Temperatura cu frisoane.........

Temperatura cu frisoane......... | Autor: liliana_28

Link direct la acest mesaj

Buna,

Ieri dimineata Calinut (un anisor si 5 lunici) s-a trezit cu temperatura 38.3. Iari toata ziua nu a mai avut temperatura dar nici in toanele lui nu a fost.
Peste noapte.....mi-a facut temperatura cu frisoane (nu stiu cata temperatura avea ca in cursul zilei de ieri mi-a spart termometrul).
Ma gandesc ca temperatura ar putea fi de la dintisori ca a facut kk de doua ori (ieri) in loc de o data.
Ceea ce vreau eu sa va intreb este .....daca de la dintisori poate face si frisoane.

Oricum sunt cam ingrijorata.....pana se trezesc ei sa vad ce face copilul stau cam pe ghimpi.......



Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Eu cred ca nu e bine. De la frisoane, febra urca foarte mult. eu am patit-o cu Matei. Avea 38, il lua un frison si ajungeam la 40, daca nu si mai mult.Trebuie vazuta cauza si nu il lasa cu febra.Poate sa faca convulsii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Liliana, desi in literatura medicala vei citi ca eruptia dentara nu e asociata cu febra, si ca daca un copil face febra e inceputul unei alte boli, nu e de la dinti, eu iti garantez ca nu e 100% adevarat. Si ti-o spun din proprie experienta, ca puiul meu la fiecare eruptie dentara a facut febra. Am fost imediat cu el la medic si mi-a confirmat ca sunt multi copii care de fapt fac febra cand le dau dintisorii in ciuda a ce scrie in teoria medicala.
Al meu a facut saptamana trecuta 40,6 grade de la canini. Cu inceput de convulsii, cu impachetari in prosopul recisor, sosete cu otet, si homeopate antitermice (eu fac alergie la antitermice si paracetamol si nu am voie sa-i dau nici lui). Si nu are nimic altceva, asa cum nu a avut niciodata, doar febra de dinti si gata.
Dar te pune jos cate un puseu d-asta.


Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. In timpul zilei de ieri si azinoapte a fost super ok. Nu a mai avut nici un grad de temperatura in plus. Sigur de la dintisori a fost.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput