hai sa scriem la SUBIECT ceva scurt si la obiect !

hai sa scriem la SUBIECT ceva scurt si la obiect ! | Autor: ilincalif

Link direct la acest mesaj

Tot ma gindesc de ceva timp incoace cum sa redactez aceasta sugestie :
Ce-ar fi sa incercam sa evitam subiecte de genul "Help" sau "Am o intrebare" sau "Urgent! - cine stie?" ... Ne-ar fi mai usor si sa le triem
Eu de exemplu, uneori intru aici special sa caut rapid un raspuns la o intrebare anume, care ma preocupa... si recunosc ca intru si in subiecte de genul HELP, din curiozitate si in speranta ca acolo e raspunsul pe care il caut eu... si asta imi ia timp, asa ca pina rasfoiesc subiectele, ori se rezolva problema de la sine, ori imi piere interesul pentru rezolvarea ei :)
serios, e o chestiune de respect fata de ceilalti, pina la urma nu ?
(nu dati cu pietre, eu nu fac decit o propunere, voi dispuneti !)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

de multe ori nu stim cum sa ne intitulam subiectul,pentru ca nu stim in ce categorie sa il incadram.eu cred ca mesajele help!-sunt scrise de cinea re nevoie urgent de raspuns si vrea sa atraga atentia pentru un raspuns imediat.fara suparare.eu nu cred ca e o lipsa de respect.oricum moderatorii sunt draguti si muta subiectele unde trebuie atunci cand noi gresim

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

01. Folositi optiunea de cautare a forumului

Inainte de a publica un subiect nou - folositi optiunea de cautare a forumului. Incercati de asemeni sa il publicati in forumul la care se incadreaza cel mai bine.
02. Dati un nume informativ subiectului pe care il publicati

Dati un nume informativ subiectului pe care il publicati. Subiectele cu titlu nesugestiv trec neobservate si au sansa de a ajunge in scurt timp la Containerul Verde (care se goleste o data pe saptamana). Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge mesaje considerate fara 'valoare' informationala - fara nici o explicatie. In plus, temporar, mesajele care si-au pierdut actualitatea sunt sterse automat - autorul subiectului primind un mail automat.

Asta zice si Regulamentul:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

asa este,dar mie mi s-a intamplat sa vreau sa pun o intrebare,care se lega de un subiect discutat,dar in parte.pe mine ma interesa altceva.de exemplu,cand i-am dat fetei piure de fructe,a facut kk gurnjos.pe mine ma ineresa de ce a facut asa,nu despre diversificare,acolo unde a fost mutat.de aceea nu l-am postat acolo.nu mi s-a parut ca e legat de diversificare.
si se mai intampla sa se posteze o intrebare noua la un subiect vechi,dar sa nu o observe nimeni,pentru ca era un subiect vechi,din care citisera,cu multe pagini,si nu puteau stii ca exista acolo o noua nelamurire,ci ca poate cienva continua sa raspunda la intrebarea initiala.
nu stiu cat de coerenta am fost.sper ca m-am facut inteleasa.si tot respectul pentru unii moderatori,care stiu sa inchida un subiect,cu vorbe bune,fara sa apostrofeze.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by nusicasiely

asa este,dar mie mi s-a intamplat sa vreau sa pun o intrebare,care se lega de un subiect discutat,dar in parte.pe mine ma interesa altceva.de exemplu,cand i-am dat fetei piure de fructe,a facut kk gurnjos.pe mine ma ineresa de ce a facut asa,nu despre diversificare,acolo unde a fost mutat.de aceea nu l-am postat acolo.nu mi s-a parut ca e legat de diversificare.
si se mai intampla sa se posteze o intrebare noua la un subiect vechi,dar sa nu o observe nimeni,pentru ca era un subiect vechi,din care citisera,cu multe pagini,si nu puteau stii ca exista acolo o noua nelamurire,ci ca poate cienva continua sa raspunda la intrebarea initiala.
nu stiu cat de coerenta am fost.sper ca m-am facut inteleasa.si tot respectul pentru unii moderatori,care stiu sa inchida un subiect,cu vorbe bune,fara sa apostrofeze.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!



Parerea mea e sa folosesti cu incredere butonul CAUTARE. Pt. ca multe subiecte au fost dezbatute si ras-dezbatute si nu mai sare lumea sa scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

wow, nici nu am stiu ca merge "Cautare" din nou!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

parerea mea este ca, din nefericire, exista destul de multe mamici carora le place sa se citeasca pe forum si posteaza atat subiecte noi, cat si raspunsuri la subiecte vechi doar de dragul de a posta ceva... imi pare rau daca par rautacioasa, dar cred ca asta e adevarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

eu cred mirciulix,ca esti si foarte rautacioasa,si invidioasa,pentru ca probabil nu poti da atatea sfaturi sau idei bune,ca alte mamici.eu de cate ori am intrebat ceva,am primit numai sfaturi bune,de la mamici care posteaza mereu,pentru ca au ce sa spuna.si eu,la randul meu,cand postez,nu scriu ca sa am ce face,ci pentru ca vreau sa ajut,sau am nelamuriri si intreb.credeam ca d-astea exista forumul.sa scrie toti,sa se apropie,sa dea sfaturi,sa ajute,nu doar sa se dea unii mari.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

quote:
Originally posted by nusicasiely

eu cred mirciulix,ca esti si foarte rautacioasa,si invidioasa,pentru ca probabil nu poti da atatea sfaturi sau idei bune,ca alte mamici.eu de cate ori am intrebat ceva,am primit numai sfaturi bune,de la mamici care posteaza mereu,pentru ca au ce sa spuna.si eu,la randul meu,cand postez,nu scriu ca sa am ce face,ci pentru ca vreau sa ajut,sau am nelamuriri si intreb.credeam ca d-astea exista forumul.sa scrie toti,sa se apropie,sa dea sfaturi,sa ajute,nu doar sa se dea unii mari.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!




Pe acest forum se combat idei si nu persoane!
Apostrofarile tale la adresa unui alt user sunt total deplasate!
Vezi sa nu ajungi tu cea pusa la punct! Si de data asta, conform regulamentului!
Vorba aceea
"Scoate-ti mai intii tu barna din ochi ca sa poti vedea clar cand scoti paiul din ochiul celui de langa tine!"


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

scuze.nu am vrut sa fiu asa de rea.scuze mirciulix

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!
pozeelena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by mirciulix

parerea mea este ca, din nefericire, exista destul de multe mamici carora le place sa se citeasca pe forum si posteaza atat subiecte noi, cat si raspunsuri la subiecte vechi doar de dragul de a posta ceva... imi pare rau daca par rautacioasa, dar cred ca asta e adevarul...

mami de Teo (12 mai 2006)





pai de aia e forum! sa citim si sa scriem!
sau nu?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana







Mergi la inceput