~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ceao si de la noi.

Cu muuulta intarziere (motivata) La multi ani Tudor !!! Codruta, sa va traiasca comorile si sa va aduca numai bucurii !!
Si tot cu intarziere, La multi ani David , chiar daca mamica ta trece din ce in ce mai rar pe-aici

Pe restul copiilor sarbatoriti zilele trecute....nu-i mai cunosc, mamicile lor n-au mai trecut de secole pe-aici, dar La multi ani tuturor!!

Si daca tot suntem la capitolul urrari, La multi ani Claudiu!! Claudelu, sa-ti traiasca sotiorul si chefuiala placuta sau poate !!

Hai ca am fugit...nu inainte sa va anunt ca azi am inscris-o pe Malina la gradinita (oarecum particulara, dar nu de fite, e doar 200 RON pe luna taxa), tre sa ajung cu ea la medic sa ne dea ok-ul si de miercuri-joi, incepe distractia. Abia astept!!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow, Mickyyy, Malina la gradinita ! Super ! Sper sa nu planga ca fiicamea doua luni ! Cum de te-ai hotarat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Pai i-am promis ca daca nu-si mai roade unghiutele, mergem la gradinita . Si cum de 2-3 saptamni nu le-a mai ros, a plecat mami sa-i caute gradinita.
A fost o intamplare, avem o gradinita de stat faina in cartier, si-am mers vineri sa ne interesam acolo ce si cum. Dar directoarea ne-a luat cu abureli, ca de la 1 septembrie poate veni la gradinita, si doar daca prinde loc, si ca inscrierile se fac dupa 1 iunie, si tot asa. Degeaba am incercat sa-i zicem noi ca nu vrem decat 4 ore pe zi, sa se obisnuiasca si ea cu copii, nu se poate si pace.
Si langa gradinita de stat, era una mica (si la propriu si la figurat), nou deschisa - 4 luni (are doar 2 grupe, maxim 25 de pitici inscrisi), si am zis hai sa vedem ce-o fi aici. Am intrat, am aflat ca costa doar 200 RON pe luna (fata de 5-600 RON restul particularelor) si-am zis hai sa incercam, ce ne costa, pierdem maxim 200 RON (taxa pe prima luna). Si azi am fost si-am platit taxa, asa ca dupa ce luam ok-ul de la doctor, o ducem.
Vedem noi ce-o fi. Oricum avem bona si nu renuntam la ea.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Wow, Mickyy, bafta la gradi, si zic si eu ca si Laura sper sa ii placa si sa nu planga. Eu cand ma gandesc ca mai am de stat cu Petra doar pana in mai si apoi trebuie sa o dau la gradi mi se taie respiratia. O sa pun poze de la ziua lui Tudor, a primit o gramada de cadouri si i-am tot cantat ka multi ani 3 zile. A durat ziua lui 3 zile ca nuntile din povesti, vineri la gradi, sambata cu copiii si duminica cu prietenii fara copii, asa ca si-a facut plinul pe un an.
Simo, bine ca mai dai si tu semne de viata.
Clau, La multi ani sotiorului tau iubit.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Buna!
Va multumesc mult pentru urari
Din pacate sunt super prinsa cu munca si nu prea am timp sa suflu, de aceea dau si asa rar pe aici. Sper sa treaca repede perioada asta nebuna.
Raul acum e bine, Doamne multam. Saptamana asta merg si eu sa vad ce facem cu gradinita, ca din toamna incepem si noi distractia

Hai va las ca incep sa sune telefoanele

sarbatoritului de azi, Andrei



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor de zilele astea. Nici nu mi-am dat seama ca a venit vremea sarbaoritilor nostri. Fac ei 3 ani!?! Ce mari sunt copilasii.
Mickyyy succes la gradi. Eu am renuntat la ideea cu gradi de acum, o sa-l dau de la toamna. Si eu imi propun in fiecare zi sa ma duc la gradi sa vb, dar ma iau cu altele si nu ajung.
Clau, sanatate multa lui Raul. Ce ati mai tras si voi in iarna asta.
Simo, pupicuri lui Lucas si Miei.
Codritu, vrem poze.
Va pup.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Fetele mele dragi, cu intarziere , dar uitati cate o de la mine, poate ma pasuiti
Urez si eu LA MULTI ANI plini de bucurii si sanatate tuturor sarbatoritilor de zilele astea - fie ei pitici sau mai 'batranei' - sa fiti sanatosi si voiosi toata viata voastra!
La noi e tare mult de lucru, spor parca nu prea am si mai tot timpul imi e somn, asa ca randamentul e redus. Nu-mi mai ajunge, parca, timpul si totusi vreau sa fac atat de multe. Nici mailurile nu mi le-am citit de 3 zile.
Trece ea si perioada asta si s-or mai linisti treburile (poate cand vor intra copiii la facultate, nu? )!
N-am apucat sa citesc decat in diagonala ce ati scris, asa ca imi cer scuze daca m-ati intrebat ceva si eu n-am reactionat.
Acum plec fuga sa-mi iau puiul de la gradi, ca deja e tarzior!
O zi buna tuturor



Ela 26+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Serus fetele!

