Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gabi, wow, poza e direct de la serbarea de azi? Ce baiat ai, are niste ochi foarte frumosi!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vaiii Natalia...tot mancare? Foarte interesant!

TBEIa,eu la masinutele mele am folosit blatul de la Prajitura cu miere,e foarte bun si foarte usor de facut.Ca umplutura am folosit frisca naturala.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Buna fetelor, si LA MULTI ANI!
indraznesc si eu sa va pun o intrebare: am ceva musafiri si ma gandeam sa fac o brownies cappuccino (pt ca-mi lasa gura apa la cat ati laudat-o) si krem a la krem. le pot face pe amandoua? ca par oarecum asemanatoare... n-am mai facut niciodata nici una din prajiturile astea.
Mi-am propus sa incep sa fac prajituri pt mine, daca sotul nu e amator de dulciuri, si apoi o sa ma mut la femina intim in cautare de retete de slabit
prajitura dubla cu branza si piersici a fost tare apreciata.


Nicoleta, mami de Vlad Cristian
o floare pt doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Nicoleta ,brownies necesita ceva timp pina e buna de mincat .Depinde cind iti vin tie musafirii .Daca o faci azi ,e buna pe miine dupa-amiaza de mincat .Krem e gata in citeva ore .Diferenta intre cele doua e ca ultima e muuuult mai moale ,mai fina ,pe cind prima desi se moaie ,ramine putin crocanta .Dar amindoua sunt atit de buuune .

Nu sunt eu cea mai in masura sa vorbesc despre prajiturile astea ,ca nu le-am facut decit de 2 ori ,dar cred ca si Natalia va spune acelasi lucru .

PS: Strudelul a fost executat ,placut,mincat,nefotografiat .
Sotul meu m-a intrebat daca le-am cumparat congelate si le-am pus doar la cuptor

GABI28+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Gabi, mersi...le voi face pt sambata. amandoua

Nicoleta, mami de Vlad Cristian
o floare pt doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nicoleta, Gabi a descris foarte bine aceste doua prajituri, nu am ce sa adaug. Desi sint asemanatoare oarecum dupa tehnologia de preparare (blat+crema+glazura), la gust sint total diferite. Mult succes la prepararea ambelor!

Gabi, wow, ce compliment convingator, inseamna ca intr-adevar ti-a reusit strudelul.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Lillia - am vazut in albumul tau bomboanele Raffaelo. Nu imi dai si mie reteta? E postata pe undeva??

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TBEla spune:

Multumesc de raspunsuri pt tortul masinuta.
Blatul se insiropeaza?
Inauntru se pune frisca intre partea mica si partea mare a masinii sau se mai taie si partile astea pe jumatate si se pune si intre ele frisca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

TBEIa, eu nu insiropez blatul de obicei, intrucit fac pandispan cu suc de portoclae (exista reteta in lista de pe prima pagina), iar acesta nu necesita insiropare. Dar daca vrei, o poti face, nu dauneaza tortului. Bucatile de blat le mai poti taia si pe grosime, daca ti se par prea groase sau daca vrei sa aiba tortul mai multa crema.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Eu le-am taiat pe amandoua si le-am umplut cu frisca,fara sa le insiropez.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput