Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

hai ca sunt si eu ...am trimis mesajul fara sa fi terminat...deci:

veronici am o mare simpatie pt tine, pt toate prin care ai trecut si pt baietelul asta zambaret al tau. la multi ani inca o data si muuulta muuulta sanatate

acum, din ciclul din casa (nu, nu e de soacra...)
domnul d, lasat la joaca nesupravegheat (de cine trebuie, adica moi), se joaca pana incepe sa urle de somn...nu stie sa se opreasca pana nu mai poate. si si mama si alex il lasa, ca uite ce frumos se joaca singur....si dupa mi l aduc mie sa il pun sa tzitzi ca de aia plange...si copilu' normal ca nu vrea...asa ca azi am coborat militaria(a, ruxandra, patenteaza mama turbaciunea, ca e pacat...) din pod. i am zis lu' mama: vrei sa stai cu el? adoarme l! da uite ca e vioi, ca se uita dupa nu stiu ce...l a tinut 5min si dupa l am luat eu. stiti cum a fost? ca n filme...ochiii mari mari mari si deodata...buf. somn direct
fug ca maraie


_
diana (03.12.06) david 1 2 3 www.youtube.com/watch?v=qEEYWGhUS7Y" target="_blank"> f1 www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna dimineata mamici si bebici,
Sunt cam indispusa azi fiindca puiul meu iar s-a trezit de 2 ori azi noapte (si nu a mai facut-o de la 5 sapt) iar ieri, in loc sa inceapa sa-si mai scoata din mese , a papat 7 mese la foc automat.
Plus ca ma dispera ca nu pot sa-l scot din casa...ier am incercat 10 min dar a incept sa urle...am dedus eu din cauza frigului...si l-am bagat in casa urgent. Asa incat...ca sa ma binedispun am intrat sa va citesc...si ce citii eu...am inceput sa plang Danita!!!
La multi ani sarbatoritilor de azi:
Rares de Zina
Amalia de Nana72
Irina de Deny75
Mihai Laurentiu de Lavinia_P
Patrick de FlorentinaG
Kokorinu, eu am vazut ieri Apocalypto a lui M.Gibson
S-a petrecut cam asa: venit fratele lui tati sa faca pe baby-sitter, alaptat la ora 15, iesit pe usa in fuga mare la 15.30, intrat in sala de cinema la 16 si bocit intr-una de la ora 17. recunosc ca a fost si filmu' de vina, fiindca cand am vazut cum alergau copii aia in jungla dupa parintii lor facuti prizonieri si mai ales cum a nascut fata aia in prapastie cu apa pana la gat si cu copilul nr.1 pe umeri, dar mai ales cum si-a cules ea bebelusul nou nascut din apa care mai avea putin si o acoperea cu totul si l-a ridicat deasupra capului...nu am mai putut! Mi s-a facut un dor de bebele meu de am ajuns acasa si nu ma mai saturam sa-l tin in brate si sa-l pup pe caputz!!!
Revenind la oile noastre, filmul mi-a placut mult, e ca o oda inchinata supravietuirii...neaparat sa-l vedeti fetelor!!!
Cu fumatul, la mine a fost cam asa...in studentie, mai ales in sesiuni (asta prin 91-95') fumam si cate 2 pachete pe zi, apoi la job am continuat cu sarg, fiindca mai peste tot unde am muncit se fuma in birou...pana la revelionul 2003-2004 cand eram intr-un club super aglomerat, intesat de fum de tigara,pe ringul de dans unde ma calcam in picioare cu altii la fel ca mine, si mi s-a facut rauuuu, asa de rau ca am alergat la baie cu mana la gura ca sa vomit (si nu eram gravida!!!) Si de atunci nu am mai pus tigara in gura si nici nu am mai simtit nevoia! pare greu de crezut, dar chiar asa a fost...ca si cum organismul meu nu a mai suportat...
Ruxandra, si Rares suge pumnul cu totul, dar nu refuza nici suseza. De fapt, cred ca daca i-ar incapea in guritza, le-ar baga pe amandoua deodata.
DeeaA, curaj mamico!uite un
Yagmur, tinem pumnii pt bebe Luca.
Desiree, si eu stiam ca pana la 1 an nu e indicat sa mergi la mare cu bebe, dar cum nici anul trecut nu am fost, eu cred ca o sa dau o fuga anul asta. Normal ca o sa-l ung pe bebe cu crema cu cel mai mare factor de protectie, stiu ca trebuie acoperiti din cap pana in picioare si nu plaja decat dimineata sau dupaamiaza!
Tema zilei nu mai stiu care: ...asigurare o sa-i fac din aia plan de studii (sau bursa)...dar prin mai ca sa vad si eu cum stau cu banii cand ma intorc la job(in aprilie).
Fug ca urla de foame...
pupicei

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Am sunat-o pe doctorita si mi-a spus ca are comandat un vaccin in plus... ca asha face mereu ca shtie ca se mai gasesc mamici care isi aduc aminte cu o zi inainte!

Maine mergem sa facem vaccinul si sa-l cantarim pe gras! Sunt curioasa cat a luat in greutate ca abia pot sa-l mai car... in prima luna a luat 1.5kg alaptat exclusiv!

OanaCat - poze poti trimite la adresa angighita@yahoo.com ( o poza cu tine si una cu bebe) pentru site si pentru ca ea e dragutza imi da si mie forward la mesajul tau, sa am poza cu bebe pentru slideshow!



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La Multi Ani! sarbatoritilor de astazi ... la cat mai multe lunisoare ... sa fiti sanatosi si frumosi...
Rares de Veronici
Rares de Zina
Amalia de Nana72
Irina de Deny75
Mihai Laurentiu de Lavinia_P
Patrick de FlorentinaG

Tina - multumim pt. aprecieri si sa stii ca se aseamana ... exact ce spuneai despre Patrick ("acum ma tem ca ma cam face de rusine ca trosneste patura sub el de n-ai vazut!") e valabil si pt. Antonia ... chiar zilele astea ma intreba sotul _ bai da parca Sara nu era asa partaitoare ... probabil am uitat noi.

Referitor la concediu ... prin iunie plecam la mare, dar nu stiu cum o sa ma descurc cu toate 3 iedutele dupa mine ... om trai si om vedea.

Eu pot sa zic ca am copil model ... este f cumintica noaptea doarme de la ora 22 pin la 9 dimineata ... se mai trezeste si vrea tzitzi de 2 ori dar cum doarme cu noi nu e nici o problema ... nu avem nici o lumina aprinsa caci s-ar trezi Sara ...si s-a obisnuit asa.
In timpul zilei avem trei reprize de gangurit si ras si uite asa trec zilele ... oricum ii multumesc lui DD ca mi-a dat 3 copii cuminti caci altfel nu stiu ce ma faceam.

Mai vb. .



Mariana - de ANTONIA (21.11.2006)
Mamicuta de 3 -ANDRA, SARA si ANTONIA
SLIDESHOW TONITA

varsta Antonia

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">cel mai frumos site - fulguleti de nov-dec2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Fetelor carora le-a revenit CM-ul, o intrebare- tot asa hemoragie ati avut, ca eu schimb tamponul la 2-3 ore .

Din pacate odata cu CM (la 2 luni jumate dupa nastere) mi s-a oprit laptele. Oricum era putin dar marea placere a lui Tudor era sa suga la sin.
offf...!!!

Am si poze noi in album sa vedeti ce scumpik este si baiatu' meu!!!


www.photos.yahoo.com/ph//my_photos" target="_blank">pozele mele
Ruxmax cu bebe Tudor- 08.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Buna tuturor!
Florentina, ti-am trimis si noi 2 poze pt site. Le-ai primit? Caci de nu, repetam operatiunea, mi-e sa nu fi scris adresa gresit, ca-s imprastiata azi. Motivul? Nu am mai iesit din casa de vreo 5 zile, de cand cu frigul asta. Balcon nu avem, asa ca tinem pisica inchisa in casa. Dar azi o scot pana la masina si facem o plimbare ca nu se mai poate.
Va pup, o zi buna sa aveti!

mamica de bubamara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Marani, eu am primit mail cu o singura poza de fetitza cu bentitza! La Angi trebuie sa trimiti si poza cu tine pentru site!



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Buna dimineata
Si la mine CM a fost mai abundent, mai des si zuza n-a vrut sa suga nici batuta pe perioada CM. Doar ce am scapat acu si Iulia e fericita.
Astept poze.
Nu uitati sa va treceti la semnatura site-ul

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

ruxandra_sb multumim ca ne-ai trecut si pe noi in listutza. Apgar 9 am uitat sa-l trec.
Florentina G si multumim frumos pentru ajutor.Am trimis acum 1 buc poza bb si 1 buc poza mami.
Concediu....plecam si noi dupa paste la tati in moldova si am ceva emotii... ca noi papam biberon.
Miercuri mergem si noi sa facem vaccinul de 2 luni si am niste emotii...Sper sa-l suporte bine.
Am fumat pana sa raman gravida la greu acum mai pipez vreo 2 pe zi cand mai am timp, fiindca tot nu mai alaptez.Fara sa stie tati bineinteles ca ne cearta.

Poze Nicole

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

voi vorbiti de CM, iar eu n-am avut o zi de pauza din ziua in care am nascut.... sunt femeia anului la always, daca ma vedeti in reclame, sa nu va intrebati de ce :))
deci, datorita faptului ca a curs fara intrerupere, poate asa..o zi doua a fost mai putin abundent, nu am avut cum sa ma prind daca e CM sau tot lohii... desi lohii la aproape trei luni de la nastere......parca n-am mai auzit... doctorita mi-a zis ca atata timp cat nu apar dureri, e totul ok, corpul meu accepta mai greu firele interne, dureaza mai mult pana se resorb, ceva de genul asta.. oricum la motan nu am observat nicio reactie, nici nu as avea ce, ca saracu' numa' asta stie (in ideea ca laptele ar avea alt gust cand ai CM..).
ma rog... poate candva, pana vine vara, ajung si eu la controlul de 6 saptamani :)))

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput