~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

LA MULTI ANI DARIA!!!
SA FII CUMINTICA, FERICITA SI SANATOASA.
Las' ca trece si boala asta si o sa sarbatoresti frumos. Te pupa Alexandru si Andreea.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

La multi ani Daria !!! Sa va traiasca, sa va aduca numai bucurii, si sa scapati cat mai repede de varicela ! oricum, asta va fi o aniversare pe care si-o va aminti, fie doar si pentru simplu fapt ca a prins-o plina de bubitze

Noroc cu Claudelu...ca eu n-am mai bagat nasul prin listuta cu sarbatoriti de multicel!

Eu tocmai am vorbit cu Malina, la gradinita i-a placut, a fost ok, dar a bazait dupa mami cand a venit bona s-o ia, ca ea o vrea pe mami, nu pe doamna. Si la telefon era un pic plangacioasa, ca i-e dor de mami, ca vrea sa vina mami. Dar cand am intrebat-o cum a fost la gradi, mi-a zis ca FRUMOS si mai vrea sa mearga. Nu mai pricep nimic .

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Multumim pentru urari ! Vi le intoarcem din tot sufletul!

Mickyyy, e cea usoara reactie urata de care puteati avea parte ! Bravo Malinei ! Si spui ca iti cauti job nou ???? Eu sunt tare reticenta la schimbari de acest gen ! Bravo si tie pentru curaj ! Pe mine m-a inscris sefu la ceva cursuri de Codecs ! Asa ca vreo 3-4 luni sunt iarasi studenta !

Clau, un smecher si jumatate ( de fapt ca de obicei ) Raul al tau !

Andreea, multumim si va pupam si noi !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Laura, bravo tie ca ai un asa sef...al meu nu mi-ar plati cursuri nici sa-l pici cu ceara, desi de fiecare data zice haide, faceti cursuri, alegeti unde vreti sa mergeti, iar cand vine vorba sa le plateasca firma o da din colt in colt. Am patit-o acum 2 ani cand m-am inscris la niste cursuri in ideea ca le plateste firma, si intr-un final ni le-am platit singuri. Apoi am mai bagat vreo 2-3 cereri de cursrui, care au ramas in plap, asa ca mi-am bagat picioarele si-am inceput sa fac singura, pe banii mei cursurile pe care le voiam.
Asa ca si eu acum sunt in plina "sesiune", am inceput in noiembrie cursurile de evaluator imobiliar, si pe 24 luna asta am examen.........si normal ca's mai rau ca-n studentie, adica n-am invata nimic ! Ca seara vin rupta de la serviciu, si pana fac ecva de mancare, pana culc copchii, se face deja 11-12, si pic si eu cu ei. Habar n-am ce-o sa fac la examen. Basca, mai am si-un proiect care tre sa-l predau luni, pe 19, cel tarziu, si care e intr-un stadiu fooooooarte incipient!!
Asa ca ura-ti-mi muuuult noooooroc, ca doar asta ma poate slava !!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

La multi ani Daria!

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, DARIA!!!Sa fii sanatoasa, frumoasa si isteata, sa fii mereu o bucurie pentru cei dragi! Si sper ca bubitele sa fie putine si sa treaca repede. Laura, chiar ca va veti aminti de aniversarea asta.

Ela 27+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Super simpatic Raul, Clau! Ar trebui inregistrat permanent si facut o arhiva cu toate perlutele scoase de el
Lavi - cum a fost cu ziua sportiva?
Mickyyy - bafta la examen! Super bine cu gradi pentru prima zi, poate patiti si voi ca noi, cu Cristina, in weekenduri: "azi de ce nu melgem la gladi? eu vleau sa melgem acum!"
Codruta - deci peste putin timp puiutii tai vor merge impreuna la gradi? Poate o sa le fie mai usor asa. Bafta!
Simo - ce ma bucur ca sunteti bine! Multi pupici pt M&L si cand poti, mai da-ne vesti.
Daniela - deci ramane stabilit pt mai - sa ma vezi ce balenutza voi fi atunci!

O zi frumoasa va doresc si un weekend insorit (in caz ca nu mai reusesc sa intru pana luni)!



Ela 27+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi, Ioana, Andrea Cristina, Stefan Catalin .

Pe fuga, ca am o gramada de treaba la serviciu....Malina e super incantata de gradinita, azi abia astepta sa mergem acolo, tropaia de nerebdare cand am parcat masina in fata portii.
Educatoarea a zis ca s-a adaptat ok in prima zi, si ca a fost foarte cuminte si ascultatoare. Asa ca suntem pe drumul cel bun!

Asa ca Ela, s-ar putea sa ai dreptate, sa ma bazaie fie-mea in week-end ca vrea la gradi .
Si cum pana luni nu cred ca mai apar, va urez de pe-acum, week-end placut tuturor

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Mickyy, felicitari pentru Malina. E foarte bine ca s-a adaptat si ii place la gradi, asa e mai usor si pentru tine si pentru ea. Eu parca vad ca si cu Petra voi avea acelasi circ ca nu sta cu nimeni numai cu mami, e tare mamoasa.


Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Serus fetele!

Laura si de la noi toate bune si o viata lipsita de greutati, micutzei si bolnavioarei Daria!
La multi ani!!!

cum se mai simte dragutza?! Auzi dar varicela nu e varsat de vant?Intreb ca habar n-am.A luat si tati al vost`pan`la urma sau nu?! cum ati sarbatorit?
Multe si petrecere frumoasa

Mickyyy super ca Malina s-a obisnuit cu gradi.O sa invete multe o sa vezi si Dariuca o sa prinda de la ea si mai multe.
Si Hanna o vrea tare mult pe mami iar cu dusul-adusul de la gradi si la noi pe lista preferintelor, sus de tot e tot mama.

N-avem ce face fetele! I-am purtat in pantec, am stat cu ei tot timpul asa ca va dura mult (o viata intreaga chiar) pana se vor "dezlipi" de noi si si atunci n-o vor face total. (oare noi ne-am rupt cu totul de mamici?! - ma rog mai exista si mici exceptii unii-s prea lipiti si acu si altii mai deloc , dar in genere mama e mama.)

Pt toate mamicile din lumea asta si pt copilasii dragastosi

Codruta voi aveti doar un an concediu post-natal? Aici sunt trei insa si eu ma gandesc ca usor usor tre sa ma pun si eu la "costum si pantof" (vorba Marianei - a propos! pe unde ai disparut?)
Cu Petra nu-ti fa griji, o sa fie bine, adica trebuie sa fie bine O vei da la aceasi la care e si Tudor?

Clau pai are dreptate "baietul" mai, pai toata ziua plecata si banii....unde-s banii hm?!

Ela multumim de intrebare, a fost ok la ziua sportiva.Adevarul e ca Hanna merge cu super placere acolo plus ca se intalneste cu o gramada de pretenutzi de la gradi cu care eu cred ca are o alta relatie, fiind si mama acolo, decat cum e la gradi, desi mi-a mai zis o mamica ca a ei fetita ii spune cand e ziua de sport ca tre sa mearga ca o sa vina si X, Y , Hanna, lucru pe care si fi-mea-l face. Imi enumera cativa si.....chiar vin si ei (nu e prezenta obligatorie, am cotizat cu ceva pt tot anu`si...te duci cand poti si cand vrei)

Va dorim si noi un Week-end fain si....sper sa ne "revedem" luni

paaaaaaaaaaaa (s-a trezit Thea si tre sa fug)

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput