Bucurii de sept-oct 2006 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!
Am umblat ieri vreo 5 ore pe drumuri, dar am rezolvat. Avem casutza noastra cu acte in regula si rata la banca! Multumim pentru felicitarile primite.
Mirabela, succes la slabit. Am citit ca erai slaba inainte de a ramane insarcinata. Eu nu. La 1,60 m aveam vreo 69 kg. Acum am 74. As vrea sa scad pana pe la 65, poate ma iau cu voi si ma ambitionez. Dar sa termin cu alaptatul.
Pufy, un an mai stau la mama. Fostii proprietari il inchiriase si ii lasam si noi acolo inca vreun an.
Cucuoancea, sanatate multa Marucai si sa va faceti bine amandoua. Si eu si sotzul meu am racit, Maria se tine tare. Ea are probleme numai cu ochisorul, iar secretia devine din ce in ce mai abundenta. Sun azi dr.
Vauva, Bianca o sa fie o fetita tare cocheta. Mie mi-au placut ochelarii si palariuta.
Sephora, Matti parca seamana mai mult cu tine. De fapt, teoretic, fetele seamana cu tatii, iar baietii cu mamele. Asa se zice. Si mi-a mai placut cum doarme pe burta. A mea nu poate sta asa pe burta.
MamiLili, ce poze frumoase ai facut! Mai ales ca pe partea cealalta de Bahlui a fost casutza noastra, de care eu m-am atasat foarte mult, chiar daca n-am locuit decat 2 ani acolo. Am sa fac poze, sa avem amintire cu fosta casutza.
Flavia Ramona, multa sanatate!
Mexxutza, ce-ti face mititelul razaretz?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Elenia, am copiat si eu schema de diversificare scrisa de tine. Seamana cu ce mi-a zis dr. Mariei mie.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mexxutza, e bun programul de somnic al lui Sebicu. Te odihnesti si tu. Felicitari!
Merg sa pun si eu o masina cu rufe la spalat. De iesit cu Maria cu carutzul nu pot, ca sunt - 13 grade afara. Dar o sa mergem toti trei pana la Mall, peste vreo ora sau doua.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cine-mi trimite si mie parola de pe e-mail-ul comun?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata si de la noi!!!Buna cafeluta Elenia, multumim!!!

Am vazut pozici superbe cu niste bucurii "bucuroase" - Bianca, care se pregateste de plaja, Matti - nazdravanu' care mananca pe burticasi care seamana cu mami din ce in ce mai mult,Mathias - infofolitu' si omuletu' lui de zapada, Luca - scumpiku', apoi am votat precum am promis toate pozicile pt concurs.....

Gety- sa stii ca fi'miu este copia fidela a lui tac'su, asa ca regula ca beieteii seamana mai degraba cu mamele la noi nu se aplica!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety - nu spala ca e sarbatoareee (Dragobetele) si e si sambata mortilor....

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Buna dimineata si de la noi.
Eu va poftesc la o cana de ceai verde ca m-am apucat de baut ceai pentru slabit.
pentru Antrei si Lisa Maria sa fie sanatosi si bucurosi si sa creasca mari sa ii faca fericiti pe parinti. la multe multe lunite in continuare
si pentru Dragobete( pentru cine are cine nu se uita la cine are)
Am vazut ca vorbeati de temperatura in casa. uneori la mine sunt 21 de grade sa imi fac griji ca iar fi frig? in general avem cam pana in 24 grade dar acu ca e mai frig a scazut cam la 21. si zic sa nu i ifie frig si il imbrac mai grosut.

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

pentru toti puiutii scumpi de la noi.
Avem cele mai frumoase bucurii de pe pamant

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Buna dimineata! Multumim de cafelute si ceai verde. Noi deocamdata ne delectam cu laptic, asa ca....va invit la laptic cu miere.

Maruca e bine, de ieri nu a mai facut temperatura. Mai are mucisori pe care incerc sa ii scot cat mai des, fiindca altfel are dificultati la supt. M-a cam chinuit azi noapte fiindca a dormit prea mult ieri peste zi, fiind slabita de la raceala, iar de la 2 la 4 dimineata a facut o pauza de plans....Daca o tineam in brate tacea, daca o puneam jos .... A adormit la 4, iar la 6 iar pana la 7. In fine, ultima repriza de somn de la 7 la 11 (cu pauza de masa la 10).

Multumim pentru urarile de sanatate. Uf, nu imi vine sa cred ca azi nu e nici unul dintre noi bolnav. Sa vedem maine....Abia astept VARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Flavia, ma gandesc la tine sa treceti peste toate problemele.

Gety, sa va fie de bine "casuta". Ti-am trimis PM!

Sanatate puiutilor bolnaviori

Cristina, dar stiu ca e racorel la voi in casa. Tare bine ca l-ai invatat pe cel mic asa. O sa vezi ca va fi mai rezistent. La noi sunt 25, 26 de grade si nu avem cum sa oprim sau sa dam mai incet caldura. Tin in schimb cat pot de mult geamurile deschise. Totusi, mai putin de 24 nu se face. Cand or opri caldura (prin aprilie, probabil) se fac in schimb 19 grade, dar trecerea e cam brusca si sper sa nu fie probleme.

Of, mai vroiam sa raspund cuiva, dar am uitat.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

ia priviti cum doarme al meu pui aici

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput