program de somn

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JARMO spune:

Baiatul meu acelasi program il avea si cu toate ca am incercat diverse metode de a adormi mai repejor , o tinea tot pe a lui .Si eu ii faceam baita mai tarziu, apoi masaj , il mangaiam pe capusor ca asta ii place si acum la nebunie ... etc. Acum are un an si aproape 2 luni ( 28 feb.) si adoarme intre 21.45- 22.15 , deci in jumatate de ora, timp in care isi bea si lapticul .Sa stii ca programul si-l va face singurica ,asa ca toate eforturile tale de ai face tu un program asa cum doresti ,vor fi in zadar. Oricum , rabdare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_mari spune:

va multumesc pt sfat.
De o saptamana, baietelul meu doarme pe la ora 21.30-22 si sare peste masa de 12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

e prea mica sa aiba program.a mea la 6 saptamani se culca la 12 si se scula la 3 si nu ami dormea pana la 7 dimineata.eu ii faceam baie la 11,ca sa doarma

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

bblisa adoarme de la 6-7 si se trezeste definitiv intre 2 si 4... si are trei luni deja.
As prefera sincer sa-si inceapa somnul de noapte la 12. Nu odata cu gainile :(

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

am o prietena care isi trezea fata si o tinea trezita intre 7 Pm si 9 PM dupaia , baie, schimbat , biberon si dormea peste noapte de la 10 PM la 6 AM

- eu l-am lasat sa doarma cum a vrut pe la 2 luni si-a reglat somnul in sensul ca la 9 Pm mergea la somn si tot la 3 - 4 ore se treaza pt papa - si a continuat sa se trezeasca noaptea pana la un an si jumatate - dupaia pana la 2 ani si jumatate se mai trezea o data pe noapte pt apa.

Diferenta intre mine si prietena mea este ca ea dormea toata noaptea (de cand avea bb o luna) si eu am facut patrule noaptea prin casa pana la 2 ani jumatate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput