Doi copii - o singura camera!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by didita

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/untea_claudia/album?.dir=1b8b

Mama Zmeilor



Gand la gand!
Multumim mult................

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Ce dimensiune au paturile voastre suprapuse? Ca cele de adulti, adica 70, 80 /1.90, 2 m?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Cu mare placere, cand e vorba sa ma laud... gasesc eu o modalitate de a reusi!!!

Paturile noastre erau de fapt paturi de adulti (cu salteaua de 90/180). Si cum camera noastra are aproape 10m2 nu se putea altfel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Si pe mine ma intereseaza problema paturilor pentru copii .Am deja 2 baieti mici (3 ani si 1an si 5 luni) , iar al treilea va sosi in luna mai .Norocul nostru e ca sunt toti baieti ,dar si ca vor avea in curind o camera a lor de vreo 22 de mp .Am postat si eu un subiect asemanator la "Casa noastra ,dulce casa" in care am cerut pareri despre cum as putea sa le amenajez camera ,in special ce fel de paturi sa le pun acolo .Nu vrem paturi supraetajate din motive de siguranta .Pina creste cel mic mai avem de asteptat .

Ne-a suris ideea de a face paturi rabatabile ,ceva de genul www.calendagroup.it/rumeno/mobililettomatrimoniale.php" target="_blank">asta.(Dati click si pe imaginile cu paturi din josul paginii).Astept cu nerabdare si parerile voastre despre asemenea paturi .

Asa are cel mare la gradinita .Stiu ca nu vor rezista prea mult , dar in momentul in care vor incepe scoala ,camera va trebui reamenajata ,pt ca acum nu avem de gind sa le facem birouri .Paturi si dulapuri , rafturi pt jucarii .Dressingul lor va fi pe hol tocmai pentru a pastra cit mai mult spatiu pentru joaca .

GABI25+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Gabi, mi-au placut paturile! Ce idei interesante! Dar...nu mi se par prea safe pentru copii, nu stiu, poate e o impresie. Pentru adulti in schimb...sunt geniale.
Nu am vazut insa preturile Chiar m-ar interesa!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Marina , in ce sens nu ti se par sigure ?

GABI25+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Nu stiu exact, e o impresie...parca tot timpul stau sa se stranga la loc In plus, nu stiu cat de durabile sunt mecanismele alea. Cred ca sunt potrivite pentru situatii speciale, adica nu sa le desfaci toata ziua buna ziua. Dar, ti-am spus, e doar o impresie. Cred ca si preturile sunt destul de piperate...nu? Vad ca nu zic nimic de preturi Doar daca le trimiti email.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Marina , patuturile de la gradi nu au cine stie ce sistem complicat si de 4 ani sunt folosite zilnic ,cu exceptia vacantelor . Mie mi se par cam micute alea de la gradi ,au doar 60/120 cm ;pentru 2-3 ore cit doarme la amiaza e suficient ,dar pentru o noapte ...Saltelele de la paturile suprapuse cam ce dimensiuni au si cam cit sunt de grele ?


GABI25+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Eu as zice sa o inveti neaparat pe cea mica sa coboare corect din pat.
(mi se pare esential sa fii sigura ca nu i se poate intimpla nimic cind coboara)

Asta in plus de un mic ritual : citim, comentam, ne pupa mama si ne culcam.

Zuzilici-zisaCami-Indra-Mik


Mergi la inceput