Piticlonti de iulie - august 2004 (214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - prezinta cartulia cu toate detaliile !

Giulik doarme de la 23,00 pana la 7,30 cand si a facut hobby si ma insoteste pe mine la dush ... . Dupa care 1-2 ore la pranz. Care pranz se poate transforma in ora 17,00 dak nu a fost plimbata km, de obicei in we, dar atunci o trezesc la 18,00.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sa avem o primavara ca-n filme!!! (alea romantice )



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey gagici, io va spun ce si cum, dar dupa si daca o sa cumparati dvd-ul, sa nu ma injurati ca nu se mai dezlipeste copilul de ecran (ca noi asa am patit !).
So, e vorba de un dvd care are si o cartulie cu poze din filmulet scos de aia de la deagostini, cei care au tiparit si seria cu scooby. Eu am gasit-o in libraria mea de la coltul strazii, la chiscurile de difuzare a presei nu am remarcat-o inca (sau poate ca nu o aveau aici, la mine). Costa 190.000 lei (mie mi s-a parut destul de scump), dar ce nu facem pentru "shefuletzii" mici de acasa ?! Merge doar pe dvd (adica la calculator trebuie un program special, ca altfel nu ruleaza). Iar desenul este destul de dragutz, e facut in colaborare cu cei de la minimax cred, ca am recunoscut vocile lor (e dublat in romaneste, desigur), doar textul mi se pare pe alocuri pretty silly si cu cuvinte usor aiurea pentru copiii mici, dar una peste alta, Andrei e super incintat, asa ca ma declar multumita !
Colectia se numeste "Cele mai frumoase povesti" si or sa mai apara Heidi, Cei trei purcelusi, Alice in tara minunilor, Motanul incaltat, Mica sirena, Cenusareasa ... sint vreo 26 de titluri !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Alice, suna foarte bine o voi cauta si eu. Cu toate ca Stefi se uita numai la Alba ca zapada, nu vrea sa vada nimic altceva, chiar specifica atunci cand dau drumul la dvd ca "alba ca zapada, nu cenusareasa".

Daca vreti carti interesante pentru copii, incercati si pe edituracrisan.ro, noi suntem fani carti.

Daria, felicitari pentru realizari. Ai de ce sa fi mandra.

Sa ne laudam si noi un pic, de citeva nopti, Stefi se trezeste pe la 1-2 ca vrea pipi. Bun, eu sunt cam zombi, dar tot este un pas inainte, dupa parerea mea. Daca am putea renunta la biberoanele de la culcare (bea in jur de 400 ml de lapte si ceai) cred ca ar fi mult mai bine.

De dormit Stefi doarme de la 22 la 7:30-8 dimineata si de la 1 la 3 la cresa, dar sa stiti ca este obosita. Are cearcane, iar in week-end, cand o las sa doarma cat vrea imi doarme mai bine de 3 ore. Am citit ca este important pentru ei somnul de pranz, iar daca nu vor sa doarma, macar sa stea cat de cat linistiti in pat. Si am observat in week-end ca daca trec peste ora 1 (ora ei de culcare de la cresa) cum adoarme mai greu si cu mai mult scandal, deci programul regulat de la cresa este bun pentru ea.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna! va dorim si noi o primavara insorita, cu multe flori!

Uite si eu ma chinui acum sa culc copilu...degeaba! Asta dupa ce azi dimineata la 11 si la 12 s-a pus in pat ca el face nani. Nu stiu dar e tare bleg si fara vlaga copilu asta, o fi de la giardia asta...nu stiu.

Si eu l-am suspectat acum vreun an de giardia si i-am si dat atunci Helmiflores, fara sa-i fac analizele. Acum stim sigur, ca o are si doctorul zicea ca trebuie sa-i facem tratament, pentru ca el are simpome. daca nu avea mergea si cu naturistele. Si zicea ca in doza recomandata si la varsta lui, nu e o problema chiar asa mare Zentelul asta.

In rest ma laud si eu ca face la olita de toate, nu mai avem accidente. dar tot mi-e teama sa-l las fara pampers pe afara si noaptea.

