*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by pauly

dianalaura multumim ptr noul capitol.

azi toata ziua m-am uitat dupa carucioare si pataturi...peste vreo doua saptamani le comand... bucuria mea.

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze




Pauly, si eu tot asta am facut azi!Sper sa ma decid in curand ca sunt tare nehotarata!

Alyna 29+cu DAVID ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena2001 spune:

Fetelor, va pup si va multumesc ca m-ati primit si pe mine aici cu voi

Si acum sa va dau si eu datele mele:
UM- 17 sept. 2006; DPN- 24 iunie2007 si o sa am o fetita pe care o va chema Bianca.

Eu mai am o fetita de 13 luni si jumatate care s-a nascut cu 3 saptamani mai devreme....si sper sa fiu si de data aceasta la fel de norocoasa .....fetita s-a nascut fara nici un fel de probleme, eu m-am simtit bine dupa ce am nascut asa ca a doua zi am plecat amandoua acasa....
Acum la a doua sarcina am avut stari diferite...iar bebelina mea e tare, tare activa.....la prima sarcina deabia imi simteam copilul miscand si sa stiti ca am o fetita foarte cuminte si linistita....Asa ca acum ma astept sa vina furtuna (-:

Va pup,
Irina , mami de Cezara(15 ian.2006) si de Bianca (23 sapt.si 5 zile la mami in burtica)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Alyna distractie placuta.

Andrada hai sa ne povestesti de bebe si sa ne arati poze.



Mica 29 Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Buna, burtici!
Sa aveti parte de o primavara frumoasa, luminoasa, cu multe flori si la sfarsitul ei de bebei sanatosi, durdulii si mancaciosi!
Chiqui, la multi ani! Sa fii sanatoasa, sa nasti usor si sa ai un bebel asa cum visezi!
Monytza, stai linistita cu sangerarile din nas - sunt perfect normale in sarcina (e drept ca nu sunt placute, dar de! oferta promotionala impreuna cu kilogramele si vergeturile, nu?!). Cat despre kilograme...sa nu vorbim de funie in casa spanzuratului! Cred ca ma numar printre 'fruntase' - am luat 16,5 - 17 kg pana acum! E drept ca am avut pana acum o sarcina usoara (nu am varsat decat o singura data si atunci cu motiv) si, de cand ma stiu, am fost o mancacioasa (si in consecinta mai durdulie...)! Ma uit cu jale la cantar, dar ma consolez cu gandul ca dupa ce nasc o sa rezolv si problema kilogramelor!Nu o sa avem timp sa mancam si o sa ne plimbam toata ziulica, asa ca nu va fi chiar asa greu!
Noi am primit azi dimineata martisoare de la tati - unul eu si unul (o rathushca, ca asa o alintam de multe ori) bebelina! Vai, vai, cred ca va fi atat de alintata de tati micuta noastra...daca de pe acum incepe! A umblat ieri vreo doua ore sa-i caute martisor cu ratusca!
Ma duc sa ma fac frumoasa ca diseara iesim in oras, la dans (daca oi mai putea sa dansez ).
Va pup,
Florina 30+ si bebelina Sofia

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Elena bine ai venit printre noi. Te-am trecut in listuta.



Mica 29 Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Alyna intr-adevar, CFR 2 acum nu mai arata foarte bine. Acum 2 ani, cand era proaspat renovat, arata bine. Acum este insa lasat cam in paragina..Eu l-am vazut si acum 2 ani si acum o luna pentru ca prietena mea a nascut acolo de 2 ori, tot cu Dr. Mihalache.
Tu ai idee, sotia colegului tau cum a nascut?!

Un edit: daca ai fi ales-o pe dr. Mihalache am fi fost colege de suferinta ca ai acelasi DNP ca si mine

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

bine ai venit elena...
sar`na fetelor pt raspunsuri... muahhhh

Mone 27+ Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

alyna24 distractie placuta.eu m-am decis dupa studieri indelungate....mai stau putintel si le comand.


25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor

Intru repede... inainte de a iesi in oras... ca sa:

1.) Va felicit pt. noul capitol si pag. scrise

2.) Antonio e o frumusete...Asa de frumos mi se pare, ca ma uit nonj stop la poza... Va pun maine poza cu el scanata... e asa frumos... are mai mult de 1.500 de grame... Dar, placenta e grd. 2-3 si are zone de necroza, bla bla stiti voi... Oricum cica daca dr. gineco imi recomanda pot sa mai vin la 35 de sapt. la control

3.) Am luat analizele de la sange... si chiar ca eraqu gresite alea!!!!!!!!!!!!! Am Anemie destul de mare, cu Hemoglobina 10 hematocritu lscazut, calcliu scazut, in schimb Fe este la limita min. a normalului...

HAi ca va las ca plec pe-afara...

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 29+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Andrada, bine ca baietelul e bine! vrem sa vedem poza lui antonio!

alyna, pauly catre ce model de carucioare v-ati oprit? alyna, cred ca ai mai putea sa astepti targul babyexpo ca si acolo au reduceri...

madi si alte fete care nasc cu dr. mihalache... nu va grabiti sa nasteti inainte de termen (aprilie); am inteles ca doctora ar pleca in state o luna de zile.

Andreea 23+ Vladut

POZE

Mergi la inceput