Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Yagmur, Aelita, Desiree, Roxanica, Adina...muuuultiii pupici...multumim frumos de urari!

Aelita, ti-as raspunde si eu dar zau nu stiu cum sta treaba cu biberoanele astea......mi se pare asa complicat ce discutati voi aici...la mine e simplu...scanceste de foame, hop san'-n gura si basta! Dar tu nu alaptezi exclusiv?...si eu am facut aseara proba suptului...al meu baga 110 ml...cred ca e ok pentru varsta lui!
Extraordinar,Roxanica, ce bine-ti seamana bb David...n-am mai vazut asa cu bb mic sa semene asa bine cu mama!!!! E un frumos...si e si mai mortal cu bascutza aia! ..ha ha ha...cica imbracat numai cu caciula...e figura mare...
Desiree, ce face bb Octavian? E mai bine?
Adina, cum va descurcati singurele? Ca pe mine ma ia cu fiori pe sira spinarii cand ma gandec ca s-ar putea sa petrec si eu ceva timp singurica....

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

of, era sa uit

yagmur, si tie sa iti traiasca bebe Luchitza, sa ai parte de el si sa iti aduca numai bucurii !!!

de asemeni pentru toti bebeii care azi mai adauga un fulguletz !!!

asiza, multumim de intrebare, ochisorii imi par mai limpezi intr-adevar! nu vom sti exact decat dupa ce vom repeta analiza ! dar cred ca e spre bine si in curand vom scapa de intzepaturi !


pupici

venim si noi la party daca ne primiti



desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu

varsta Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ASIZA,pai ne descurcam destul de bine,sunt obisnuita sa fac totul singura.Sotul meu e ffff mult timp plecat,si nu am incotro,e ok,am gasit o tanti draguta care vine de la ora 16 la 20 in fiecare zi,sta cu Alessia,ca sa ma pot ocupa eu putin si de salonul meu,ca trebuie sa ma mai implic,ca daca eu nu,atunci cine??? fetele nu-si prea dau interesul daca nu sunt eu pe capul lor,si tot asa....E prea scurt timpul pt cat as avea de facut,dar uite ca pot si singura,fara ajutorul nimanui,sanatoasa sa fiu...Si o mai am si pe bunica-mea pe cap,nu ma plang,dar a ajuns sa fie mai rau ca un copil,dar trebuie sa am grija si de ea,cu toate ca nu pot sa o fac cum trebuie in fiecare zi,dar totusi..Nu am nevoie decat de forta si putere!!!
pupici


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

A,si vreau sa spun ca am un avantaj ca salonul meu e in casa mea,si cobor tot timpul sa vad ce face Alessia,ca nu pot sta fara ea prea mult.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare
sunt in urma cu cititul dar ma bag si eu in seama ! cica nu e bine sa tunzi pe bb pana la varsta de un an cand ii ia nasa motzul ! nasa mi-a zis ca ii tunzi norocul ...oricum noi nu prea avem ce tunde doar coditza de rocker :)

asteptam pediatra sa vedem ce spune legat de vomitat ....

dandusel : ce face marea ? [pupici] ai zis ca veniti incoce? razganda ?
yagmur: ai fost la gradina botanica ? e preferata mea :)
asizoi: LA MULTI ANIIIII micutilorrr sa traiti sa fitisanatosi !
laura : am scris eu la capitolul trecut ce poti incerca legat de cresterea productiei de lapte ( eu le-am icnercat pe toate- acum suntem pe formula)
alexandra : pupici la copii
mormelvio bafta maxima ! e o prostie aia cu domiciliul in fapt .....actele vorbesc ! daca ati ajuns in faza asta ...e super bine ! tzinem pumnii !!!

pupici ca iar ne agitam ;)
D





BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Buna dimineata ,

Noi weekend-ul asta ne-am cam plimbat si acum ne pregatim pt vaccinul de 2 luni ( miercuri ), in rest suntem bine, papam dormim si iar papam si dormim.
Intreba cineva cum sa faca copilul sa ia suzeta, pe noi ne-au invatat in spital dupa operatie cand bebe nu avea voie sa pape cat dorea sa punem glicerina simpla pe susezeta. La noi a mers sper sa mearga si la voi....

La multi ani ! pentru:

Luca de Yagmur

Denis Cristian de Asiza

Adrian de Pitikot

Bogdan Cristian de Miruna25

Lisa de Elise


La multi ani! Nana 72

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
slide Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Cleomoni


Dandusa ce mai face fetita ta,e frumoasa ca mami?





Tu n-ai vazut-o pe Crinuta deloc?La semnatura am poze,in album n-am mai pus de mult.Este bine,cumintica,aseara a dormit mai bine,s-a trezit doar o data pina la 10 dimineata si am dormit si eu mai bine,ca de obicei se trezea de doua ori...


VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

quote:
Originally posted by aelita
tetina: deci nu e normal sa nu curga atunci cand intorci biberonul ??
cat de mare sa fie gaura? sa curga singur pe mana sau sa il agiti ?

danidani[/b][/red] eu ziceam ca e normal sa suga 20 de minute,ba si 40,si o ora sa molfaie la el...
biberoanele astea le-a cumparat sotul,dupa sfatul farmacistului,si a zis ca sunt pt 0-3 luni.
Emma e mai mare,a mea nu are nici 2 luni,conteaza?? mi-a fost frica sa ii dau cu gauri mai mari.
o sa mai intreb si farmacistul...
merci mult!

S.



Nu trebuie sa curga lapte din bib. cand il intorci cu gura in jos.
Atunci cand il verifici cat e de fierbinte tb sa il agiti un pic altfel nu curge.(n-ar trebui).
Nu e normal sa molfaie tetina 40 min. Mai ales ca n-are nici 2 luni. Uita-te totusi pe tetina si vezi daca are nr.1 (atat ar trebui sa aiba pt. 1 luna si ceva).
Dupa parerea mea "neavizata" n-ar tb. sa existe bib.0-3 luni. Ce-ar fi fost sa-i dau Emmei la 3luni si jumatate 160ml cu o tetina 1 cu care manca 30-50 ml?!? Cred ca toata ziua ar fi cu bib. in gura.
Daca am inteles bine tu de fapt ii dai in completare formula. Deci pb. pt. ea e "joaca" 40 min..

Emma
Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006
Poze noi

Poze calde

Am mai crescut cu o zi. Sunt aproape erou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

venim si noi la petrecere i-am adus si un cadou lui Denis

Denis

pt toti sarbatoritii de azi

Cleomoni-Antonia e bine cumintica in general mai face si ea cate un show ,ce bine ca printesa ta nu a avut colici

Aelita-stai linistita ca nu o tund zero pe Antonia nu ma lasa sotul sa-i tund printesa

fug sa pregatesc de papa pt printesa

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
botez Antonia
Slideshow fulgulet Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

La multi ani!sarbatoritilor de azi.
apropo de tunas,sa nu tuzi copilul pana la un an e o superstitie.pe fimea nu am tuns-o mai devreme ca nu am avut ce,si atunci cu greu s-a gasit ceva,dar dupa i-a crescut mai bine parul.pe mine m-au tuns ai mei de mai multe ori pana la un am si pot sa spun ca pana acum am avut noroc atunci cand a trebuit
carla,sebastian are scoica de la brebi-brevi smart,a fost 3,5mil.m-am uitat si pe spate scrie ECE R44/03.eu nu plec cu el decat in scaun,sunt multumita de el,munai ca in toamna trebuie sa il schimb ca nu cred ca va mai incapea imbracat cu haine groase.fimea are unul de la chicco-al ei e insa pt8-18kg.eu recomand tuturor sa le foloseasca,noi avem doi copii si de cate ori plecam cu ei amamdoi in scaun nici unul in brate.asa calatorim cu toti comod si in siguranta.
ana mamica de doi iezi Teodora si Sebastian

Mergi la inceput