mamici, ce simptome de sarcina ati avut?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Alexandra, nu ai inteles, eu sunt mamica deja. Bravo fify. Mult noroc si sarcina usoare.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Vai...nu pot sa cred...ce dragute sunteti
AM fost la dr, iau duphaston 2/zi.Sper sa fie bine.
Va pup si sarcini usoare cu bebei miscreti si sanatosi.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu deja incep sa-mi fac probleme ca n-am nici un simtom.Adika am dureri usoare de burtik,mai multe am avut saptamana trecuta,dar acum n-am nimic.Ma cam sperie lucrul asta.La ecograf ma duc peste 2 saptamani.Test am mai facut sambata si a iesit a 2-a liniuta mai intensa decat prima.Eu cred ca e de bine,nu??

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Fify felicitari! Sarcina usoara ... si nu te mai stresa, gindeste pozitiv si totul o sa fie foarte bine!

Ramonella sigur e de bine, uite eu nu am avut in astea 9 luni niciun simptom de sarcina (nu greturi, nu dureri, nu contractii, nu sini mariti). Nici nu simteam ca sint doar burtik crestea si iar crestea! Si chiar am fost bine si eu si bebe. Felicitari!



si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Stiti ce simtom am eu fetelor???Sunt cam nervoasa.Si ma inerveaza melodiile de la radio si anumite persoane.Si mi-au aparut cosuri..In rest nimic.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna79 spune:

salutare!
sunt noua pe forum.. adik noua ca si participanta la discutii.. ca de citit, tot citesc de muuulticel..
postez aici, pentru ca e un subiect f recent.. si extrem de in tema cu ceea ce ma "macina" pe mine...
asadar, ultima menstruatie pe 29 ian..
ciclul destul de neregulat.. cu variatii mari.. intre 24 zile.. si 34...
simptome de sarcina: greata ( destul de rau), oboseala, burta balonata.. gust metalic..
dar, surpriza! testul barza NEGATIV! ( facut in zia 30 - acum sunt in ziua 32)
ce parere aveti?
mentionez ca imi dores enorm un bebe.. si tot incerc de niste luni bune..
antecedente: o sarcina oprita in evolutie la 8 sapt, asta acum un an.. si de atunci nimik..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

ioanna...si eu am facut 1 test care mi`a iesit negativ..pe 14 sept...cand ar fi trebuit sa`mi vina menstruatzia...,m fost la doctoresa,am facut ecograf..si nu se vedea nimic...asa ca am luat 12 zile utrogestan ca sa`mi provoace menstra..se credea a fi amenoree
Dar...dupa alea 12 zile..tot nimic....si..am luat ink un test...care a iesit pozitiv(pe 5 oct am facut testu..n`am sa uit asta)
Pe 9 oct am fost iar la doctoressa si..se vedea sarcina...era de 5 sapt jumate...ramasesem gravida cu 10 zile mai tarziu decat ar fi trebuit sa am io` ovulatzia...si asta datorita tot fluctuatziilor..ciclu` neregulat bla bla..asa ca...mai asteapta...si ..dak e sa fie bebe...ceea ce`ti doresc..o sa afli cat de curand
http://community.webshots.com/album/557916608egealn

Mone 27+ Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora78 spune:

Buna dimineata si bine v-am gasit:)
In primul rand va trimit salutari tuturor mamicilor si viitoarelor mamici si ma bucur sa fiu si eu printre voi:)Eu abia ieri am aflat ca sunt insarcinata, dupa ce am incercat timp de 1 an jumatate....Mare bucurie mare, sper sa fim sanatosi amandoi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Felicitari Teodora!

Iti doresc sa ai un bebe sanatos si o sarcina usoara!

Imi doresc si eu un bebe, abia am inceput de vreo luna "sa incercam"..

E prea devreme pentru test, dar speram sa raman luna asta

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Symy@Felix spune:

Buna fetelor,chiar nu stiu ce sa fac....Nu stiu dak sunt sau nu.....mi-am facut un test si culmea a iesit negativ,in conditiile in care mie mi-a venit la sf lui martie si apoi pe 15 aprilie iara,dar de fiecare data a fost ff putin,iar de atunci nici un semn.....E posibil sa fiu insarcinata si sa nu am nici un simptom?Ma simt doar balonata si am mai multa pofta de mancare k de obicei....in rest nimik,nu ma deranjeaza absolut nimic,doar k merg mai des la baie...:-?.O sa-mi iau si eu testul barza....Da-ti-mi si mie un sfat,sunt disperata si mi-e ffff frica.....Imi doresc copilul dar mi-e frik k nu ma descurc!!!Va pup dulce!

Mergi la inceput