Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

RALUMAT,
probabil ca el asociaza cu ceva statul la orizontala...,cred...si cu plinsul ,probabil ca a ramas suparat de cind cu suferinta...Lasa-l o perioada in care tine-l numai cum se simte el mai bine,scoate-l afara cind il apuca(vorba lui Asiza...) si tu fii tare,ca eu te cred ca ti-e greu ,dar tu stii cit de important este sa te simta relaxata pe tine,nu?Eu l-as tine dezbracat ,prbabil ca si inflamatia de la cocosh il deranjeaza...si locul unde a fost iritat de la unguent...,aerul nu-i face decit bine...Intra sa ne tii la curent si sa te mai destinzi un pic,doar de aia sintem aici ,sa te ajutam...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Off cat de zapacita sunt azi nu am vazut ca e ziua si lui Luca

Luca
avem si pt el o Antonia ii trimite mul multi


fug ca am treaba azi

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
botez Antonia
Slideshow fulgulet Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

ralumat, si luca are uneori crize seara.. de exemplu ieri a urlat fara nici un motiv vreo ora.... nu vrea sa stea nicicum, mai ales la orizontala, m-am jucat, i-am dat suzi, a aruncat-o, bibe nu vroia.. pana l-am scos in scoica afara pe balcon si a adormit acolo... dupa vreo 15 minute l-am dus in camera si cand s-a trezit in casa era tot numai un zambet...
eu acuma sint mult mai calma cand plange, la inceput ma stresam rau.....
multa bafta si rabdare...
pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Vin si eu la apl

Aelita mercic pt sfatulet
Bamboo la amndoua fetitele si lasa ca vin eu la Iasi ca o duc pe buni acasica in Botosani si sa vezi atunci

Dandusa ceeeeeeee zici ca nu am vazut printesa de Dandusa???? ooo sa stii ca am vazut-o de mult, si aseara m-am uitat la ea asa ca nu ma invinui degeaba, primul bebe la care m-am uitat a fost al tau pt ca ai fost harnica si ai nascut la fix fix

Cuscra esti in pregatiri???? Pupici de la Lisi pt David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Asiza, Adinazot, multumim de aprecieri la adresa bascutzei
Kokorina, Aelita, Adinazot, am vazut pozele beblusilor vostri si sunt dementiale, iar voi aratati ... de invidiat. Bravo voua, mamici!
Adinzot, banuiescca e un salon de cosmetica, ceva in domeniul frumusetii trebuie sa fie, ca ti se potriveste. Ce bine ca Alessia e o mancacioasa!!
Laura13, am vazut ca fetele te-au lamurit cu biberoane, tetine si alte cele. dar nu dispera , draga fata,Daniel s-a hranit si a crescut frumos trei luni cu lapte de mami si cu siguranta va mai vrea tzitzi si de acum inainte, nu e o tragedie daca trebuie sa-i mai dai acolo cativa mililitri in plus, din bibe. Eu stiu ca laptele praf se consuma imediat dupa preparare, asa scrie si pe cutie. Pe de alta parte, dr. zicea ca pot sa-l pastrez si trei ore, eu una nu am incercat faza asta. Si sa stii ca nu de fiecare data vei putea prepara exact cantitatea pe care bebe vrea s-o bea, asta e treaba cu laptele praf, se mai si arunca, dar Daniel sa fie sanatos ca fac mami cu tati bani de o amarata de cutie de lapte praf, nu?
Desiree, Miki04, ma bucura vestile bune despre sanatatea puiutilor vostri!
Ralumat, multa putere si rabdare sa treceti peste episodul asta, mai agitat. Tu stii ca perioada asta oricum va trece si David va redeveni copil cuminte, numai putintica rabdare!
Dandusa, exact programul descris de tine il are si David al meu, si adoarme tot cu suzi, desi mie nu-mi prea place suzi, dar ... asta e!O folosim doar seara la somnic si cand ne imbracam cu haine groase de iesit afara ca urlaaaaaa!!! Dupa ce suntem gata scoatem suzi si iesim veseli in parc.
Chiar asa fetelor, cum e cu folosirea suzetei, unii o recomanda, altii nu... Eu as fi vrut sa evit sa-l obisnuiesc pe David, oricum i-o dau numai in momentele despre care am pomenit mai sus, dar...

poze David Mihai

Se apropie cheful de trei luni !!!
ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

DANITA,
Claudiu a fost singur la interviu pe 14 si pentru ca se intorcea in aceeiasi zi acasa...,nu avea rost sa iau copilul si sa stam 900 km in masina...,plus ca atunci se stricase si vremea si era cam riscant.Mi-a promis ca ma duce si pe mine doua zile...,intr-un liber,dar nu am stabilit care...,tinem legatura...
Cu tunsul ,eu sincer nu prea cred in asta...,stai sa vezi cind o sa o vada soacra mea si cu mama...,or sa inebuneasca...N-am s-o tund cheliuta...,doar ceva mai scurt .

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




La multi ani bebeilor !
La multi ani Nana72!

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




La multi ani bebeilor !
La multi ani Nana72!

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici! pana acum fara lapte praf

quote:
Zice "nu e nimic grav, de la decalotare

ralumat...... adica ca i-ai facut sau pt ca nu i-ai facut? ca si eu am un stres la cate povesti horror am auzit! lumineaza-ma te rog!

Luca de Yagmur
Denis Cristian de Asiza
Adrian de Pitikot
Bogdan Cristian de Miruna25
Lisa de Elise
nana 72


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

da cleo

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
www.youngnutrition.net/member/tickers/61338/ticker4.png" target="_blank">catre primul anishor

Mergi la inceput