Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Felicitari Simoooooo!!!

Tare ma bucur pentru voi transmite-i felicitari si sotului...

Fetelor la mamici de ian-feb a nascut o fata natural la un an dupa cezariana. E adevarat ca e in Finlanda insa e o dovada ca se poate si ca ni se vand baliverne pe faza ca daca ai avut o ceza gata, toate tb sa fie nasteri prin cezariana.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna am lasat fetita pentru tine

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Simo, scuze daca sunt indiscreta sau nu am retinut(poate ai mai explicat), dar ce s-a intamplat cu vechiul tau ID de DC? Suna mai exotic, te reprezenta mai bine, chiar ai un nume frumos.
jeni, ma tot tin sa-ti spun cum e cu mingea Quelle. E medicala, mare, cum sunt cele care se folosesc la gimnastica pt gravide, desi alea am impresia ca au manere. Asta e simpla si cand stau pe ea se miscoreaza presiunea asupra coloanei, chiar este comoda. De asemenea o va folosi fizioterapeuta care vine acasa la lucru cu fi-miu, cand mergeam la cabinet, aveau si ei de-asta. Daca vrei sa iti comanzi si nu gasesti codul, ti-l dau eu, costa 39+10transportul. Pot sa-ti pun si poze cu ea, ca i-am facut lui pitic, sa le transfer din camera.


Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Andra l-am schimbat pentru ca ...nu stiu... nu e vorba de voi, dar cu nick-ul ala simteam ca nu am intimitate, macar un pic...dar voi stiti despre cine este vorba, nu? oricum nu scriu decat la subiectul asta si inca la unul.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Felicitari Simoooooo!!!

Tare ma bucur pentru voi transmite-i felicitari si sotului...

Fetelor la mamici de ian-feb a nascut o fata natural la un an dupa cezariana. E adevarat ca e in Finlanda insa e o dovada ca se poate si ca ni se vand baliverne pe faza ca daca ai avut o ceza gata, toate tb sa fie nasteri prin cezariana.



Luna 15 sapt +Cosmin





nu e obligatoriu, nici pe departe. daca ai curaj, de ce nu? la noi se face in general cezariana de rutina pe un uter cicatriceal (asta este indicatia), pentru ca asa s-a impamantenit si este si mai putin riscant (dupa cezariana, riscul de ruptura uterina la o nastere naturala exista si nu e de neglijat, mai ales in cazul unui copil mare sau al unui travaliu dificil). eu nu as risca sub nici o forma (dar nu sunt un exemplu, pentru ca n-am vrut sa risc nimic nici prima oara si am facut tot cezariana). insa daca vrei, sigur ca se poate.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Anya normal ca se poate, eu ma refeream insa la faptul ca daca vrei sa incerci nu poti gasi doctor sa aiba curajul sa te asiste mai ales la un an dupa o cezariana. Iar ea chiar a fost sfatuita asa desi erau pregatiti pt interventie de urgenta.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata,fetelor! Prima dimineata cu geamurile inghetate, de nu poti vedea nimic prin ele! Si e un ger... Gata, nu mai scapam de iarna! Si eu, care ma bucuram ca trec la hainute mai subtiri si-mi etalez burtica... Dar e timp pana-n la sfarsitul lui iulie.

Simo, felicitari pentru Matei! Cred ca si eu voi avea un baietel - am eu o presimtire care nu-mi iese din cap, desi mi-am dorit mult o fetita. N-am pus inca un carucior albastru la semnatura fiindca nu avem o confirmare oficiala de la medic, dar imediat ce primesc "unda albastra", va anunt!

Numai bine tuturor! Sa aveti un week-end placut!

Lia S17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Neata la burtici!
Ma duc la un botez astazi, la un baietel. Sper sa pot fura idei pt. amenajarea salii. Sunt cam bosumflata ca nu prea stiu cu ce sa ma imbrac. Am o burta imensa.
Fetelor eu ma confrunt cu o problema de pe la inceputul sarcinii si am tot uitat sa va spun. Mi se electrizeaza parul, ceva de speriat si ma curentez de toate alea prin casa de ies si scantei. Voi ati patit asa ceva?
Nu stiu daca va mai aduceti aminte ca va intrebam eu dupa eco de 16 saptamani despre fibrom. Mi l-a gasit Iosup atunci si avea 27.4mm, iar acum la 21 saptamani are 34mm. L-am intrebat in ce mod poate afecta sarcina si a zis ca nu o afecteaza, dar ma va deranja pe mine. Drept sa spun nu prea am inteles mare lucru din aceasta explicatie. Anya, Alina.a ma ajutati...please.



Andreea 21+ Radu Stefan
pregatiri nunta...
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Andreea, sa ne povestesti ce ai vazut frumos! Poate ne inspiram si noi!

Lia S17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Sigur va povestesc...
Maine ma intalnesc cu un tip sa vorbesc pentru huse si baloane. Deja m-am apucat de treaba

Andreea 21+ Radu Stefan
pregatiri nunta...
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput