din nou fier calciu vitamina C

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Diana si tu cat timp ii dai fier?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

nu se poate supradozare la vitamina C. Craca e singura la care nu se poate asta. Organismu isi retine cat are nevoie (creca 200 mg/zi) iar restuse elimina prin urina. So........puteti sa papati vit C non stop ca organismu pastreaza tot mg alea..restu...se duce pe apa...pardon..pishi pishi

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Eu ii dau fier 2 luni-6 pic pe zi(are 6 kg). La prematuri se administreaza in functie de greutate.
Va pup,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Simona are unan ,oare trebuie sa-i mai dau fier?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

S-ar putea sa nu mai fie nevoie. Fierul stiu ca se da pana maxim 3 luni. Si daca e asa mare si-a mai luat si ea fier din alte alimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ma fetelor da io tot nu m-am lamurit se da fierul impreuna cu calciul sau nu? Ia stai ca lansez io inca un subiect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

da lucia....se da fierul impreuna cu calciul. Alex asha a luat...ce satz mai zic?

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gata, gata nu te enerva Luiza ca nu ma lamurisem ca am mai vazut pe cineva care stia ca nu se dau impreuna. Da acu sunt convinsa ca se dau cum zice Raluca la interval de 30'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

da de unde stii ca mam inerfat ? ca nu m-am enerfat dilok. Lucia....ma, hihihi , normal ca nui dai bebeleului toate medicamentele deodata...ca io ia stomacu razna! daca amesteci fe cu ca, vit c si vigantol...itz dai seama ce iese acolo...cih, nici io nash da pe gat asha ceva.

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Eu am mai zis si o repet stiu ca se intrerupe fierul atunci cand se da calciu si vit.C. in mod sigur... si apoi se reia administrarea.

dana

Mergi la inceput