Roxi, ai apucat sa vezi si miniaturi? Ca stiu ca ziceai pe alt forum, ca ai vrea sa vezi in original, dupa ce ai citit Ma numesc rosu. Si eu l-am citit, dar miniaturi n-am vazut decat pe internet...deocamdata. A inceput Pat gradinita?

Le transmit pupici la gravidoase si sarcini usoare (sau mai usoare) in continuare.

Alice, suna interesant, o s-o caut si eu!

Hai sa va mai spun ca sunt pe cale sa devin matusa. Sora mea trebuie sa nasca zilele astea o fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Iar a facut un scaun moale (pasta) si alb. Eu nu mai inteleg nimic. Isi revenise si acum iar....

Diana, daca mai intri pe aici, cum aratau scaunele Iancai (cele moi)cand ii dadeai inca lactate? ca ma gandesc si la o intoleranta la lactoza. dar oare asta poate sa apara asa tarziu? Si poti sa-mi spui si care e testul de intoleranta, cum se numeste, cum se face? Stiu ca voi nu ati ajuns decat dupa ceva timp sa suspectati asta si sa-l faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Am vazut in Topkapi Mitzurel, ca la muzeul dedicat nu am apucat sa ajungem....dar data viitoare nu il scap! pupici lui Tudor fie mai vesel! nu l-am dus azi pe Pat la gradinita ca cu alergatura si plecarea noastra nu am apucat sa fac ultima vizita protocolara la locul cu pricina. dar de luni gata, nu mai scapa
Alice, mersi, banuiam eu ca-s cei de la deAgostini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

o primavara frumoasa tuturor!

alice – stiu un magazin in care sunt toate personajele din scufita rosie, sub forma de papusi de pus pe mana. este langa piata galati, iti scriu pe pm cum il gasesti, daca vrei.
mitzu – nastere usoara sorei tale!

eu ma simt in continuare rau, dar mandra este vesela si fericita, asa ca de ieri merge la gradi. nu stiu cum de nu s-a imbolnavit, o fi oscillo “de vina”... astazi de dimineata era zumzaiala mare in gradi, baieteii cu pungi de martisoare se tineau dupa fete. va dati seama ce dragalasi trebuie sa fi fost cei de la grupa mica!
nici lia nu prea are chef de somn la pranz, in weekend de obicei sambata nu doarme, ci doar duminica (iar duminica recupereaza cu cate 3-4 ore de somn). aseara l-am lasat pe tati la culcat copil, asa ca s-au jucat pana pe la 10... abia la 10 jumate s-a culcat (tot cu mine) si eram convinsa ca dimineata o sa doarma pana tarziu (chiar ma gandeam ca poate o tin acasa). cine credeti ca imi canta in soapta la ora 7 si un pic? nu tati!

ma duc sa mai fac un ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Marcela, daaaaaa, vreau adresa magazinului acela ! Am vazut pe net la americani papusele din acelea si mi s-au parut interesante, nu speram sa gasesc si aici la noi ! Multumesc mult ! Sananate multa iti doresc si pupici Liutei !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

alice - hai ca am facut ceva sapaturi si am dat peste site-ul lor. http://www.boribon.ro la contact gasesti adresa si nr de tel.
sa fii pregatita sa faci cumparaturi serioase, ca au jucarii din lemn si din textile, decoratii din panza, mobilier de papusi, puzzle-uri din lemn, lucruri pe care nu le gasesti in centrele comerciale. mie imi place foarte mult, dar pana astazi nici nu stiam cum se numeste, ii spuneam "magazinul de lemne" (am intrat intamplatori intr-o seara in drum spre biroul lui tati si de-atunci am tot trecut pe-acolo). au chiar si margelute, snurulete de piele si tot felul de nebunii pentru cine are indemanare si timp. de craciun aveau niste ingerasi din sarmulite aurii si niste globuri din fibre vegetale superbe! spor la cumparaturi!
o seara frumoasa!

Mergi la inceput