pauly, si mie imi pare tare bine ca am mai trecut pe aici. Ma relaxez foarte bine cand palavragim pe aici. In schimb, imi pare rau ca nu voi putea veni si eu luni la intalnire.

Am intrat acum pe mailul comun. Multumesc si eu la toate mamicile pentru lucrurile interesante trimise.

Valentina 30+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Gata, m-am intors si eu la voi, dar sa stiti ca nici macar n-ati scris mult!

Andrada, am innebunit azi noapte, abia ajunsesem, zic hai sa-mi arunc un ochi pe forum si cand colo - ce citesc de la tine!!!! Frate, si mai face figuri si netu', nu se incarcau paginile - am zis ca tampesc pana la capatul istoriei ...Sa nu ne mai sperii asa! Tine-l pe Antonio acolo la caldurica cat mai mult! Dar dansurile au fost super

Asa creste bebe

Si asa creste burtica mea

Mergi la inceput