Hai si eu la apel ca daca nu scriu nici azi, iar nu mai intru vreo sapt.
Pai cum sa mai ai vreme de neturi cand vremea de afara e....super de super.Avem si noi soare,grade multe si voie buna.
Nu stiu dar parca si cheful si sporul de facut cate ceva e altul cand straluceste soarele.
Azi de ex, am facut curat, mancare,pus la spalat si pe langa toate mi-am dus si fetele in vizita la niste pretenutze.Cand a venit papi acasa si i-am spus cate am facut , taaaaaaaaaaaareeeeeeeeeee s-a mai minunat ADevarul ca te misti si altfel cu masina, ca de nu era ea nu apucam sa merem in vizite, azi, la la 40 km de noi
Cica duminica ne-am facut o zi de familie in patru. A fost super de super.N_am mai avut parte de asa ceva.Sa fim doar noi in patru!!! Doamne bine mai e din cand in cand sa fi in nr restrans Am plecat pe la 11,30 de acasa si abia seara la 18 ne-am intors.Am stat numa la aer liber si soare.
Avem si o fotografa in familie,Hanna. Asta a fost prima incercare iar la urmatoarele a incadrat totul f bine.Avem fetitza mare (prima)

codrutza ai dreptate , ne-am gandit si noi la achizitionarea unei a 2 masini, insa....ne cautam si casa si.....cum ai spus si tu , atarna greu la buzunar inca o masina
Asteptam poze! Aaaaaaaaaa! de ce tre sa o duci pe Petra la gradi din vara? incepi munca???

Simo bine ai revenit.Ne bucuram mult ca al nostru drag gemenasi e mult mai bine(doar pe voi va avem, nu?!)
pupam si asteptam vesti la fel de bune.

Mickyyy vezi daca nu ai grije ce promiti copilului DAca ii promiteai un Ferari daca nu-si mai roade unghiutzele?!
si asteptam vesti de la prima zi de gradi.

Laura si multam de complimente Daaaaaaaaaaaaaaaaa, de ce ma rog frumos ai avut liber?! Hai spune-ne si noua ce ai facut? (ceva mic?! )

Ela las-o mai incet graviduta noastra draga. Nu intri in prenatal? Mai spune-ne ce face feciorasul din "bultica"?

Mariana nu poti cere ceva amanunte legate de casa aia de la pretena ta din cluj? (de ex spatiu loc,pamant, pret aprox)
de pe acu

Cam atatica de la noi.Hai ca va doresc o noapte usoara si...."pi maini"

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Lavi, da incep munca la sfarsitul lui mai, nici nu-mi vine sa cred ca a trecut un an de cand am plecat. Nu ma mai gandesc ca iar ma apuca groaza cand ma gandesc la Petra si gradi, nu stiu de ce o vad mult mai mica si mai fragila ca si ep Tudor si si cu el a fost grea acomodarea. Dupa cate am vazut eu Thea seamana bine cu Hanna, foarte frumusica. Ce vreme faina aveti! La noi e tot frig si urat, zilele astea a trecut si la noi termometrul spre plus, dar ploua.
Ela, las-o mai moale si mai spune de bb. V-ati gandit la nume.
Mai fetele hai ca Ela nu mai are mult si e cu bb in brate, nu preia nimeni stafeta?

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Sunt acasa, Daria avea dimineata 38.9, a fost epidemie de varsat de vant sau varicele, habar n-am exact, la gradi si cred ca si ea s-a molipsit. Are doua bubite cu cap alb iesit pe gat spre ceafa. La noua ma duc la pediatra si o sa vad exact.
Lavi, pisicutele tale seamana foarte bine. Ai tuns-o pe Hana ?
Ela, te cred ca ti-e greu. Eu nu-s insarcinata dar deja m-a lovit astenia de primavara si n-am chef de nimic.
Codruta, nu iti face griji pentru Petra, imi inchipui ca sunt conditii bune si va fi bine ingrijita. Nu poate sa va ajute o bunica ?
Va pup.

Mergi la inceput